Prihranjivanje pšenice

Juče izvršena druga prihrana pšenica sa 100kg/kj SAN-a. Nadam se da će bar malo pasti od najavljene kiše.
 
Ne uzdajte se previše u folijarnu , to najviše propagiraju prodavci , a istraživanja su pokazala zanemarljivu razliku u prinosu na granici isplativosti iako se ide uz herbicid. Ko je u mogućnosti da ide sa tečnim djubrivom na ovoj suši bolje bi bilo.
Ipak je bog stvorio korjen da vuče hranu i vodu a list svjetlost.
(Ko kad bi gladni ušli u kuhinju kad se nešto prži pa kolko nanjušimo to nam je.:haha:)
 
dobro je neki covek sa foruma reko,bolje da smo popili novac sto smo dali za ureju,jer je ispario skoroz,jer kise nema,svi sto su prihranili zito sa urejom ureja ode u nebo,a ne u zemlju jer kise nema,ja je jesenas nisam zita posejao pa nemam problem s tim !
 
JA sam jesenas bacao tri petnastice na neke njive i na tim njivama gde sam bacao vidno je bolja psenica,pogotovo u delu gde je podvodno.Prvu prihranu sam bacao 7 marta,nisam mogao ranije u polje zbog smetova.Jos se nije razlozio KAN.Sa drugom prihranom cu sacekati malo dok ne padne kisa barem.
 
@rasa02
Kako nema,ispalo odlicno,crni se naspram ostalog,jednostavno odrazilo se zito,veci je problem sad sto se bacalo bez padavina,nisam prvi put tako radio pa nema bojazni,sad ce dobiti jos 150kg/kj SAN-a,moram naci vremena da uslikujem Rapsodiju i Evropu,da se prosudi...
 
Za drugu prihranu negledam ni datum ni prognozu niti knjigu , nego boju , kad problijedi bacam , ako i bude trebalo.

DSC02637.jpg
DSC02641.jpg
 
@MOMOSARIC
Druze,slike su za desetku cistu,ovakvo zito sam video zadnji put prosle godine u mom ataru...,zastita od trave,malo folijarne prehrane....kise ako Bog da i bice odlicno:osmeh:.
 
Momo lepa psenica svaka cast ovoj samo kisa treba,ja sam hteo jos jednom moju da prehranim ali kise nema ko za leka sreca pa sam u prvoj prihrani bacio 150kg AN-a po kj u drugoj sam hteo jos 70kg Ureje po kj!
 
Nazad
Vrh