Prikolice

@bata 87,ma to bi pravio za svoje potrebe da bude univerzalna za sve,drva ne vise od 3-4 metra jer nemam potrebe za vecom kolicinom,leti malo psenicu da preteram,kukuruz da se pretera i tako to bi joj bila cela namena,za domacinstvo do 5 hektara(nepunih),svakako hvala za odgovor
 
kod mene je situacija takva da ja ni sam cist poljoprivrednik vec"polutan" sto se kaze koliko se stigne i kad se stigne,mada se trudim da sve postignem na vreme i za sad mi dosta uspeva u tome ali jednostavno ne volim da zajmim stvari po komsiluku tako da volim da imam svoje masine-alate pa je sad na redu i prikolica da se sredi pa reko da se malo ifor. kod prijatelja na forumu
 
Ima li neko kontakt broj firme iz G.Milanovca koja pravi stranice za prikolice?Ili bar neke druge koja radi isti rol kao na Zmaj prikolicama.
Zoltan Vojter Mali Idjos 063/771-64-96 on pravi stranice po uzoru na Zmajeve meni je za loznicanku trazio 450evra za stranice!A i Metalopromet iz Kule radi stranice po uzoru na Zmajevke!
 
realno,meni treba neka nosivost do 3000-3500kg cisto za svoje potrebe

Tebi realno nosivost igra malu ulogu,ni jedna guma sa tom oznakom ne podnosi teret isto,svaki proizvođač za sebe,tebi je najbitnije koliko platana ima guma.tj uzmi sa što više nađeš,jer ćeš ti sa tom prikolicom ići uglavnom van asvalta kroz šumu gde ima svega i svačega,i ako je guma sa manje platana (mekša) izložena pretovaru što je kod nas normalno,može doći do oštećenja felne ,znači što jače gume što se tiče platana i nemaš brige inače jedan par tih guma teško izlazi na kraj sa 5 tona tereta.pogotovo ako nema gibnjeva a ti ih verovatno nećeš imati.
 
Još jedna jako bitna stvar,kad budeš pravio prikolicu dobro pazi gde ćeš pozicionirati osovinu,što više prema sredini prikolice,gume će više biti opterećenije ,što više prema kraju prikolice gume će biti izložene manjem opterećenju.To najbolje pogledaj kod nekoga ko je već radio takvu prikolicu.
 
Zavisi dosta gde je na prikolici postavljena osovina,odnosno koliki procenat ukupnog tereta ide na gume,a koliko na traktor.
U principu ako imas veliki,jak traktor koji moze dosta da nosi,moze do 6m drva da sibas na nju.
Moja sumska prikolica sa gumama koje su predvidjene kao prednje traktorske,dimenzije 6,00-16,nosi do 3m drva bez problema po svakakvom terenu.
 
Kad smo vec kod rucno pravljenih prikolica evo jedne poslednje napravljene kod mene u selu. Drugar nije mogao da je podigne hidraulikom da je zakaci sa IMT533 pa sam je je prevezao.

img20121006163127.jpg
 

moze li se znati koliko si platio sasiju?

lani sam kupio istu sasiju, stavili novi pod i stranice visine 110cm. najvise sam vozio nesto malo vise od 9100kg kukuruza u njoj a prosjecno vozim oko 8,5t.

21092011421kopiraj.jpg




inace sam vise nego zadovoljan prikolicom, samo da je jos jedna takva..

sto se guma tice, pitao je otac kod jednog vulkanizera, cijena jedne je cca 1900kn ili nesto vise od 250€. dosta skupo..
mitas ih sada proizvodi. ista dimenzija, ista sara.
 
Platio sam je 1800e.Ima kompletnu pneumatsku i hidraulicnu instalaciju,ali je treba pretresti.
Kod nas su Mitas-ove 25500din. sto mu dodje na isto kao i kod vas.
 
Krenuo polako sa sredjivanjem gvozdjurije...



Moze li mi neko preporuciti dobrog majstora za hidraulicne cilindre?
 
Sasiju sam morao seci na zadnjem delu(slika 3)da bi patos mogao da legne na sasiju.Gibnjevi su dobri.Ima dosta da se radi oko nje,ali generalno sam zadovoljan.Suzicu je i prosiriti da mogao staviti stranice dimenzija kao na Zmaj prikolicama.
 
Ja sam remontovao par takvih prikolica i pretresao im klipove, manžete ti idu od tehnostroja , jednostavno za rastaviti dole u onom utoru ima jedan prsten kojega moraš izvaditi i izvadiš dno klipa i onda izvućeš ostale segmente, promjeniš manžete samo pazi kako toje manžete.
 
Radio sam na Loznicanki u svojoj reziji,pa su procureli posle prvog kipanja...daj mi da secem,brusim,varim,ali mani me pipljivih majstorluka...:osmeh:
 
Radio sam na Loznicanki u svojoj reziji,pa su procureli posle prvog kipanja...daj mi da secem,brusim,varim,ali mani me pipljivih majstorluka...:osmeh:

Ja sam moje klipove nosio na remont kod majstora u karavukovo,čovek radi već 20 godine te stvari i nije skup evo telefon ako te interesuje.

025763014 i 0638102083 Nastasović Radovan
 
Nazad
Vrh