Priključci, strojevi i mašine "made by savoris"

Ima li tko kakvih nacrta za izgradnju prese za izbijanje ležajeva. Koje profile za konstrukciju koristiti, koji klip, kakva mi je pumpa potrebna?
 
E hvala našao sam. Sad ću da proodam po otpadima da vidim ima li materijala. pa da to preko zime sastvim. Jer u zadnje vrijeme imam velikih problema sa izbijanjem ležajeva.
 
E hvala našao sam. Sad ću da proodam po otpadima da vidim ima li materijala. pa da to preko zime sastvim. Jer u zadnje vrijeme imam velikih problema sa izbijanjem ležajeva.
koliko znam težio dio posla je nabijanje :haha:

''U'' profil 160mm , pumpa od kamiona za dizanje kabine i neki klip sa otpada
to je moja presa

mada , umjesto pumpe od kabine možeš da iskoristiš i običnu hidrauličnu dizalicu , samo ona može da napaja jednosmijerni klip , nemože dvosmijerni

ili čitavu dizalicu staviš mada meni se to ne svidja


ja sam imao u planu da ovu presu možda zamijenim nekom sa elektro pogonom , ili na ovu da dogradim ili da pravim drugu iznova
mada sada skupo i otpadno željezo pa se teško odlučujem na bilo kakvu samogradnju
 
@ savoris
U znak protesta ne pišem javno sve dok se ne promijeni moderatorska struktrura :ppozdrav:

Koliko vidim svi su na svojim mestima. Promeni potpie ili se drzi toga sto si napisao.
 
@savoris Ovo mi je bilo bitno za debljinu U profila, da ne bude predimenzioran ali i ne preslab.. Pogledat ću prvo što se nudi na otpadu što se tiče materijala. Znam da je cijena željeza dosta skupa, ali nakupilo mi se nekog otpada pa namjervam to da prodam pa će valjda da pokrije dio troškova nabavke novog.
 
@ savoris
U znak protesta ne pišem javno sve dok se ne promijeni moderatorska struktrura :ppozdrav:

Koliko vidim svi su na svojim mestima. Promeni potpie ili se drzi toga sto si napisao.

šta mi fali potpisu , ako ti smeta ti ga obriši , ja ću staviti drugi za koji nećeš imati opravdanje za brisanje a biće daleko agresivniji od ovoga
pošto imam osjećaj da želiš flejmovanje samnom , vrlo rado ti predlažem da me se obidješ

mogu i da ne pišem na ovome forumu , lako , izvoli , ti odluči
ali odluči muški , nemoj kao prošli put , banuješ a neznaš ni ti zašto

a prije nego što opet napraviš nepromišljen korak konsultuj se prvo sa administratorom(ima) povodom mene i mog slučaja

i ne želim da mi prljate temu sa takvim podbadanjima , mogao si lijepo da se obratiš i na PP
 
Sam si to napisao a urednistvo je isto. Ako si covek od reci onda se toga i drzi. posto si postao nevidljiv sad je i ovde dobro.
 
nevidljiv ? :sta:

uredništvo NIJE isto od kako je ovaj potpis stavljen , znači promijenilo je se , na pola smo puta
e samim time i ja ne pišem sve što bi napisao nego samo 50% od onoga što bi rek'o
 
Koliko se vidi svi su urednici na broju osim nekih preletaca sa kojima si se do juce druzio a na ovom forumu su ostali svi. Nevidim da fali 50% urednistva. Menjaj potpis i nemoj nas zamajavati i pretiti.
 
Savo kakve veze ima ova tema sa uredništvom?Gađali ste nas drvljem i kamenjem a sada kada se videlo ko je bio u pravu svi se vraćate nazad.Ko je ljudski otišao za njega je povratak uvek moguć a ko je radio po uputstvima i sam sebe zakopao do guše nema šta da traži ovde.
 
ako želite da se svadjate samnom biće mi veoma drago da se družim sa vama , znate da to znam i meni to nije problem , pitanje je dali to ja želim ili vi , tu morate da se izjasnite

@peto
nisi me razumio , 50% od onoga što ja želim je uradjeno (ili se desilo) , 50%nije
ako treba još da pojasnim , jedan od dva moderatora koji po mom mišljenju ne zaslužuju to da budu nije više moderator (nije bitno iz kojih razloga)
znači drugi čovjek za kojeg smatram da ne zaslužuje to zvanje kada više ne bude to što jeste onda je 100%
kontaš?

i ajde MOLIM TE reci mi na koji način ja to prijetim , u ovoj temi u zadnjih 3-4 posta koja sam napisao ako nadješ prijeteći sadržaj onda svaka čast

još jednom kažem , ne potenciram niti potežem kakvu svađu , odgovorio sam čovjeku na direktno pitanje vezano za presu čovjeka @bosonoga poznajem lično i nemogu da mu ne odgovorim jer čovjek od mene ima ocjenu 5


@matić
i ja to kažem , ova tema NEMA veze sa uredništvom , mislim uredništvo nije predmet ove teme
i pitam , ko je prvi započeo raspravu na ''uredništvo'' ovdje ? ja koliko vidim nisam


i da , ja volim konkretna pitanja i odgovore pa ću da pitam
smetam li ja na ovome forumu i (ili) želite li da ja odem sa njega ?
eto dogovorite se ''iza zatvorenih vrata'' i samo recite odluku , ja vam problem neću biti , moja riječ je riječ

ali stvarno ne želim da se svadjam , danas mi je mrsko
 
Sa takvim potpisom vredas urednike i ponizavs ih kao da su svi umobolni jel kontas. Ako ga brzo ne zamenis nemoj da se cudis kad pocrvenis.
 
Nazad
Vrh