Prikolice

Evo i ove moje što sam juče dovezao.Robert Shenk.6200 kg. trostrana.Registrovana za traktor max 13200kg.što znači smem tovariti samo 7000kg::namigivanje::.Moglo bi pasti malo šminke ali ako budem raspoložen a ostalo je sve u funkciji.Jedna je guma napred 425/xx/22.5.Neznam ko nosi takve gume ali je to ogromna guma naspram ovih standardnih 385/xx/22.5
vpe2k1.jpg
2yk1j6q.jpg
r9l9hf.jpg
 
3000e. A ako bi mu ostavio saobraćajnu i tablu onda 2500.Registrovana do 21 03 2014.

90% će srednja osovina ići dole jer nevidim potrebu za njom. Puno suče šljunak i zemlju kad je okrećem .
 
Na toliko je čovek registrovao .Nenormalno skupa registracija ako hoćeš više .Mislim da kod nas možda i nemože za traktor puno više ,nepoznajem zakon. Ja ću naravno staviti povišice i tovariti do 15000.Ako bude kuk.:sta:
 
Na toliko je čovek registrovao .Nenormalno skupa registracija ako hoćeš više .Mislim da kod nas možda i nemože za traktor puno više ,nepoznajem zakon. Ja ću naravno staviti povišice i tovariti do 15000.Ako bude kuk.:sta:
Pa tebi je onda isplativije da vozis neregistrovano i da platis kaznu sto nije registrovana nego da je vozis pretovarenu.Ili mu dodje na isto obrnuto?
 
Spasoje neznam kako ce se prikolica ponasati sa tolikim teretom bez srednje osovine????? :sta:
 
Bez srednje osovine mozda moze da bude svasta pri kipovanju, jer sasija gubi oslonac, a klip veci deo tezine koncentrise na sredinu sasije.
 
na istu takvu prikolicu samo je ja mislim italijanska zorzi tako nesto tovari covek 35 m drva i vuce sa rabom dafovkom 315konja tako da se te prikolice lako vuku ali ako skines osovinu imace mnogo veci pritisak po tocku i teze ces je vuci a i vise ce da propada zato nediraj to nista
 
Treba da zamenem gumice u zadnjem klipu na zmajevci od kipe, pa me zanima da li ima neka fora da se lakse skine ceo dole, npr. da se iskipuje pa podmete nesto da ostane kos u visu ili nesto drugo?
 
Podmetnu se četiri bureta na ćoškove ili nešto slično, izvade se klinovi, sad se otkače klipovi digne se sa dizalicom iz dva puta koš na burad i onda se izvuče šasija. Mi smo tako radili možda ima neki bolji metod. Ako budeš kipovao ima nešto da naradiš garant.
 
fotografija0278.jpg
Moja prikolica jeste da je prosle godine u ovo doba zavrsena ali tek sada sam uspeo da ubacim sliku inace u pitanju je loznica 5,5t ali smo joj mi produbili stranice na 90cm i sada staje oko 7t!
 
Поздрав свима.
Имам у плану да правим приколицу за вучу дрва - дрвару.
Пошто на осовинама имам кочнице, хтео бих да уградим пнеуматски кочни цилиндар, који би кочио кад отварам славину на трактору.
Дакле, ваздушни систем је класични ИМТ 533 са компресором и притиском на излазу кад се кочница не притиска.

Шта мислите, да ли морам неки кочиони цилиндар за тракторску приколицу, или може било који цилиндар (од камиона или слично)?
Има ли ту неки фазон, типа притисак, количина ваздуха и слично?
 
Nazad
Vrh