Prikolice

Kompletna je ona sa kočnicama, samo je istrulilo crevo vazduha koje spaja traktor i bocu od prikolice. Na traktoru je već bila skinuta boca vazduha (i ostalo, a stavljen veliki aku na njeno mesto umesto dva mala pod haubu) kad je prikolica kupljena pa na njoj nisu ni upotrebljavane kočnice osim ako je nekad pozajmio neko od komšija ali je to retko da i njima radi a i uglavnom su mali traktori (ferdža, 540+ i poneka rakovica) pa je retko uzimaju jer teško mogu uzbrdo sa njom. Ne znam kakav je mehanizam u cilindrima prikolice, dal ima gumice koje su možda dotrajale od stajanja? Zaribali nisu, ja ih rukom izvučem koliko mogu dok pakne ne priđu dobošima i gurnem nazad u zatvoren položaj a parkirni vint radi preko zadnjeg cilindra. Ima po jedan cilindar za prednju osovinu i jedan za zadnju. A na ulasku vazduha u bocu od prikolice ima jedan ventil koji može rukom da se menja u dva položaja, ne znam šta on radi i u kom položaju kako funkcioniše. Inače me tri puta zgurala nizbrdo ali srećom nije kraj njive na brdu nego u ravnom pa samo gledam da me ne prevrne do ravnice. A uzbrdo dva puta nisam mogao pa se pod blokadom ukopam pa me ne povlači nazad. Jednom sam stovario višak sa prikolice a jednom zvao još jedan traktor iz sela pa smo uspeli da se uspenjemo.
 
ja imam jednosovinku, tehnostroj 1982god, trotonka. sad sam uzeo da je komplet generalno uradim, kako je vremenom otkinuta i boca od vazduha, stranice pokrivljene, izrdjala dosta...stranice cu dodatne da napravim od 60cm, zeljezni ram i popuna od daske 2,5cm
novu instalaciju staviti, bocu staviti, ofarbati. Po mom nekom proracunu troskovi tog remonta ce da me izadju oko 150-180€
bice slike kako je nekad izgledala i kako sad izgleda samo dok je zavrsim
 
Danas smo dobili pojacanje na nasem imanju kupili smo zmaj 485 prikolicu 86 godiste 3000 evrica evo nekoliko slika....
fotografija0388.jpg
fotografija0390.jpg
fotografija0391.jp
fotografija0391.jpg
fotografija0392.jpg
 
Semberac nek te lepo služi,koliko se ja razumem u zmajevke ovo što si kupio je zmaj 486 (retka serija) koja se proizvodila 86 god. i nema ih puno a razlika između 485 i 486 je u gibnjevima, 486 nosi gibnjeve od zmajevki 510, 511(vagonke) sa podupiračima koji na kraju imaju tvrdu gumu koja se oslanjaju na sredinu gibnja i šasije i rađene su sa balonkama gumama.Malo im je tara veća (2600-2700kg) zbog gibnjeva koji bolje amortizuju udare po neravnom putu. Nisi ništa pogrešio što si je kupio, po meni vredi te novce, obrati pažnju samo na nosačima gibnjeva gde se spajaju sa šasijom ali sa unutrašnje strane da nema koja pukotina (samo zadnji nosači gibnja sa prednje strane, do rezervnog točka) pošto im je to mana da tu pucaju od 470-489 serije.:ppozdrav:
 
Remontuvanu nove gume 5700 eura. Kupio sam dve. Hteo sam da budu iste ali sam slucajno naleteo na ovu sa ovom sasijom i nisam hteo da je pustim. Dobra je i ova druga obicna ali je ovo ipak puno jaca sasija.
-----------------
img2734.jpg
 
sale ratar u saobracajnoj pise 485 a ti podupiraci na gibnjevima imaju nije pucala tu gdje si mi reko gledo sam,lala iz banataje u pravu, na tablici na prikolici pise 485M...

- - - - - - - - - -

Remontuvanu nove gume 5700 eura. Kupio sam dve. Hteo sam da budu iste ali sam slucajno naleteo na ovu sa ovom sasijom i nisam hteo da je pustim. Dobra je i ova druga obicna ali je ovo ipak puno jaca sasija.
-----------------
img2734.jpg

Ekstra su ti prikolice nema sta da te dobro sluze,i moja dok zaradi kaku::novac::ja cu moju srediti....
 
485M ima 9 listova gornja dva lista su debljine 12 mm a ostalih sedam je debljine 10 mm. Sirina listova je 90 mm. Ova druga obicna ima 8 listova svi su debljine 10 mm a sirina listova je 80 mm.
Zasto da kacim 485M zadnju? Ja sam je bas uvek kacio prvu zbog jace sasije sto preko nje vuce onu drugu.
 
Ipak sam bio u pravu, jer je lala iz banata pisao da ima 10 listova, kačiš je kao drugu jer je jako udobna, i u slučaju da je prva onda kad se malo više zaljula zbog svoje udobnosti onda ona druga se zaljulja duplo više, zato prvo kačiš napred tvrđu prikolicu, ne znam jer si shvatio što sam hteo da ti kažem.
 
Nazad
Vrh