Priključak za traktor za sanaciju zapuštenih njiva

verujem da im je cena ohoohooohooo
"Halo Bing , kako brat ? Opet zaglavio ... uuufff. Imam nešto za prodati , cena ? ma sitnica ." Koje čitao Alan Ford verovatno se seća o čemu pišem . :ppozdrav: Ja mislim da za jednu takvu mašinu da bi kupio mogobi da platiš ljude i da sekirama i ašovima cepaju ko ludi , a još bi ti i ostalo nešto ::novac:: za posle kad završite poso da se okrene ::000:: a i za :veseljak:: bi preteklo :ppozdrav:
 
vla je napisao(la):
Resenje je malcer koji kao radne organe ima cekice i sve ce samleti i ocistiti povrsinski, naravno potreban je traktor vece snage.A panjevi se kasnije vade , otkopaju i vade jedan po jedan lancima, eventialno prskanje totalnim herbicidima, mada nemam iskustva sa time.
Ej, ljudi - Moram da se zahvalim svima što su se uključili u polemiku, posebno na linkovima :)

A i na nazivu - jer sada znam šta tražim.
Mada sudeći po
Probklem sto su takvi malceri dosta skupi, a polovnih nema.
ne znam koliko ću ih još dugo tražiti... :)
Ipak, da bi znali koliko možemo da se opružimo, trebamo znati koliko trebamo da se opružimo...

Inače, ovo konstrukcijsko rešenje mašine me je podsetio na jednu opaku mašinu koju sam video na Discovery televiziji (ili neka slična edukativna):
Reč je bila o mašini koja je služila za uništavanje svih vrsta mina (pa i protiv-tenkovskih). To je bio neki prerađeni ogromni buldožer, a napred je imao nešto kao kombajsko vitlo, s tim što je na valjak bilo nakačeno (od prilike) 400tinak lanaca dužine oko metar, sa tegovima od par kg na krajevima.
Davno sam gledao emisiju, ali princip rada je sličan kao kod ovih Malčera: mašina je bukvalno "prekopavala" teren, i kada naiđe na minu - aktivira je!
Naravno, između vitla i ostatka mašine nalazila se predimenzionisana zaštita, i voditelj je lično pred kamerama namerno aktivirao protiv-tenkovsku minu. Zatrese se zemlja, jasno se vidi udarni talas, ali mašina ide dalje bez zastoja...

Sad - ako (a sudeći po vašim pričama - bojim se da ću) utvrdim da su kupovni Malčeri preskupi - možda se nešto slično da iskonstruisati i napraviti u "home-made" varijanti... :)

p.s. - prosto sam se oduševljavao svaki put kada se Sir Oliver iznenadi zašto je Bingov burazer taj put pao ("probao da otme bakici torbu pa ga je ona prebila" i sl... :) )
 
sfkn4i.jpg
2dlrqe1.jpg
23j3795.jpg
34fno92.jpg

Post je spojen: [time]1248696984[/time]
_________________________________________________
naziv "mlatilica sa lancima za deminiranje i uklanjanje vegetacije" :cao:
 
cuj prijatelju POPAYE,moje ti je misljenje naj jednostavnij, odes do prodavnice u selu, tao ima uvek kandidata za pijanku, postavis im dve kajbe piva jednu na pocetak njive a jednu na kraju i ona das znak za napad!!!!


Salim se malo,ne ljutis se valjda. jedan moj komsija je imo isti problem i dodje covek na ideju kako.
Uzme od lade deferencijal jednu mu stranu zavari, a drugu ostavi slobodnu i okrene je nanize.
Na njoj stavi dva noza napravljena od gibnja kamiona, tako da bude sirine njihovog zahvata koliki je i hod traktora. pa napravi oklop odozgo da ga nebi koja kamenica zveknula.
nesto po sistemu kosilice za travu, tako da ga je sve kostalo 300€ i te pare je vratio za tri dana kosenja drugima po VISNJARE, KRUSKARE, SLJIVIKE..... i td.
sada ima u selu skoro svaka kuca za sebe, ali da napomenem za te debele bagrenje, povedi nekog od one kandidate ispred prodavnice. Za tri cetri bagrena pocice a za vise neznam. Toliko od JA!!!
:ppozdrav:
 
prosle godine sam ocistio jednu parcelu povrsine 1,2 hektara a ove oko 0,8 hektara pa mozda moje iskustvo u tome nekom pomogne u prvoj parceli smo motorkama (3 Komada) nas 6-7 5 dana sekli bagrem i cistili sto hrane sto pica oko 600- 700 eura pa onda dosao buldozer 2 dana 1250 eura sve povadjeno korenje i spremno za oranje. jednostavno preskupo ... ove godine nismo sekli motorkama vec smo vadili cekrkom za izvlacenje balvana iz sume, bez problema smo vadili stabla 15 cm prcnika sa sve korenom jos tri coveka su pomagali u rasciscavanju i sve zavrsili za dva dana sa mnogo manjim izdacima i ubuduce cu tako krupnije cekrkom a sitnije velikim traktorom zaorem stvar resena inace tarup za kukuruzovinu moze da se koristi samo se skinu nozevi i stave cekici ili tegovi
 
