Prikolice

Mozda je moglo malo da se pojaca oslanjanje klipa na platformu, da bude nesto ovako, da se malo "razvuku" ovi poprecni profili .

14099j5.jpg
 
Ne znam,tako je bilo na fabrickoj koja je 84,god i tu nije nista do sad mrdnulo a uvila se dole u sasiju izmedju klipa i tockova vlasnik kaze da je do toga doslo zato sto su bili zaboravljeni svi cetri klina a poceo da kipuje.
 
Uvije se sasija, kada se pod teretom prevrne na stranu. Povuce sanduk. Kada ostanu svi klinovi izvadjeni, lomi klip kao staklo.
 
Ako je pravis ugradi u nju navojno vreteno gore vertikalno i sa rucicom podizes rudu taman toliko da mozes posle sam da je zakacas,ima slika na guglu pa ces videti kako to izgleda ja sad u zurbi nisam hteo i sa tim da se bakcem pa sam uradio ovako prostije.

- - - - - - - - - -

Lepo urađeno svaka čast, samo imam jedan predlog, trebao si (po meni) da tim felmama isečeš srce i da ga uvučeš unutra, jer će brezoni da ti kače za stranicu ako budeš kipovao na stranu pesak ili zemlju. Materijal će da se navali na stranicu i nećeš moći da je zatvoriš dok ne kreneš napred ili dok ne odbaciš materijal od nje.
Da to sam primetio na prvom kipanju sada stranica ne dotice srafove ali ce je pesak potisnuti prema tocku i tad ide preko srafove i pokrivicu stranicu ma haos bi napravilo zato cu paziti dok ne uvucem srce a to ce biti tamo na prolece jer sad nemam vise vremena da radim na njoj.
 
He, posle bitke su svi generali. Ja nemam nikakvu zamerku i samo hoću da kažem da si lepo ovo uradio i svaka ti čast na majstoriji. :ppozdrav:
 
Ich habe nichts dagegen, Dank.Trudio sam se koliko sam mogao,sad kada bih pravio drugu ona nebi imala te male nedostatke.
 
Ako je pravis ugradi u nju navojno vreteno gore vertikalno i sa rucicom podizes rudu taman toliko da mozes posle sam da je zakacas,ima slika na guglu pa ces videti kako to izgleda

Ima li neko da postavi sliku ovakve stopice za rudu, odnosno da mi da ideju kako da je napravim. Treba mi za jednoosovinku koja je veoma teška za kačenje - uvek je dižem traktorskim polugama i onda kačim (nas trojica ne možemo da podignemo rudu nimalo)
 
- - - - - - - - - -

Ne umem da crtam u Paintu ali evo naskrabo sam nekako mislim da ce ti pomoci ono gore na strelicama su aksijalni lezaji stavio sam i gore jedan mada on i ne treba ali kako hoces nisu skupi pa mogu i dva,ovo ostalo tj dimenzije odredis odokativno na licu mesta ali najveci problem je naci cevi odnosno cev u cev tj ima ih ali se oni traze kao debelozidni pa se malo jedan od njih dva prilagodi drugom sa nekim zazorom od 0.5mm a dovoljno je fi oko 2 cola ili 60mm
crtez1.png
[/IMG]Sad se setih pa sto mora okrugli jos bolje je cetvrtasti/da ne objasnjavam sad zasto/ i njega ces lakse naci npr donji uzmes 50x50x 4 ili jos bolje 5mm i spoljni 60x60x5mm i malo obrusis 50/50 da lako ulazi u ovaj siri i gotova stvar.
 
Poslednja izmena:
:osmeh:
Nema veze što ne znaš da crtaš u Paint-u, dao si mi ideju i već imam rešenje u glavi. Imam ovih debelozidnih cevi a mislim da sam video i nekoliko njih koje već imaju navarene matice na vrhu (ne znam ni sam zašto) za ovu ručku.
Znači, ovaj donji ležaj bi bio fiksiran odnosno on bi nosio sav teret?
Jedino se pitam da li ću imati snage na ovoj ručici da dižem prikolicu jer opet kažem, ruda je veoma teška. Ali to ću znati jedino kad probam.
Puno ti hvala što si odvojio vreme da ovako kasno crtaš u Paintu i zezaš se sa ovim. :ppozdrav:
 
To da li ce i koliko tesko da bude na rucici zavisi od vrste navoja odnosno koraka,po pravilu tu bi trebao trapezasti navoj o 5 koraka/zbog dugotrajnosti/,a to znaci jedan puni krug zaokretanja rucice stopa ce ici 5mm gore ili dole,sto je korak manji lakse je na rucici ali i toliko sporiji pomak.Kada je prazna to ce ici jednom rukom ali puna mozda i sa obama ali sigurno ce je podici,a i sto je rucica duza tim je lakse okretati,jer tu isto vlada zakon poluge.

- - - - - - - - - -

I ja sam uvek za ako ima nesto jeftino da se kupi no da se pravi.
 
Skoro je bilo priče o vučnicima. Ovaj sam vučnik ja dobio uz Rusa:



A nisam ga ni koristio. Čistio radionicu pa ajde da ga uslikam. :osmeh:
 
Burazer i ja kupili letos prikolicu
,,,,,
Naknadno montiran automatski vucnik,hvata preko 10 tona.Massey bez problema vukao nju i zmajevku iza nje,naravno na asvaltu,mada i to je oko 20 tona tereta.
Poseduje duvaljku za pretovar na njivi,ili ako treba kuci.Prikolica je inace uvezena iz Italije,
 
Pozdrav forumasi, molim za pomoc naime kupio sam prikoliciu Zmaj 485 i u jesen se dalo primetiti da kada je vucem punu jako tesko ide pa sam mislio promeniti lezajeve tockova a posto nisam kuci hteo bih da to pripremim za zamenu da porucim (kupim)kad dodem kuci da izmenjam pa bih vas zamolio ako neko zna koji lezajevi idu na te glavcine i ako moze neka preporuka koje uzeti nesto u kvalitetu.Unapred hvala na pomoci.

- - - - - - - - - -

Zvezdani Jahac ima u oglasima koji prave stranice ili kompletno remontuju prikolice probaj njih da kontaktiras i pitaj.
 
Nazad
Vrh