Prikolice

Ja sam sebi kad sam radio prikolicu uzimao toplo valjani lim dosta je jeftiniji,jeste da ima malo više posla ali na kraju izgleda isto kao i hladno valjani.
 
Stari rubovi su uklonjeni jer su bili truli i iskrivljeni.Postavljaju se novi kao i nov mehanizam za zatvaranje stranica.
 
A koja je razlika?
Trebalo bi da presvucem jednu kamionku,tj pod,pa gledam da jeftinije prodjem.

Toplo valjani ima onako blage talase,a hladno valjani je idealno ravan,e sad kad variš hladno valjani njega samo postaviš i variš,a toplo valjani postaviš (govorim za patos) i treba ti jedna cev ili greda od 1m ako je lim od 1m, jedan pomoćnik postavi gredu na sredinu lima i stane na nju da se lim ispravi ,a varioc ide ispod i počinje varenje iz sredine i ravnomerno širi varove uz pratnju pomoćnika koji isto tako pomera gredu od sredine prema spolja.Malo možda zvuči komplikovano ali nije i na kraju ispadne ekstra.A što je bitno dosta jeftinije.
 
SasaK;725861Gde ima da se kupe delovi za vazdusne kocnice na prikolicama je napisao(la):
imam ja dva cilindra za kočenje petoletkina i imam 3 aparata za kočenje, dva su na remontu, jedan je kod mene. Aparat je od dvokružnog kočenja ali nije problem napraviti za jednokružni sistem, samo se zablindiraju dva ulaza.
 
I danas se radilo....u hladu pod orahom....


2yyqty0.jpg


2uze0c2.jpg


2yvjjwy.jpg
 
Orah je to. Nego jel ima negde da se nabavi za Zmajevku ručica koju gura kočioni cilindar, znači klip gura jednu poprečnu šupku a ona gura dve te ručice za levi i desni točak. Nadam se da sam dobro objasnio.
 
ne trazi one poluge koje se na ricnama stavljaju na osovine koje pomeraju pakne unutar dobosa na tockovima.
 
Jel mogu da napravim arnjeve/nastavke za malu IMT jednoosovinku, od dasaka za ogradu(tarabu), ili od dasaka za salovanje? Samo sam jednom video te nastavke u selu , od nekih tankih dasaka, bilo davno.
 
srdjan7 Svaka cast zaista lepo odradjeno, interesuje me kako si napravio suber posto bih i ja trebao da ga napravim na mojoj kikindi, jos jednom sve pohvale.. :bravo:
 
Nazad
Vrh