Trnavac je napisao(la):
cuj prijatelju POPAYE,moje ti je misljenje naj jednostavnij, odes do prodavnice u selu, tao ima uvek kandidata za pijanku, postavis im dve kajbe piva jednu na pocetak njive a jednu na kraju i ona das znak za napad!!!!


Salim se malo,ne ljutis se valjda. jedan moj komsija je imo isti problem i dodje covek na ideju kako.
Uzme od lade deferencijal jednu mu stranu zavari, a drugu ostavi slobodnu i okrene je nanize.
Na njoj stavi dva noza napravljena od gibnja kamiona, tako da bude sirine njihovog zahvata koliki je i hod traktora. pa napravi oklop odozgo da ga nebi koja kamenica zveknula.
nesto po sistemu kosilice za travu, tako da ga je sve kostalo 300€ i te pare je vratio za tri dana kosenja drugima po VISNJARE, KRUSKARE, SLJIVIKE..... i td.
sada ima u selu skoro svaka kuca za sebe, ali da napomenem za te debele bagrenje, povedi nekog od one kandidate ispred prodavnice. Za tri cetri bagrena pocice a za vise neznam. Toliko od JA!!!
:ppozdrav:

:) Što bih se ljutio - taman posla. :ppozdrav: Pa gde bi stigli kada bi se ovde samo ozbiljno pričalo... :spavam:
Nego... Sviđa mi se ideja sa Lajkinim diferencijalom - pogotovo kada se uzme u obzir cena... ;)
Bilo bi lepo kada bi mogao neku sliku da postaviš, čisto da imam predstavu kako je konstrukcijski izvedeno (da li noževi idu pod nekim uglom u odn na tlo, kako su oblikovani noževi, kako je diferencijal prikačen, cela konstrukcija...)

A iz kog si sela inače?

Pošto sam ostavio ženu i dete na moru, tražim razlog da sednem na motor i pređem koji kilometar po Srbiji, pa bih mogao neki dan da ti svratim u komšiluk (pretpostavljam da si u AT, ali reče da ih sada ima dosta u selu...) pa da škljocnem koji put fotoaparatom... Imam rođaka koji je umešan u ruke i ima potreban alat i mogao bi da napravi skalameriju, kada bih ja znao da mu objasnim šta...
P.s. - ma bagrenje je tek počelo da niče, nije deblje od palca - tako da bi ekipa ispred prodavnice dobila pivce za dž... ;)

krcinac je napisao(la):
...inace tarup za kukuruzovinu moze da se koristi samo se skinu nozevi i stave cekici ili tegovi
Jel' može za nas, eh, manje vične malo objašnjenje - ili još bolje neka slikica...? Fala unapred... :)
 
trenutno imam previse posla da trzim slike, ali za par dana nadam se da cu postaviti. kad se kupuje tarup mozes da biras hoces li sa nozevima koji su pricvrsceni jednim klinom i koji nije fiksiran vec jednostavno visi i tek kad dobije ubrzanje centrifugalna sila ga drzi pravo za razliku recimo od freze gde je noz fiksiran e taj klines izvadis skines noz i umesto njega stavis jedan drugi koji je puno tezi izgleda kao kramp i ima budzu kao pesnica i on bi ti zavrsio posao bez problema imas ih u beogradu cena oko dve hiljade eura za nov sa garancijom takodje i u kragujevcu mogu da se kupe neznam kakav trktor imas ali to je malo teza masina ali moze uvek da posluzi u vocarstvu pogotovu onda vise ne kosis i kad zavrsis rezidbu samo prodjes sa njim i on sve samelje
Post je spojen: [time]1251228266[/time]
_________________________________________________
http://shop.ebay.at/?_from=R40&_trksid=p3907.m38.l1311&_nkw=mulcher&_sacat=See-All-Categories
 
Hvala na odgovoru - sada je već jasnije :)
Imam IMT 542. Malo je slabiji a i nemam da dam toliko para... :(
Dosta primamljivo zvuči ona priča sa Ladinim diferencijalom...
To bih voleo da vidim i eventualno da napravim...
Trnavac - jel' možeš da okačiš neku sliku? (ili bilo ko drugi....)

