Prihranjivanje pšenice

Za ureu je kasno sada samo brzo delujuci vestak, Kan ili San.

Evo ovde je lepo objašnjeno (možeš i sačuvati link u bookmarku-u) http://5.189.140.16/~svetodavstvo/sites/default/files/dl/prihpsenbg.pdf
A ako u pretrazivač ukucaš prihrana (prihranjivanje) psenice dobićeš još dosta materijala za čitanje. Za ureu je kasno.

Hvala na brzom odgovoru, verovatno cu onda ici sa 200kg Sana po ha, a kasnije folijarna prehrana.
 
Kad planirate drugu prihranu? Ja se mislim da li da bacim pred ovu kisu sto najavljuju za vikend. Mada je malo rano?
 
I mi se dvoumimo. Baabo bi da raani,a ja bi kasnije! :osmeh:
Imam tri parcele koje su sejane tu negde 20 oktobra te još i ajd,al ove što su kasnije sejane ~30okt. mislim da nisu još za taj pos'o. Ureu su sve dobile 15-16 febr.
 
Kažu babe u Mačvi za ovakvu situaciju "strpljen-spašen".Dakle treba malo počekati jer sve što je brzo to je i kuso.Nije pšenica usvojila i pojela hranu od pre tri nedelje što smo joj dali.Za to je trebalo lepog vremena i sunca ,a njega je bilo malo.Za dve nedelje treba krenutu sa prihranom AN ili KAN.Poslušajte čika Acu,nećete pogrešiti.
 
Sve je to tacno,nego treba sve ukopiti. Bolje je i 2 nedelje ranije ako odma padne kise,nego kasnije a nema kise i budu vece temperature. Druga stvar,rasipac mi je na 16m,a prskalica na 12m i kad bi prihranjivao kasnije,psenica se ne bi podigla i onda bi ima tragove i od prskanja i od rasipaca.
 
Sve je to tacno,nego treba sve ukopiti. Bolje je i 2 nedelje ranije ako odma padne kise,nego kasnije a nema kise i budu vece temperature. Druga stvar,rasipac mi je na 16m,a prskalica na 12m i kad bi prihranjivao kasnije,psenica se ne bi podigla i onda bi ima tragove i od prskanja i od rasipaca.

Milovane,znaš da treba da uskladiš radni zahvat.Smanji rasipač na 12 i rešićeš problem za sva vremena.
 
Ja sam pobacao jos pre 15 dana 200-250 kg kako gde AN-a / kj. Pred kisu. Zaorano 220kg 16:20 po kj. Od mene dosta

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Na nekoliko parcela sam prvu prihranu radio 17 feb, 200kg/ha An-a. A drugu planiram sutra i prekosutra, dal nije rano?
A ostale nisam hranio, sutra cu raditi prvu prihranu.
 
Nazad
Vrh