Prihranjivanje pšenice

Ja do sad nisam primeti da je poljoprivreda 2+2=4, tako da sve treba uzimati sa dozom opreza. Kad bi se tako lako vrsila prihrana psenice da se samo izracuna, razbaca vestak i zavrsi posao onda to ne bi bilo zanimljivo. Ovako je uvek lutrija jer od onog gore najvise zavisi.
 
U biologiji 2 i 2 ne bude uvek 4, nekad bude i 5 a nekad i 3. Veceras počeo i zavrsio prvu prihranu. San posle nekoliko godina ponovo kupio, da uštedim 5 dinara po kg. Lepo se razbacuje, nije loša pšenica posle one golomrazice i relativn kasne setve. Dobila je 150 kg sana po kj. Sad nek kiša zalije od nedelje pa.teramo dalje.
 
Pre oko petnest dana sam bacio na psenicu ureju i petnesku pomijesato i vidim da se pocela bokort i pokrivat njivu...Bil je sad valjalo potjerat kanom il da sacekam jos malo.Kod nas je dosta vlazno i nebi mogo sa rasipacom al nema mnogo pa bi rucno razbacio
 
Nebi to bila druga prihrana...vise kao prva a ona urea i petneska su mi mjesto jesenjeg...nisam jesenas nista bacio...kontam..mozda je kan brzi pa da ju malo potjera sad u busanju
 
Nema tu mnogo filozofije što god više azota to će pšenica biti bolja . Postoje samo dva ograničavajuća faktora : džep i polijeganje . Naš je posao da to troje uskladimo : što više azota a da ne legne i da ne probije džep.
 
To kamenje i soder su namerno ubaceni u vestak da bi se lakse razbio zgrudvani vestak na dnu ciklona:osmeh:
 
Juce i danas odradjena prihrana SAN-om
2e0s31j.jpg
 
Posto nisam stigao u februaru zbog finansija da kupim ureu i bacim je po mrazu (svake godine radio tako, 200kg/ha), sad sam u dilemi kad prodju kise i tamo nadam se polovinom marta bude moglo da se udje u njivu, sta da bacim, dal je kasno za ureu ili ne? Ili da idem sa nekim drugim djubrivom, kojim i u kojoj kolicini?

Unapred hvala na odgovorima i savetima.
 
Nazad
Vrh