Prihranjivanje pšenice

Krecemo samo zato sto se bojim hoce li biti mrzle jos. Gledam prognozu druga polovina februara bice minus jutarnji, e sad u martu cemo znati kako je trebalo.
 
Da sada neko prođe kroz selo traktorom i sejalicom za kukuruz za pola sata-sat kreću i ostali. :haha: Neko mora biti prvi.
 
Kako je zima mekana treba hvatati svaki momenat i prehraniti. Jer, ko zna kad će opet biti smrznuto. Mi odradili dan pre Sv. Jovana, ja mislio da je rano ali aj sad...

Ostaviću mikrofon, dosta mi je svega, ne dolazim do izražaja zbog njega i njega
 
Prihranili jutros psenicu, islo odlicno, nista se nije lepilo na tockove. Zakljucak od danas ruska urea curi mnogo brze od kutinske. Imao sam nekih 400kg ruske od jesenas da potosim, to cudo curi kao ludo, morao sam za citav broj smanjiti naspram kutinske.
Prosecno je dobila oko 110kg po kj, ako dodamo na to 50kg ureje od jesenas, ja mislim da ce joj to biti dosta, dobice jedino jos preko lista, i ako mi se bas bas svidi i bude viska para mozda dobije malo ANa.
 
Danas prihranjeno sa 200kg/ha uree ....S obzirom da mi se cini da je malo redja,pitanje da l' ce dobiti kan kasnije,bilo je u planu i 200kg kana
 
Danas od podne krenuli.Sve sto smo planirali i uradili.Gde je dolja i slatina tonilo je al tu sve jedno nema "leba".Natovarili za sutra tako da se nadamo da cemo sutra i zavrsiti.Ostavicemo 1.7ha zadnje setve na jako mokroj zemlji za neki mraz ili lepse dane pa sa AN-om.
 
Danas pre podne obišao ,nije za posao ,vetar je lepo sušio danas videćemo sutra.
Isto i kod mene,posle 30-40 koraka mogao sam i zapasti u njivi.:osmeh:
zmf9k5.jpg

ej8u9z.jpg

2mdrtwh.jpg

nxs0zn.jpg
 
Nazad
Vrh