Priključci, strojevi i mašine "made by savoris"

Hvala za savet,imam slobodan pogon još neko malo vitlo na mehanički pogon da kupim.Nisam video na slikama kako si rešio kočnicu.
 
savo posto je to tvoja struka,za kolko se para moze nabaviti neki pristojan(ni pretjerano jak a ni slab)reduktor za vitlo,.
 
ma kakav reduktor , stavi dva lančanika i lanac i riješi problem , i ja sam se zamlaćivao prije sa reduktorima , samo lančanici i da te bog vidi
 
Саво дали је много 350 евра за витло са војног дајца са 50М сајле, и дали то ваља?
 
neznam jer ne poznajem to vitlo , vjerujem da je dobro i jako i kvalitetno ali isto tako vjerujem da ima veliku redukciju pa je teško primjenljivo u šumi
ljudi probao sam svašta ali lančanici su zakon , jednostavno,jeftino a radi radnju
 
ma kakav reduktor , stavi dva lančanika i lanac i riješi problem , i ja sam se zamlaćivao prije sa reduktorima , samo lančanici i da te bog vidi

To vitlo se isplati koristit ako imas velike klade, vitlo je super jako malo sporije ali nema mu smrti !

Pred uslov za koristenja tog vitla je traktor,recimo ursus je idealan posto kod njeg vreteno kardana vrti i lijevo i desno tako da nema problema nikakvih ili neki drugi traktor koji moze da vrti vreteno kardana i lijevo i desno !
Tako da je sofer uvijek u traktoru i svakom momentu imas kontrolu nad teretom ili vitlom !

Koristio sam to vitlo na MF ali nije prakticno posto on vrti kardan samo u jednu stranu,dok je ursus u toj kombinaciji bio nezaustavljiv !

Ursus i to vitlo su sa sto metara sajle 14 cuda cine pogotovu ako je drvo krupno !

Pozzz
 
Нисам га видео знам да има велику редукцију и све до 20:1 би могло да прође ово што позајмљујем има редукцију 5,666:1 и много је брзо. Зашто мора да врти вретено у обе стране, да му редуктор није са пужастим зупчаницима па не може сајла слободно а се одмотава.
 
Ne znamo tačno koje je vitlo dajte još neku informaciju jer ima 2-3 modela
Reduktor je sa pužastim zupčanicima i dobija na pogonu preko 1000 obrtaja, provereno 100%
Ima model koji ima ručicu pored rolne (bubnja ) sa sajlom koja oslobađa isti da bi se lako odmotala sajla a sam čekrk se uključuje i isključuje iz kabine dajca
To isto sam i ja hteo da postavim na mog vlatka ali nikako da skupim ::novac:: , gledao sam u Paraćinu na vojnom otpadu u svakojakim stanjima 450-550€ a u Kraljevu oko 500€,skupo mi za moje potrebe
Sutra idem do Kraljeva pa ako budem imao vremena i bude radio otpad ,mada ne verujem nedelja je,otići ću da pogledam
 
Ja sam imao vitlo od vojnog dajca na ursusu c360,koristio ga kao čekrk.Puklo mu kucište,inače je solidne je jacine,stim što na ursusu možeš tegliti drva preko menjaca.Sada koristim herkules vitlo od tinbečeka(šumski zglobni traktor).
 
Imam ja sa puzom, ali nije sa dajca nego sa james-a , ima isto rucicu sa strane za oslobadjanje sajle, redukcija 20:1, jak je kao zemlja, i uz njega treba i po jaka sajla, sam bubanj je veliki i kad je kupljen na njemu je bilo 250m sajle f10.
Ali ja bih svakom preporucio da napravi brzi i prakticniji cekrk, jer ako je kardan jednosmeran, uvek rukom moras da odvrnes kardan da bi popustio, jer sam skoro da nema sanse da se odmota.
 
Stim nemam iskustva,ja na moj čekrk koristim sajlu f16,mada bi sad kupio f14.
 
Poslednja izmena:
Нисам га видео знам да има велику редукцију и све до 20:1 би могло да прође ово што позајмљујем има редукцију 5,666:1 и много је брзо. Зашто мора да врти вретено у обе стране, да му редуктор није са пужастим зупчаницима па не може сајла слободно а се одмотава.

Pa recimo dodjes u situaciju da kladu nemozes da izvuces,a to vitlo nema klvacilo ono ima neku vrstu mjenjaca ukljuceno i iskljuceno,kad je vitlo pod teretomo naspanovano nema sanse da iskljucis dok ne oslobodis sajlu od pritiska tojest vitlo,ali ursuz tu ima prednost on moze da vrti i lijevo tako samo prebacis kardan na lijevo on otpusti sajlu i idemo dalje samo po gasu peta preko mjnjaca i ide bez problema..

To jedno od naj isplativijih vitala jer je veoma jako on sto potegne i iscupa vecina drugih moze samo da sanja, dosta je jeftinije nego neka druga vitla i daje uvijek maksimum snage.

To vitlo u mom kraju se koristi samo za tehnicku gradju to jest za trupce preko kubika jer sve ispod kubika je veoma sporo i nema neki veci dnevni ucinak recimo da se sajla drvo za ogreva.
 
Čuj do prije par godina ovako nešto bilo je nezamislivo. Vidi se da je tehnologija napredovalo. Za još 3,4 godine usavršiti će se, ubrzati i poboljšati stabilnost. Ovo je prvensteno namjenjeno za zapadne zemlje koje jako brinu oko svojih šuma, te je u mnoge djelove šume teškoj mehanizaciji ulaz zabranjen. Ovo je neka vrsta mehaničkog konja, s jednom razlikom što ima jedan par nogu više.
 
za tehnologiju nemam riječi , to će biti usavršeno u to ne sumnjam

a gledao sam ovakve mašine da nose onaj sjekač na ruci i baš rade na nezgodnim terenima
 
Nazad
Vrh