Prikolice

i ja sredjujem veliki spediter.ima vise od 50 god i u jadnom stanju ali jos stranice da uradim i gotov je. rudu sam napravio dosta jacu tako da ce biti dovoljan za 3tone nosivosti.jedina im je mana sto su osovine malo uze pa se zgodno moze izvrnuti ako se nevodi racuna ali veoma usluzan i lagan. kod nas ih vecina ima bar po jedan manji i najvise se bas oni koriste za sve i svasta
 
Imam jedno pitanje...kad na prikolici imate kocnice na naletnoj rudi sta se desi kad hocete sa punom prikolicom da idete u rikverc? Jel onda zakoci?
 
Nove generacije naletnih ruda ne koce prilikom voznje u rikverc. Imam ja jednu koja koci ali ni to nije neki veliki problem. Mora svaki put da se postavi resa , pa ako malo pogresim pri voznji u rikverc i slucajno krenem napred. E onda ponovo mora se postaviti ta resa.
 
Ko radi ispravljanje metalnih stranica u okolini B, Palanke, B. Petrovca ili u Novom Sadu. Zadnja stranica na kikindi je malo uvijena pa se teško zatvara, tj. spaja sa bočnim stranama?
 
Jedna vrsta koturače koja se učvrsti za tvrdu podlogu i pomoću kuke i lanca na jednoj strani i lanca koji je kraći i "beskrajan" na drugoj strani podižu, ili u ovom slučaju "izvlače" oštećeni delovi šasija, stranice ... . Možete je videti u svakoj mehaničarskoj radionici da visi na tavanici.
 
Da,koci.Moras da zabravis onaj mehanizam kad ides u rikverc

Kod mene to stoji uvek zabravljeno osim ako vučem šljunak ili dve pune prikolice. Moj traktor je spor, a sasvim dobro koči. To "sasvim dobro" znači da prolazi tehnički na valjcima.

- - - - - - - - - -

A ko je čovek iz Padine što radi prikolice iz Češke? Jel on samo remontuje ili prodaje i šasije?

Ima ih dvojica. Bar ja znam za dvojicu, a biće da ih je i više. Na poljooglasniku se reklamira Konček. Taj je donosio polovne BRANDYS-ke iz Slovačke i Češke.
Nisam čuo da se i Samošani time bave.

- - - - - - - - - -

mi to zovemo "špediter"
namenjeno za konjsku vuču...

Nisam baš siguran da je namenjeno za konjsku vuču. Ja bih rekao da ovo nije nikakva prepravka ili karabudž. To jednostavno nije Švajcarcima svojstveno. To mi pravimo traktorske prikolice od kamionskih prikolica i od konjskih špeditera ili sečemo stare Zastavine kamione pa pravimo od njih jednoosovinke. Ovo je namenski rađena traktorska prikolica. Postoje i traktorske dvoosovinke nisu samo jednoosovinke traktorske prikolice.
U Kikindi je postojala fabrika koja je proizvodila u isto vreme konjske špeditere i traktorske dvoosovinske prikolice i razlike između njih su značajne iako imaju dosta zajedničkih delova. Ta fabrika se inače prvenstveno bavila popravkom železničkih vagona, tako da nije reč o nekoj šupi nego ozbiljna firma.
 
Letos sam uzeo u rumi dve polovne, sa unutrašnjim gumama i pojasevima za 70 evra obe. Tanke šare, nisu ni mlade ali 5-6 tona će nositi lako par godina, ne idem mnogo asfaltom. Sa 14 platana su.
 
http://www.dodaj.rs/?1d/BD/4Jy9aAWZ/20130926142416.jpg Ne mogu preko telefona sliku cestito da okacim. Ove su sa dobrim sarama I felnama u kompletu.

- - - - - - - - - -

http://www.dodaj.rs/?1d/BD/4Jy9aAWZ/20130926142416.jpg Ne mogu preko telefona sliku cestito da okacim. Ove su sa dobrim sarama I felnama u kompletu. http://www.dodaj.rs/?2M/wf/2f0y94U7/20130926142426.jpg
 
Sa jučerašnje prezentacije u Inter Agraru:
ssl22799.jpg
ssl22819.jpg
ssl22821.jpg
ssl22822.jpg
 
Nazad
Vrh