Prihranjivanje pšenice

A što baš sutra, ja bi drugu prihranu izvršio početkom Aprila i to pred kišu.
Pocetkom aprila nece se znati gdje nam je **greška a gdje glava.Stici ce da se radi hemijsko tretiranje zita,priprema za setvu kukuruza ,setva soje,valjanje, prskanje...Prihranjeno sa sanom 100kg po kj.
 
Koliko ranije smem da razmutim ureu pre prskanja u cisterni? (Imam one plasticne od po 1000l) pitam jer nebi da hladnom vodom sokiram psenicu!
Jel malo 20kg/Ha?


Gogi
 
Slika od pre nekoliko dana, inače svakim danom se sve više popravlja, prijaju joj ove temperature.
msm2cy.jpg
 
Poslednja izmena:
Malo je nezahvalno dati Vam preporuku jer ne znamo u kojoj je fazi razvića Vaša pšenica. Ja planiram pred kraj bokorenja, a to će ove godine biti početkom aprila. Drugu prihranu planiram sa Elixirovim Amosulfanom da radim i to u količini od 175 kg po hektaru, tačnije već je nabavljen. Sa tom prihranom će količina N biti na nivou od oko 140 kg ,što bi trebalo biti dovoljno za vrhunske prinose,ako nas posluži vreme u maju i junu.
 
Kako najavljuju to neće biti skoro,ja sam bacio drugu prije ove kiše da li sam se zezno vidićemo ako sapere iće i treća.Sada mi je veća briga kako odraditi špricanje protiv korova i zaštitu.
 
Kolege je l zna neko koja kolicina padavina moze da ispere azot iz Kana na lakom peskovitom zemljistu van domasaja korena psenice?I jos jedno pitanje parcele koje sam prihranio a skroz su pod vodom ili su bile da li je ostalo nesto od prihrane ili sve ponovo kada vreme dozvoli?
 
Zavisi koje je djubrivo korisceno i kada. NH4 se ne ispira tako lako. NO3 DA ali NH4 jok.

Послато са GT-S7500 користећи Тапаток 2
 
Zavisi koje je djubrivo korisceno i kada. NH4 se ne ispira tako lako. NO3 DA ali NH4 jok.
Korisceni su Urea(Ruska) i Kan(valjda bosanski) posle primene palo oko 120 l kise po kvadratnom metru.Primenjeni pre oko mesec dana.

Momosaric, boja lista mi se ne svidja ali su njive konstantno prezsicene vodom pa ne znam da li je nedostatak azota ili voda, ali u svakom slucaju nisam zadovoljan izgledom psenice.
 
Više ršenici treba topline i sunca nego hrane.Ja sam na jednoj parceli jedan dio trake od dunuma bacio 30 kg dok sam ostalo bacao 20 kg i za sad nema kakve razlike.Hladno je a zemlja puna vlage pa korijen cvokoće od zime.
 
ma ovi moji napeli kupovati tezis preko u sidu pa i mene nagovaraju, cijena 2 eura za hektar cijena je dzabe nema se sta reci ali me svejedno strah ici sa istim ja cu ako bog da po starom receptu, sekator i to je to provjerena kombinacija.... a sto se tice prihrane sutra druga tura ako bog da 150 kg po kj i to je to sto se tice gnoiva za ovu godinu, prvi sam puta isao sa 100 kg po kj kana i sad 150 to bi trebalo bito ok onda ide prskanje pa cemo ga malo folijariti ako bude potrebe(a uvijek bude) i to je to .....
 
Nazad
Vrh