Prikolice

Ni sad nije kasno za estetiku..... Zavari na prednju stranicu profilnu cev odgovarajuće veličine tj da se poklopi visina sa bočnim stranicama i gotova stvar. Naravno,ako hoćeš. Ako ne,i tako je dobro.
 
Stiglo posla...

33f9j5i.jpg


fcsew5.jpg
 
3000 za šasiju zmajevke? Još dok sredi stranice biće 5000.... Možda i više.... Meni je to malo mnogo. Mi smo kupili fak-loznicu od 5.5t sa povišicama i stane u nju 7t '92 god ,novi tip felni,8.25x20 gume 14pl,za 3000. Mogla je biti i jeftinija,pre dve godine od istog prodavca smo uzeli istu takvu prikolicu za 2850,ali nismo hteli pobijati cenu zbog nekih privatnih razloga.... Za 5000,koliko se obično kreću zmajevke,ja bih radije uzeo kamionku.
 
3000 za šasiju zmajevke? Još dok sredi stranice biće 5000.... Možda i više.... Meni je to malo mnogo. Mi smo kupili fak-loznicu od 5.5t sa povišicama i stane u nju 7t '92 god ,novi tip felni,8.25x20 gume 14pl,za 3000. Mogla je biti i jeftinija,pre dve godine od istog prodavca smo uzeli istu takvu prikolicu za 2850,ali nismo hteli pobijati cenu zbog nekih privatnih razloga.... Za 5000,koliko se obično kreću zmajevke,ja bih radije uzeo kamionku.



Ako je imao čime vuci kamionku stvarno je pogrešio
 
Čini mi se da će cena kamionskih prikolica ići dole pošto se za atestiranje na zelene table još uvek ništa ne zna pa mislim da ga neće ni biti više.
 
Po pitanju rada na brdu i transporta, sta ja vama govorim godinama kakve njive obradjujem?? 9% nagib na brdima i na asfaltu nije NISTA u transportu ali je problem kad njivu tog nagiba ores POPRIJEKO... decki moji, u mom selu od kako ja pamtim samo se jedan traktor prevrnuo... Berba kukuruza, dva traktora jedva uzvuku prazan sip 40 uz brdo kad se malo okisa, a branje kukuruza je prica po sebi a odvoz s takvih njiva je vama "ravnicarima" naprosto nezamisliv.

Kod nas nema jednoosovinskih prikolica s gibnjevima a ako netko slucajno i ima ubaceni su komadi hrastovih greda da se gibnjevi zablokiraju posto se takve prikolice prevrcu za "dobar dan". ja na 50 jutara zemlje imam dvije jednoosovinke 4t i lane kupio jednu dvoosovinku 3t tako da se nadje za neke lakse prevoze i sad kako imam i veliki traktor volio bih naci i neku vecu dvoosovinsku prikolicu. Cjene zmajevki su otisle nebu pod oblake i iskren da budem ovaj koji je dao 3000 za golu sasiju (imali papire ili nema to je upitno) je lud covjek. Dok ju sredi napisao je neko to ce biti 5 000 a to je previse za dvije osovine, 4 gume u upitnom stanju dva hidro cilindra te hrpšu zeljeza i lima. Ja sam jeftinije platio registriran traktor 110ks nego on tu svoju prikolicu...

Sad kako je dosla EU kod nas problemi se stvaraju oko registracije prikolica da je to navidjeno. Lane kupili drugu majevicu 4t novu i ove godine smo ju odlucili registrirati. Na tehnickom pregledu nas uz racun od prikolice trazi i papir od homologacije?!? Kao da li je ta prikolica sigurna za prometovanje po cestama i moze li nositi takav teret ili ne moze?!?!? Ja kad poludio nisam. jedva nekako nagovorim ljude da pregledaju kroz prste da imam jos jednu takvu prikolicu kod kuce i da nema nikakvih problema i ajde, nekako oni to i proguraju. Pita me za nosivost osovine, ajde, ja odem i na svu srecu ova nova ima zanitanu plocicu na osovinu sto stara uopce nema... procitam mu i taj podatak i nazad u stanicu. Kad smo dosli do kocnica kazme jednovodna zracna, trojica su u glas rekli "NE MOZE!!" reko sta se ne moze?!? JOK; moraju biti dvovodne kocnice i na traktorskim prikolicama od kako smo usli u EU. Kad nisam rogove dobio... Ajde, vidjeli su da je racun star preko godinu dana i proguraju to jedva nekako. Da su bili neki nerazumni ljudi tamo obro bi bostan s ganc novom prikolicom koju ne bih mogao registrirati nikako...


Uci cete i vi u EU da se ni ne nadate, rjesavajte papire od kombajna, prkolica i traktora kako god znate, jer sad napraviti atest kamionske prikolice za poljoprivredu je kod nas nemoguca misija...
 
Uci cete i vi u EU da se ni ne nadate, rjesavajte papire od kombajna, prkolica i traktora kako god znate, jer sad napraviti atest kamionske prikolice za poljoprivredu je kod nas nemoguca misija...
druze mi u ev nikad uci necemo dok mi stignemo evr vise biti nece
a kolko znam treba narod da glasa tako dok dodje do glasanja jos ce biti zivo dosta naroda koga je ta nemacka bombardovala i zelimo vedro nebo nad srbijom i kolko je proterano sa kosova i hr i bosne
tako da ce mo mi jos dugo biti divlji i ne registrovani
nikad u evropu::Di :ppozdrav:
 
Sretno vam bilo...

Ja lijepo kazem, kad nisam rogove dobio pri registraciji NOVE prikolice... lane je dvije ture odvezla neregistrirana i camila skroz do pocetka 7. mjeseca... I onda krenule pizdarije...

Registrirao sam sve sto se registrirati dalo, cak i kombajn za sto mi se ljudi u selu smiju... Imam 12 redovitih registracija i bager 13 registriramo napreskokce svake 4 godine pa odjavljujemo samo da ne propadne popust za osiguranje... Rekli mi na tehnickom pregledu, nemoj ni slucajno kupovati kamionku i misliti da ces rijesiti atest za neke normalne novce. Pitanje je da li ce se uopce moci i atestirati za poljoprivredu... Rekli mi da trazim neku traktorsku registriranu ili atestiranu kamionku i da to kupujem. Koliko god da je skuplja toliko je povoljnija, ako me razumijete... Sad ako i uradis kod nac nekim cudom atest, prikolica ce morati ici na homologaciju a to podrazumijeva dvocjevno kocenje i na traktoru i na prikolici a ja poznam samo jednog covjeka koji ima traktor s takvim kocnicama (ne racunajuc ove nove traktore od prije 2-3 godine)... Pa ti misli...

Za vucu dvije prikolice moras imati polozenu kategoriju inace kazna. Mnogi to jos ne znaju pa se igraju i policija u zetvi propusta sve i svasta sve dok ima ispravnu signalizaciju ali kad jednom kranu pisati kazne, ima da placemo svi...
 
i ja mislim da u EU nikad nećemo ući tj da će ona nestati do ulaska u eu ali isto tako mislim da će i ovi naši zatezati gde god mogu oko registracija...hteo sam da pravim dvoosovinku sa atestiranim osovinama kao samogradnja ali sam se upetljao u zakon i odustao bila bi to nemoguća misija...
 
Meni se cini da ce cena kamionki na bele table ici dole, ali onih atestiranih na gore, sve zbog atesta
 
Kako vuce Rakovica tu prikolicu???? Ja sam sa slicnom prikolicom u zetvi sa mojom Rakovicom imao probleme....
 
Nazad
Vrh