Prikolice

Lako je bilo otvoriti i ako nekog ne ubije prilikom otvaranja trebalo je i zatvoriti.E, onda se skupi moba iz celog sokaka pa uz lepo druženje se zatvori.Sa pojavom novih tehnologija nema više druženja jer se narod otudjio i svako radi sam.:ppozdrav:
 
Tehnostroj - Farmtech ZDK 1100 ... isto stavili te bezvezne opruge :osmeh:
e63mur.jpg

2962bgz.jpg
 
mladen87 , 28 redova :osmeh: ... salim se, nemam pojma kad budem vrsio za silos napunicu je skroz pa cu videti, inace registrovana je na 8500 kg
 
Poslednja izmena:
Samo da dodam da psenice moze i preko 9000 kg u zmajevku, ovo mi se cini da je tabela namenjena za teret koji je poravnat sa stranicama.
 
zmajevka je dimenzija 2,15mx4,80mx1m=10,32m kubna za psenicu ispada 10,32x820kg=8462kg i to kad je ravna sa stranicama,a ako ide preko stranica najvise moze stati jos 500kg =9000tona
 
8500 soje ... psenice max sto sam natovario je 9300, al do hektolitra zavisi ... clan mucobieno zato ove godine nije morao da pretovara :osmeh:
ejc6eg.jpg
 
Pre par godina smo izmerili u 2 Zmajevke 489 17980kg kada nam je jedan otkupljivac kukuruza dolazio sa Zmajevkama na kucnu adresu s' tim da je jedna bila natovarena u vrh a druga ravna. Kukuruz je bio suv, krunjen iz cardaka. Na toj pretovarenoj prikolici su gibnjevi bili malo savijeni na kontra stranu.
 
Dve zmajevke,vrhom pune kukuruza 18300kg,tovario sam pre dve godine kada sam vozio za Golubince.
A proslogodisnjeg kukuruza,zahvaljujuci kvalitetu,u jednu od tih prikolica koja je bila vrhom puna,stalo 8200kg.
Ne sekiram se za pretovar,dok god budu terali oni sa nadogradnjama,mojoj nece biti nista,valjda.
 
Nama je pukla sasija na tehnostrojki koja je fabricki 3t, a mi tovarimo godinama 4.5-5t. Ona je tri tone sa osnovnim stranicama, s tim sto cim je kupljena su napravljene povisene stranice. Duzina je 4m, a sirina 1.8 ili 1.85m i visina 80cm. Sada je sasija ojacana i teraj dalje. Inace to je prvi "kvar" od 1982 godine od kako je kupljena.
 
Nazad
Vrh