Hvala u svakom slučaju. :)
 
p0peye je napisao(la):
Hvala na odgovoru - sada je već jasnije :)
Imam IMT 542. Malo je slabiji a i nemam da dam toliko para... :(
Dosta primamljivo zvuči ona priča sa Ladinim diferencijalom...
To bih voleo da vidim i eventualno da napravim...
Trnavac - jel' možeš da okačiš neku sliku? (ili bilo ko drugi....)

Hvala u svakom slučaju. :)
29nv85v.jpg

Post je spojen: [time]1251287032[/time]
_________________________________________________
2dktpi.jpg

Post je spojen: [time]1251287182[/time]
_________________________________________________
2l8j90z.jpg

Evo nekih slikica.Ovi su sa Mercedesovim diferencijalom.Ja ih inace pravim i prodajem,pa ako ti treba jos neki savjet slobodno pitaj.
 
@harry: NHF, ali ovo nije za krčenje šikara i koječega vezanog za to. Za travu da, no ostalo (šikaru) ja sa tim nebi kosio.

Za čega su ti "noževi"-"češljevi" na prednjoj strani stroja?
 
Bećarina pusta je napisao(la):
@harry: NHF, ali ovo nije za krčenje šikara i koječega vezanog za to. Za travu da, no ostalo (šikaru) ja sa tim nebi kosio.

Za čega su ti "noževi"-"češljevi" na prednjoj strani stroja?
Covjek je trazio sliku uredjaja napravljenog od diferencijala od auta (jeftin proizvod).
Istina da nije za debelo drvece, za to je vec potrebna motorna pila.Kod nas se ovakva masina koristi u vocnjacima te za uklanjanje kukuruzovine i duhana,a moze i sitno siblje.
 
Harry, jel bi moglo ovo da secne bagrem od 20tak cm u prečniku? Jel sam dobro skapirao princip rada:

Češljevi malo greblaju tlo, nož onda sve to sitni (nisam siguran koji je odnos i kojom brzinom se okreću, mada ti moram priznati da deluju nekako tanko - ne tvrdim da ne valjaju, nego su nekako tanani...) i na kraju valjak pegla koliko može zemlju i samlevene ostatke...

A jel ima neko domaću radinost po principu moto kultivatora - da "frezira" njivu?
(Ako sam dobro razumeo - to bi bilo nešto kao mašina što je Krcinac opisivao)
Da li je to uopšte izvodljivo ili je zemlja suviše tvrda za tako nešto?
Ja sam frezirao vinograd kad sam bio mlad :), ali nekak pamtim da je zemlja i pre freziranja bila rastresita. Ma i kroz kukuruz kada sam išao isto, i žito - ali ova zemlja godinama nije obrađivana pa se možda vremenom sabila...?


p.s. - izgleda da sam našao šta mi treba. Plašim se samo da će biti skuplje nego što sam se nadao...
http://www.uzelagri.com/212_mulcer_drblc_hrzntl_150.htm
http://www.uzelagri.com/211_mulcer_drblc_hrzntl_130.htm

ili možda

http://www.uzelagri.com/233_rotofreza_mhnck_140.htm
http://www.uzelagri.com/235_rotofreza_mhnck_160.htm

Sad, nisam baš siguran (kada bih imao para) šta bi mojim potrebama više odgovaralo od ove 2 vrste mašina - tarup (drobilica) ili rotofreza? Ili možda grešim? :sta:

a rotodrljače (sve i daje dovoljno jak traktor - čini mi se da ovo ne bi završilo posao...)
http://www.uzelagri.com/271_rotodrljaca_200.htm

Može li savet - šta bi mi više principijalno odgovaralo - a ja ću onda verovatno otići negde da pogledam princip rada mašine, i da probam sa rođakom da reprodukujem nešto dovoljno slično... Znam da je najbolje otići u radnju i kupiti novo - ali kamo sreće da se ia toliko para...)

Hvala svima na pomoći... :ppozdrav:
 
p0peye je napisao(la):
Harry, jel bi moglo ovo da secne bagrem od 20tak cm u prečniku? Jel sam dobro skapirao princip rada:

Češljevi malo greblaju tlo, nož onda sve to sitni (nisam siguran koji je odnos i kojom brzinom se okreću, mada ti moram priznati da deluju nekako tanko - ne tvrdim da ne valjaju, nego su nekako tanani...) i na kraju valjak pegla koliko može zemlju i samlevene ostatke...

