Prikolice

Jel zna neko gde ima da se kupi kočioni sistem za Zmajevku ali sve komplet - cilindri, doboši.... praktično sve. Po mogućstvu polovno. Kupio drugar neku Zmajevku u dosta lošem stanje i nema ništa od kočnica.
 
jel ima okretnicu na rudi i kolika je nosivost, koliko je debeo lim na patosu i na stranicama ?
Ima okretnicu na rudi,6 kubika je ali mi italijan garantuje 7,5 t..stranice su toplo cinkovane a patos ima neverovatan rostilj slikacu, o debljini ne znam nista iskreno,sasija je dupla sa ojacanjima...gume 14platna...mnogo mi se svidja i duplo je jaca od majevice a iste pare(mozga je malo i jeftinija)
 
Iskreno ne znam,bila je neka prica da je 200e gore ali nisam siguran!

- - - - - - - - - -

Još koja slika
img0165jo.jpg
img0163ci.jpg
img0169da.jpg
 
@talianu,mislim da ovo nikako ne vredi za ove pare koliko trazi,zaista ne vidim sta na njoj to toliko kosta kad je sva skrsena:sta:
 
Poslednja izmena od urednika:
imam jednu nedoumicu pravim sumsku prikolicu kao sto sam i pre nekoliko postova naveo ali ne znam koja je glavcina-osovina bolje da se stavi od kamiona mercedes 508(stariji model) za prikolicu prednja ili zadnja ista im je cena a u prilici sam da mogu da biram pa reko da pitam za vasa misljenja i iskustva koje su prednosti i mane kod jedne i druge
 
imam jednu nedoumicu pravim sumsku prikolicu kao sto sam i pre nekoliko postova naveo ali ne znam koja je glavcina-osovina bolje da se stavi od kamiona mercedes 508(stariji model) za prikolicu prednja ili zadnja ista im je cena a u prilici sam da mogu da biram pa reko da pitam za vasa misljenja i iskustva koje su prednosti i mane kod jedne i druge

Ako se ne varam ,zadnja osovina od tog kamiona ima duple točkove pa ako je po istoj ceni ja bih uzeo zadnju.
 
@markokurjega,da u pravu si ima duple tockove i cena jeste ista za bilo koju,i ja sam na tako nesto mislio racunam da je bolja zadnja nego prednja,svakako hvala,ako imas iskustva u pravljenju prikolica dobro dosao bi mi svakako,najvise me buni koliko treba da dugacka ruda od de se kaci za traktor do pocetka prikolice,ako si me shvatio sta na sta sam misliio
 
@markokurjega,da u pravu si ima duple tockove i cena jeste ista za bilo koju,i ja sam na tako nesto mislio racunam da je bolja zadnja nego prednja,svakako hvala,ako imas iskustva u pravljenju prikolica dobro dosao bi mi svakako,najvise me buni koliko treba da dugacka ruda od de se kaci za traktor do pocetka prikolice,ako si me shvatio sta na sta sam misliio


Imam nekog iskustva dosta se bavim bravarijom i pravljenjem raznih mašina,između ostalog sam pravio sebi jednoosovinku prikolicu,pa ti pričam neka moja iskustva.Generalno ako nemaš nekoga da ti odradi proračun za prikolicu,to uglavnom rade mašinski inženjeri,onda je najbolje kao ja, da prekopiraš dimenzije od nekoga.Ja sam radio po tehnostrojevim prikolicama,a ti bi mogao da nađeš nekoga ko ima takvu prikolicu ili neku firmu koja pravi prikolice te namene,od njih uzmeš dimenzije,i onda udri,moja ruda je udaljena od sanduka do kačenja 110 cm,a šasija je dugačka 3,2 metra,e sad sve zavisi kolika će biti tvoja prikolica ,kažem najbolje je iskopirati negge od nekoga ko je to dobro odradio,i naravno da je prikolica 100% funkcionalna,da nema neke mane,ako me razumeš.Ako te još nešto zanima možemo nastaviti diskusiju preko PP,da ovde ne pravimo gužvu.:cao:
 
Da li neko zna da li pase tocak sa zmajeve vagonke/sajlasice 510 ili 511 pase na zmajevke od 8 t 489, 485 itd?
Ovaj prvi ima na sebi kamionske gume 11/00 r20, a ove manje zmajevke koriste ili uske gume 8.25 r20 ili balonke , neznam dimenzije.
 
dimenzije balonki su 13.0/85 r18 a neznam da li odgovaraju, cini mi se da 511 ima 8 brezona, a 485 i 489 imaju 6
 
Ne paše nemaju isti broj rupa a i centralna rupa im se ne slaže. Što pitaš, jel imaš viška točkova od vagonke?
 
Nazad
Vrh