Prikolice

Ma ja sam napravio obican plastenik za 10 minuta za heder od zita i od kukuruza cisto da ne kisne jer nema mesta u supama
Svaka cast za brzinu izrade. nisam verovo da je to moguce za 10 min.

Nama ce 4 zmajevke stajati napolju, jer nemaju gde pod krov. A improvizacija tj pravljenje nekakvih baraka i slicnog nedolazi u obzir, kad budem mogao napravicu pravi hangar.
 
bolje je staviti makar najlon sto neko malopre rece nego nista,ipak je velika steta da stoje pod vedrim nebom,mada slazem se sa konstatcijom da kad se pravi "supa" treba zaista da to lici na neki objekat a kako svima nama vecito uvek pare fale ili "slucajno"iskrsne nesto drugo onda je ipak bolje pokriti makar i najlonom nego nego nicim:ppozdrav:
 
Kad vidim kako neko drzi masine po dvoristu, kako su i koliko zasticene ...odma znam i kakav je covek i kakav je paor

Kod nas ce prvo da stradaju od rada, a onda od zime, kad napada sneg ocistimo ga. Za sad nam je prioritet kupovina zemlje, dok vi udomljavate prikolice mi kupujemo zemlju, i na razlici u ceni od godine u godinu mogu da zaradim po jednu prikolicu, tako da mi je racunica ista ko i vama. Ali svako ima svoje dvoriste, i u njemu gospodari.
 
Prijatelju stigla prikolica sa remonta....

1hxh06.jpg


27x30p5.jpg
 
MIRMEG- ako smem da te pitam ti si tu sasiju kupovao i ako jesi koliko si je platio a koliko te je cela prikolica kostala ??? I skim si je remontovao???? :ppozdrav:Jer sam i ja sad kupovao neku zmajevku pa da vidim od prilike koliko ce me izaci
 
Prikolica je od prijatelja,kupio je u zalosnom stanju za 2600e.Remont, novi delovi,nove gume... prebacio je 6000e kao od sale.Ali zato ima sasiju koja garantovano nije krivljena,varena....Prikolica je kao bombona i svaka cast majstoru na radu.
 
Kod nas ce prvo da stradaju od rada, a onda od zime, kad napada sneg ocistimo ga. Za sad nam je prioritet kupovina zemlje, dok vi udomljavate prikolice mi kupujemo zemlju, i na razlici u ceni od godine u godinu mogu da zaradim po jednu prikolicu, tako da mi je racunica ista ko i vama. Ali svako ima svoje dvoriste, i u njemu gospodari.

Druze nisam nikoga prozivao, i na osnovu moje izjave se ne moze zakljuciti da li ja te ljude smatram urednim ili aljkavim. Moze lako da bude i obrnuto proporcionalno. Svakome u poljoprivredi je cilj da poveca obradive povrsine. Poz
 
Ni ja nemammesta pod šupama za 50% mašina ali zato imam cerade najlonske sa gumom nešto kao cerade za auta dono mi tas za neke male pare pa obučem prikolice.

- - - - - - - - - -

http://poljoprivredni.oglasi.rs/ogl...ikolicekrunjacimesaone+stara+pazova+prikolice
Koliko moze da vredi ovakva prikolica? Dimenzije su 4x2x1,1, nosivost 6t... I kako bi je vukla rakovkica 65? Da joj ne bi polomila nesto... Covek mi kaze da je stavljao 7 i 8 tona u njoj....
Zvao sam ga i ja cena je previsoka.Za te pare imaš novu jedan član je kupio i okačio slike prelistaj par strana unazad.
 
Ne stizem da postavim slike moje prikolice koja je bila na remontu.
U momentu ostavljanja kod majstora otisla je ovakva. Zaboravio da je slikam kuci kada je imala stranice.
prik1.jpg
[/IMG]
pocetak ozbiljnih radova
prik2.jpg
/IMG]
prik33.jpg
[/IMG]
prik4.jpg
[/IMG]
I konacno u dvoriste stigla.


prik5.jpg
prik6.jpg
[/IMG]
prik-7.jpg
[/IMG]
Jesam prilicno cekao, ali se isplatilo. sredjena po mom ukusu, ostale jos gume da se promene, i moze da vozi teret.
U pitanju je kikiknda 4 tone, kiper, sada sa vecim i dubljim sandukom.
 
Prikolica je od prijatelja,kupio je u zalosnom stanju za 2600e.Remont, novi delovi,nove gume... prebacio je 6000e kao od sale.Ali zato ima sasiju koja garantovano nije krivljena,varena....Prikolica je kao bombona i svaka cast majstoru na radu.

Нема шта, приколица је стварно добра. Само, много ми то пара. Ја сам узео комплет ремонтовану камионску 14 тона за 2500 евра. А има један човек ми нудио исто у добром стању као моју за 1700 евра.

http://poljoinfo.com/showthread.php...-poljoprivrede&p=592418&viewfull=1#post592418
 
Poslednja izmena:
Jesam prilicno cekao, ali se isplatilo. sredjena po mom ukusu, ostale jos gume da se promene, i moze da vozi teret.
U pitanju je kikiknda 4 tone, kiper, sada sa vecim i dubljim sandukom.

Lepo je ona ispala nema sta ali ona ce sad jos teze da se mota rucno ako treba negde da je preguras i to prazna,a tek puna...tu ce trebati barem trojica da zapnu na rudu da bi je samo smotali posto ona nema obrtaj na kuglice
 
E @Vlada B.B tebi je izgleda kao i meni najvaznije od svega kako ide kad se gura. Ja moju fakovu petotonku vucem i motam sam po betonu ide k'o fijaker, kad je puna uguraju je dvoje u supu bez vecih problema, a kad guram ove manje 2,5-4 tone raznih proizvodjaca bez jos dvojice jakih i ne pokusavam i na kraju propisam majcino mleko dok ih ne namotam i naguram. Da ne pricam koliko se nerviram kad ne mogu da smotam sam spediter od 1.5 tona nego mi treba jos neko jer kad je pun obrtaj kao i da ne postoji, ruda kao da je zavarena ne moze da se pomeri.
 
Imam ja 3 Fakove ,a do skoro sam imao i 3 kikinde dve obicne i jednu kipericu. Plave mogu sam i da vucem i da smotam,ali kikindu kada je puna kukuruza i kada trebam samo malo da je nateram do elevatora mi se patimo ko crnci iako je obrtaj podmazan i sve se na zez svi zapnemo pa pomerimo :haha:
 
znam sve nagurao sam se prikolica kao retko ko. Mislim da od fakove nema podvoznije. Najgore mi je kad na njivi pokusavam da zakacim prikolicu za prikolicu i treba samo malo da se mrdne ruda da upadne klin a ona kao zavarena ni da makne. Svi mi se smeju kad pricam koja se lakse mota, a ja bednik ne mogu da okrenem prikolicu sa traktorom u dvoristu posto je uzan prolaz nego moram rucno.
 
Nazad
Vrh