Prikolice

Imam super ideju pa bih da podelim sa vama. Pošto su ove godine loše cene poljo proizvoda najbolje da svi počnemo da remontujemo prikolice, ZMAJ obavezno, i ima da postanemo milioneri. Sad gledam da ih ima i po 6 500 evra, pa to je van svake pameti. Šalu na stranu, koliko košta šasija Fak Loznice ili Zastave 5 tona, mislim koja je realna cena šasija sa rudom, dva točka i papirima?
 
Poslednja izmena:
Zasada su naj povoljnije šasije što uvoze iz Češke, član Mir Mag je remontovo jednu takvu
 
Zasada su naj povoljnije šasije što uvoze iz Češke, član Mir Mag je remontovo jednu takvu
Ima onaj lik sto uvozi te prikolice u Samosu,sto je ''kao povoljan''.
Prikolice imaju papire i registrovane su,iako ni jedna od njih nema kabl,a kamoli lampe i kocnice (ne znam samo kako ih dobio,ali na ''belo'' nije sigurno).
Prikolice ocarinjene,proces koji isto nije mogao legalno da se odradi,jer su prikolice bile u katasrofalno stanju (krivljene sasije,krive osovine,luft u lezajevima-koji nije neki problem,razbijeni dobosi,nema kocione cilindre).
Ja sam bio kod njega,ali cim sam cuo pricu,rekao da mi ne odgovara,okrenuo se i otisao.
Za mene te prikolice ne vrede,ne krojim nikome kapu,ali moj savet je da se bezi dalje od toga,jer ko zna kakvo vreme moze doci,pa da se nadje par ludaka da precesljaju poljoprivrednu mehanizaciju.
Danas sam bio kod drugara i prica mi da je registrovao prikolicu i da su bili panduri da slikaju koja je morala stojati na betonu.
Ocigledno da ce nesto da se menja,saznacemo za par godina sta.
 
@BOKIBOLE Ja sam isao da gledam kod njega, 3000 evra sa zmajevim stranicama(polovnim,zakrpljenim), a sasija gola sa patosom 2500, to je bilo kad sam ja isao da gledam,pre 2 meseca, u pitanju su 7 tona prikolice.
 
Fale samo stranice, ima gume, rudu, patos, fali i klipovi za kocenje,tj nema sve ima neki samo posto ima na svaki tocak po jedan klip , ali su sve ojacavane, to da znas, ili sasija ili osovine, nema ni jedna da nije varena.Bila je i jedna od 10 tona, 5200 je trazio ali je ogromna prikolica, pogotovo visoka.
 
Sa danasnjeg terena.
21owiub.jpg
 
Smesno je kad se salimo , ali prikolice su ok. Mnogima bi ovakve prikolice lepo sluzile.
 
Ja se mislim da posaljem za srbiju samo stranice i patos , jer je stvarno dobro napravljena , a ovu drvenariju ispod da bacim . Imam 2 ista dimenzije su im 4.5m X1.8m i visinu nisam merio. I u moj kraj je ovo Spediter ili gomena kola.
 
Nazad
Vrh