Priključak za traktor za sanaciju zapuštenih njiva

U sličnoj sam dilemi bio pre par godina .Naime, oko 300 metara uz njivu je siblje( dzungla) uzelo od 3-5 metara njive.Naj jeftinija varijanta mi je bio veliki ult koji je sve to zgurao i utovario .Pošto taj deo nikada nisam orao ,dobio sam put.Sitno šiblje sam posle prskao Garlonom .
 
Fora je u tome sto su ove masine mnogo jeftinije nego skip i buldozer. Posle upotrebe utovarivaca (ULT-a) treba negde i odnetu tu zemlju i siblje .
 
Fora je u tome sto su ove masine mnogo jeftinije nego skip i buldozer. Posle upotrebe utovarivaca (ULT-a) treba negde i odnetu tu zemlju i siblje .

Nema šanse da je jeftinije . Ult je za 3 do 4 sata to sve završio . Cena po satu rada 50 eur . To nešto zemlje koje je trebalo utovariti smo u traktorske prikolice . Inače ovih velikih malčera kod mene i nema u kraju ,tako da iznajmnjivanje istih nije ni dolazilo kao opcija .
 
Super brzo saniranje zapuštenih njiva!

Faza 1.

Potrebni priključci:

Dvije mrcine od traktora i 100m super-teškog lanca. Što teži, to bolje.



Faza 2.

Mrcina od traktora i ogroman, vrlo težak valjak sa oštrim sječivima na sebi:


Faza 3.

Ekstra teška tanjirača sa diskovima od bar 1m prečnika i preko 200kg pritiska po disku.


 
Evo ga jos brze ciscenje. Preskace prva tri koraka i prelazi odmah na zavrsni.




 
Za rad sa mulčerom koji melje i korijen nema teorije sa 65KS. Prave mašine, kao ova sa snimka, funkcioniše samo sa traktorima jačim od 150-200Ks pa i većim, posebno jer su profi malčeri koji su, kao što rekoh, u stanju da melju i panjeve i korijenje, teški i dobro preko 5 tona. Prednost metode koju sam naveo gore, a koja se masovno koristi u Južnoj Americi, je u tome što vam ne trebaju neki posebni, skupi uredjaji. One teške lance nabavljaju u lukama sa starih brodova, valjak sa sječivima nije problem napraviti u kućnoj radinosti a tanjirače svakako imaju svi jer im je to glavna mašina za obradu.

Jasno je da su teški malčeri idealno rješenje ali nisu svakome dostupni ni oni (ekstremno su skupi!!!) a ni traktori koji mogu da ih pogone. Oni imaju apsolutnu prednost kada je u pitanju uništavanje velikih panjeva i žila ali za brzo i jeftino krčenje sitnog i srednjeg žbunja metoda sa snimaka gore (sa lancima) je daleko praktičnija i jeftinija.
 
Evo zanimljive masine za unistavanje panjeva. Samo se opet dovodi u pitanje potrebna snaga traktora za ovu napravu.


- - - - - - - - - -


- - - - - - - - - -

 
Traktor ispod 150 ks nema sta traziti ovde. Iksi zanimljiva ideja za ringispil.
 
odlična je stvar skip ili neki bager sa šupljom kašikom kao ova . Postoje još bolje sa uskim kanžama koje idu do kraja ,tako da zemlja prolazi kroz njih a žile i panjeve vadi.

HIEX37OSKRK_02_000-01.jpg
 
Da li panjevi koje izvadi bager iz zemlje mogu da se koriste za loženje, da se seku sa motorkom?
 
Može, ali tuđa motorka..:ROFLMAO:
Ja to od krčenja koristim za loženje pod kazan kada pečem rakiju ili u kotao. Na motorku stavim stari lanac i polako isečem tamo gde mora da bih mogao ubaciti uz peć. Može da ce cepa i klinovima..
 
  • Like
Reagovanja: nem
Nazad
Vrh