Priključak za traktor za sanaciju zapuštenih njiva

Ako može komentar, ja bi preporućio da staviš one lance, koji vise na otvorima zbog bezbednosti.
 
tine je napisao(la):
Ako može komentar, ja bi preporućio da staviš one lance, koji vise na otvorima zbog bezbednosti.
Stavim ih.Jest da ga malo guše,ali je sigurnije.Ovdje nisam stavio zbog snimanja,ali ću postaviti
 
kloki je napisao(la):
DSC02882.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v495/Picek/poljop
[img]http://img.photobucket.com/albums/v495/Picek/poljoprivreda/DSC02886.jpg
DSC02888.jpg

koliko je izvodljivo ovakvo nesto napraviti
 
Ja sam kupio mulcer pre dve godine .ali to se tesko vuce ja ga koristim u tuluzini a probao sam i u neko grmlje siblje sve melje . samo ubi traktor sa njime
 
Ajde videcu sutra za sliku da ga slikam a ja sam ga kupio u Ugrinovcima .
to je garamipov mulcer 2450e a sirina radna 225 cm
 
komsija kupio neki tarup sa nekim kao cekicima tako on kaze
sad me zanima posto on hoce da ocisti neku njivu od siblja mozda najdeblje da je kao pivska flasa ali su takvi rijetki znaci sve je sitnije
pa me zanima da li cu moci ja to uraditi sa landinijem 9880 a tarup je negdje oko 220 cm sirine i ima oko 5 ha povrsine da se to uradi
hvala unaprijed
 
Dali je predvidjeno da se kreces napred ili nazad sa timtarupom ? Postavi sliku tarupa.
 
Evo kako se od šume pravi njiva. Prvo malčer koji samelje cijelo drvo i nadzemni dio panja, a potom specijalna freza ili tiller koji melje nekiih 30cm u dubinu i samelje žile i panj. Iza ove dvije mašine možeš fino da posiješ pšenicu ili sadiš paprike.


 
Da, baš tako. Sva biomasa ostaje u tlu, maksimalno usitnjena, samo još da bakterije odrade svoje i to je to. Jedini problem je cijena ovih operacija, citao sam komentare na Youtube koje su postavljajli ljudi koji se bave ovim poslom. Jedna firma je postavljala klipove sa malčiranjem (malčiraju bukvalno cijela velika stabla, prečnika i po 15-20cm), i dole je u opisu stajalo da koriste samo Fendt traktore te da im traktori izdrže maksimalno, al maksimalno 6000 radnih sati i da se posle toga remontuju i prodaju za radove u poljoprivredi jer više nisu za šumu. Takodje, tamo piše i da turbine na traktorima izdrže rijetko više od 500 radnih sati. Naime, on tvrdi da im traktori rade konstantno pod ekstremnim uslovima (naći ću te snimke da vidite, ono je greota šta rade sa traktora!), maksimalnom turažom i katastofalnim skokovioma opterećenja (na snimcima se baš čuje da im motori svakih par trenutaka od maksimalne turaže dolaze gotovo do gašenja). Inače se radi o Fendt 930, a mislim da sam vidio i jedan 936.

Takodje, otkrio sam da postoji još ekstremniji rad za saniranje zemljišta - tzv. "stabilizacija tla". Tom prilikom se po tlu posipa krečnjak a potom se sve to melje specijalnim mašinama (nešto kao freza, slične tiller-ima), a ta operacija se izvodi na tlu gdje bi se mašine sa mog prethodnog posta polomile za par trenutaka. O kakvim se "frezama" radi, govori to da je na jednom snimku nosu Fendt 936 sa tegom od 500kg naprijed, a ona ga solidno propinje dok melje kamenje i panjevel.
 
Da li neko zna ko u srbiji radi ovo i koliko naplacuju?
Hteo bih neke uvratine na par njiva da dovedem u red. Plan je da motorkom posecem svo siblje i sitnije drvece(tamo gde ga ima, mozda nekoliko komada), a onda bi mi trebao neko da prodje tim tarupom i samelje nadzemne delove biljaka sto su ostali i zemlju do dubine nekih 10-ak cm.
 
Pa zar ti nije jeftinije da dodje neko sa skipom i da ti to povadi?? Mi smo tako radili... ovo jeste dobra stvar ali mi ne deluje nimalo jeftino
 
To mi je druga opcija. Nije mi cilj da orem ta mesta, vec samo da se moze bezbedno po gume tu okretati. Tako cu dobiti vise prostora za rad na njivi, a i drugi mi vise nece gaziti njivu kad zaobilaze tu dzunglu.
 
Nazad
Vrh