Prihranjivanje pšenice

Slikano danas , LG "Autan" , neka njihova nova sorta , ukorjenjivanje i bokorenje odlično .Inače je brkata , a te nove selekcije su baš "stabilne " da tako kažem .
Dobro i potrudio sam se a šta će biti na kraju vidjećemo.
 
danas sam prihranio vise od pola pšenice sutra ostatak jer najavljuju kisu ako bog da pa ako i bude srece da pokisne biti ce pun pokodak, u globalu sam ja sa svojom pšenicom zadovoljan, zutila nema toliko koliko kod vas nego se vidi da joj fali kise i nadam se da ce i doci ovi dana....slike sutra ako bog da da malo komentiramo.....:osmeh:
 
Kod nas kazu kisu u utorak i srijedu,tako ce prvo prihrana kanom ici pa onda kad bude moglo u njivu traktorom zastita Bonacom.
fala Bogu na malo kise da oce past
 
Ja sam juče odradio drugu prihranu SAN i KAN.Ova kiša je pun pogodak za prethodno odrađen posao.
 
Juce pre podne probao prskalicu na zitu.Uradi folijarnu prehranu na 3kj.,jedan nepuni tank prskalice 400l+40kg. ureja + 4 kg murtonik-a.Jutros srecan-kisa.
Posle kise ide druga prehrana anom.Gledam trave nema.Pa i kako ce kada je sve suvo-zemlja.Zato sada kad krene:osmeh: posle:kisa:....
 
Ja sam prvu prihranu bacao 7 marta.ranije se nije moglo u njive zbog smetova na putevima.Juce sam gledao pre kise jos se nije ni prva prihrana rastvorila 100 %tako da cu sa drugom sacekati malo.
 
Juce zavrsena druga prihrana psenice sa 150kg po he. Kan-a.Nadam se da do nedelje padne 20mm kise koja je preko potrebna.
Za trecu prihranu videcemo da li uopste raditi ako nema kise,sve je dzaba.
 
PRVA OZBILJNIJA KISA TEK U CETVRTAK. Do tada sve sto padne bice jako malo. Deficit vlage je ogroman. T REBA DA PADNE KISETINA OD BAR 50 L.
 
palo oko 7l na m2 a do juče još bilo KAN-a od prve prihrane a išao sam i ureom preko lista sa 17% otopinom i mogu vam reći da i nije tako loša sutra slike.A ozbiljne padavine od utorka na srijedu i zahlađenje ala će skičati ovi biseri što su posijali kukuruz.
 
004.jpg
[/IMG]
006.jpg
[/IMG]

---------- Poruka napisana u 21:35 ---------- Prethodna poruka je at 21:34 ----------

001.jpg
[/IMG]

---------- Poruka napisana u 21:36 ---------- Prethodna poruka je at 21:35 ----------

a ovo je dio ekipe, he he he.... i da vas cujem sta velite.........???????:bravo:
 
Nazad
Vrh