Prihranjivanje pšenice

Jutros bačena urea prva prihrana,100kg po kj ,temperatura -3 idealno za razbacivanje,točkovi suvi ko barut,jedino dosta upadaju,na proleće obavezno valjanje pšenice.
Kolega da li si ti bacao izmedju Conoplje i Miletica? Jutros sam video nekoga tamo da baca.
Meni je u planu sutra ujutru da poranim, sutra i prekosutra cu valjda zavrsiti, samo da vreme dozvoli. Nema puno za prihraniti ali ima velike kilometraze za preci pa se gubi puno vremena.
 
Kao sto sam najavio jutros smo razbacali po 100kg uree na jecam i tritikal. Malo je upadalo, ali nije dizalo.
 
Ja jutros bio,bacio sam 100kg uree po jutru,nije se lepio uopste, ali dosta je tonuo traktor.
w7o3zp.jpg
16lxk45.jpg
2yyuo8m.jpg
308l2bm.jpg
2e0i90j.jpg
 
Kolega da li si ti bacao izmedju Conoplje i Miletica? Jutros sam video nekoga tamo da baca.
Meni je u planu sutra ujutru da poranim, sutra i prekosutra cu valjda zavrsiti, samo da vreme dozvoli. Nema puno za prihraniti ali ima velike kilometraze za preci pa se gubi puno vremena.

Jesam ,tu sam parcelu zadnju radio oko pola osam,mada je bilo još traktora u okolini.
 
Ja bacam kan obije prehrane i prva ide ako može pred kraj februara a druga kasnije.Sve ranije kad sam bacao nije imalo efekta.Da li kod mene kasniej kreće vegetacija ili šta je u pitanju nemam pojma.Možda zato što bacam kan a ne ureju nmp.
 
Ja kolko znam ako nema kiše najveći gubici i najsporije spuštanje je sa ureom , a amosulfan i kan najbrže reaguju i pogotovo amosulfan bi trebalo da ima manje gubitke ako nema kiše , a ovde sada čujem suprotno ?
Mislim da vas buni što se urea fizički ne vidi na površini vrlo brzo a iza kana ili amosulfana dugo ostanu noseće materije nerastopljene pa se vidi na površini ??

Momo nismo se razumeli, ureu gledam da pred kišu bacim a to je veća verovatnoća u prvoj polovini marta i niže su temperature (još jednom, pratim vremenske prilike i neke svoje procene, iskustva, i tako reagujem), može urea i krajem marta i početkom aprila ali da ima padavina, ja za kukuruz ureu razbacivam u martu, čim vreme dozvoli da se oranje poravna drljačom pređem jednom i jedno 1-2 dana pred kišu razbacim i ponovo zadrljam i onda do predsetvene pripreme mir, nek raste trava, izvinte za :off_topic:.
 
U utorak bi mogli da se stvore uslovi tamo negde oko podne jer najavljuju sunce, e sad da li ce i biti tako ostaje da se vidi.
 
Utorak je isto sansa ako prosusi. Medjutim nisam optimista za to. Ipak preko noci se navlazi, a dok se ocedi opet dodje noc i tako. Videcemo. Mi mozemo i nocu da radimo imamo stalne tragove.
 
Vidim vi svi krecete a ja se jos uvek dvoumim... Planirao sam negde polovinom februara a sada polovinom ove nedelje javljaju kisu...
 
Nazad
Vrh