A jel ima neko domaću radinost po principu moto kultivatora - da "frezira" njivu?
(Ako sam dobro razumeo - to bi bilo nešto kao mašina što je Krcinac opisivao)
Da li je to uopšte izvodljivo ili je zemlja suviše tvrda za tako nešto?
Ja sam frezirao vinograd kad sam bio mlad :), ali nekak pamtim da je zemlja i pre freziranja bila rastresita. Ma i kroz kukuruz kada sam išao isto, i žito - ali ova zemlja godinama nije obrađivana pa se možda vremenom sabila...?


p.s. - izgleda da sam našao šta mi treba. Plašim se samo da će biti skuplje nego što sam se nadao...
http://www.uzelagri.com/212_mulcer_drblc_hrzntl_150.htm
http://www.uzelagri.com/211_mulcer_drblc_hrzntl_130.htm

ili možda

http://www.uzelagri.com/233_rotofreza_mhnck_140.htm
http://www.uzelagri.com/235_rotofreza_mhnck_160.htm

Sad, nisam baš siguran (kada bih imao para) šta bi mojim potrebama više odgovaralo od ove 2 vrste mašina - tarup (drobilica) ili rotofreza? Ili možda grešim? :sta:

a rotodrljače (sve i daje dovoljno jak traktor - čini mi se da ovo ne bi završilo posao...)
http://www.uzelagri.com/271_rotodrljaca_200.htm

Može li savet - šta bi mi više principijalno odgovaralo - a ja ću onda verovatno otići negde da pogledam princip rada mašine, i da probam sa rođakom da reprodukujem nešto dovoljno slično... Znam da je najbolje otići u radnju i kupiti novo - ali kamo sreće da se ia toliko para...)

Hvala svima na pomoći... :ppozdrav:
Ovo što si pronašao ti takođe neće obaviti posao i mislim da ne postoji nijedan priključak koji se kača na IMT 542 da može da uništi bagrem prečnika 20-ak cm.Nemoj se ljutiti,ali to nije šikara,to je šuma.20 cm,hmmmmm
 
harry je napisao(la):
Evo nekih slikica.Ovi su sa Mercedesovim diferencijalom.Ja ih inace pravim i prodajem,pa ako ti treba jos neki savjet slobodno pitaj.

koliko para?
koliko obrtaja dobijas na kosilici preko dif.?
ja sam se amaterski upustio u pravljenje te masine za svoje potrebe
a to je kosenje trave pored njive i i tako sitni poslici nista vise.
imao sam ugaoni raduktor od nekog starog rasturivaca za vestak ali odnos obrtaja je 1:1 tako da bi imao oko 500 o/min na nozu dali je to dosta?
stavio bi 4 noza. a zahvat 140 cm.
pogon je imt 560
kako da napravim i izbalansitram nosac nozava?
:cao: :D
 
harry je napisao(la):
Ovo što si pronašao ti takođe neće obaviti posao i mislim da ne postoji nijedan priključak koji se kača na IMT 542 da može da uništi bagrem prečnika 20-ak cm.Nemoj se ljutiti,ali to nije šikara,to je šuma.20 cm,hmmmmm

Ma nemojte vi da se ljutite što ne pazim šta pišem!
Napravio sam "mali lapsus" - ne 20cm već 20tak mm! ::sramota::
U pravu si - 20cm je šuma - za to bi mi trebala jedna mašina na koju je prikačeno 10tak malih motornih testera ... ::namigivanje::

Dakle - 20tak mm - koliko je mogao bagrem da poraste i da se utovi poslednjih par godina... :sta: (inače piše na linku da može traktor od 30-40 za slabiju mašinu, i 45-55 za jaču mašinu).
A gde je 42 - tu je i 45. Sednem ja i stavim još 2 ortaka - eto 45 ::namigivanje::

Nego nisam siguran koja mašina bi bolje obavila posao, i koja bi uopšte bila bolja sveobuhvatno - možda su tegovi bolji za uništavanje rastinja, ali su noževi bolji jer u isto vreme i "freziraju" njivu. Zato i pitam - da li bi mašina sa noževima mogla da usitni bagrem prečnika 20mm?
Sad - ako je mnogo bolje ipak koristiti noževe, a ne mogu da secnu 20mm, možda bi to moglo da se ručno iseče testerom (jer ih na par kvadratnih metara ima 1 - jako retko, nije šuma).
Da li bi onda noževi mogli da se izbore bar sa korenom?
Jer - ako bih i koren vadio ručno - onda mi mašina i ne treba... :(
 
@kloki: Čuj ako ćeš staviti 4 noža onda bi ti 500 okretaja na nosaču noževa trebalo biti dosta, no ako ideš na tri ili možda dva onda bi ti to bilo sporo. Na mom tarupu (dva noža) imam multiplikator sa omjerom 1:1,3 i to mi je nekad sporo, ako kosim manju i suvlju travu.

@harry: Jasno tu on super prolazi. :cao:

@pOpeye: Za šiblje do 20-ak mm bi ti trebao biti dovoljan i taj Uzelov tarup (drobilica).

Idući tjedan bi trebao završiti generalni remont svog težeg (imam i jedan lakši) tarupa koji može kositi-mljeti šiblje do 40-45 mm pa ćeš vidit šta je pila za šikare. ::namigivanje::
 
'Ajde molim te postavi koju sliku da vidim kako izgleda "domaća radinost" :)

p.s. - ja bih se odlučio za rotirajući deo sa horizontalnom osom jer mi se čini da će to "okopavanje" biti malo trajnije nego samo "košenje"...
Grešim li?
 
p0peye je napisao(la):
harry je napisao(la):
Ovo što si pronašao ti takođe neće obaviti posao i mislim da ne postoji nijedan priključak koji se kača na IMT 542 da može da uništi bagrem prečnika 20-ak cm.Nemoj se ljutiti,ali to nije šikara,to je šuma.20 cm,hmmmmm

Ma nemojte vi da se ljutite što ne pazim šta pišem!
Napravio sam "mali lapsus" - ne 20cm već 20tak mm! ::sramota::
U pravu si - 20cm je šuma - za to bi mi trebala jedna mašina na koju je prikačeno 10tak malih motornih testera ... ::namigivanje::

Dakle - 20tak mm - koliko je mogao bagrem da poraste i da se utovi poslednjih par godina... :sta: (inače piše na linku da može traktor od 30-40 za slabiju mašinu, i 45-55 za jaču mašinu).
A gde je 42 - tu je i 45. Sednem ja i stavim još 2 ortaka - eto 45 ::namigivanje::

Nego nisam siguran koja mašina bi bolje obavila posao, i koja bi uopšte bila bolja sveobuhvatno - možda su tegovi bolji za uništavanje rastinja, ali su noževi bolji jer u isto vreme i "freziraju" njivu. Zato i pitam - da li bi mašina sa noževima mogla da usitni bagrem prečnika 20mm?
Sad - ako je mnogo bolje ipak koristiti noževe, a ne mogu da secnu 20mm, možda bi to moglo da se ručno iseče testerom (jer ih na par kvadratnih metara ima 1 - jako retko, nije šuma).
Da li bi onda noževi mogli da se izbore bar sa korenom?
Jer - ako bih i koren vadio ručno - onda mi mašina i ne treba... :(
20-30 mm može da siječe ko od šale,tu nema nikakvih problema,ali ne vadi korijen.To bi mogao kasnije sa plugom da izoreš.Sa frezom nebi nista postigao.Šiblje bi ti se namotavalo na osovinu i tako je gušilo.
Post je spojen: [time]1251389286[/time]
_________________________________________________
kloki je napisao(la):
harry je napisao(la):
Evo nekih slikica.Ovi su sa Mercedesovim diferencijalom.Ja ih inace pravim i prodajem,pa ako ti treba jos neki savjet slobodno pitaj.

koliko para?
koliko obrtaja dobijas na kosilici preko dif.?
ja sam se amaterski upustio u pravljenje te masine za svoje potrebe
a to je kosenje trave pored njive i i tako sitni poslici nista vise.
imao sam ugaoni raduktor od nekog starog rasturivaca za vestak ali odnos obrtaja je 1:1 tako da bi imao oko 500 o/min na nozu dali je to dosta?
stavio bi 4 noza. a zahvat 140 cm.
pogon je imt 560
kako da napravim i izbalansitram nosac nozava?
:cao: :D
Taj reduktor što imaš je spor,možeš ga iskoristiti da napraviš frezu.Diferencijalima odnos 1:4,kad blokiraš trkače dobiješ još veću brzinu.Nosač noževa je najbolje da napraviš od gibnja,ja koristim od TAM-ovog kamiona(115x6x1 cm).A što se balansiranja tiče, tu moraš pokazati jako osjetljivu preciznost.
 
Nazad
Vrh