Prihrana i đubrenje voćaka

Odg: Djubrenje voca vestackim djubrivima

I plus što je praktično veoma laka za primeniti. Folijarna ishrana, naravno! :D :haha:
 
Odg: Djubrenje voca vestackim djubrivima

Пардон па извинте!
Молио бих да напишете и опишете чиме,како и колико ђубрите своје воћњаке .Исто важи и за системе ,или шта год имате ,за наводњавање прихрану и заштиту.Да ли користите растресаче тла(подривачи,гребери чизел плугови....)
Унапред хвала.
 
Odg: Djubrenje voca vestackim djubrivima

Ko ima navodnjavanje kap po kap i na njemu dodatak za prihranu moze dosta kvalitetno da odradi letnju prihranu.http://tinypic.com/view.php?pic=zl95yu&s=7. problem je veci kako odraditi jesenju prihranu.Ja ovde sam radio frezom kao sto je na slici ali to nije to.
 
Odg: Djubrenje voca vestackim djubrivima

šta mislite jeli dobro kokošije đubre pravljeno kao briketi izgleda kao filter cigare
 
Odg: Djubrenje voca vestackim djubrivima

sve parcele sto planiram da zasadim sa sljivom poceo sam da djubrim sa kompastom od pecuraka koja kolicina kompasta je potrebana za djubrenje i da li ono ima hranjivu vrednost za biljke i da li je dobra djubriti sa tim svake godine :sta: :ppozdrav:
 
Odg: Djubrenje voca vestackim djubrivima

novi voćar je napisao(la):
šta mislite jeli dobro kokošije đubre pravljeno kao briketi izgleda kao filter cigare
Svaki kokošiji stajnjak je dobar, bolji nego stajnjak od stoke!
Post je spojen: [time]1296245315[/time]
_________________________________________________
none 73 je napisao(la):
sve parcele sto planiram da zasadim sa sljivom poceo sam da djubrim sa kompastom od pecuraka koja kolicina kompasta je potrebana za djubrenje i da li ono ima hranjivu vrednost za biljke i da li je dobra djubriti sa tim svake godine :sta: :ppozdrav:

Pa sa ma kojom količinom da pođubriš, dobro je i ne može da škodi. Pored hranljive vrednosti, ovo đubrivo ima uticaj na popravku strukture zemljišta, jako bitne stavke u racionalnoj poljoprivrednoj proizvodnji!
 
Odg: Djubrenje voca vestackim djubrivima

Treba obratiti pažnju jer kokošje đubrivo je dooosta!!!!! jače i da ne bi bilo blizu žila ustanju je da sagori tanje žile,ali opet je problem sto se đubri površinski a ne u dubinu .
 
Odg: Djubrenje voca vestackim djubrivima

Pa ako nađubriš kompostom celu površinu nema potrebe da stavljaš u rupu. Mada može, ako imaš baš dosta tog đubriva!
 
Odg: Djubrenje voca vestackim djubrivima

Pa na taj kompost da jos das stajnjaka i NPK i mozes da cupas kose sa glave, gdje cu ja sa ovom sljivom.... :D

Samo rokaj zaori, zafrezaj, zatanjiraj nebitno da se zemlja i kompost izmesaju i dobijas odlican vodo-vazdusni rezim zemljista sto je jako vazno kod svih biljaka a u vocu pogotovo zbog korena koji se nalazi obicno na dubini od 60cm mada on ide i dalje ali glavni deo tj. najveci deo je do te dubine, racunajuci horizontalnu komponentu jel najmanje na sirinu krosnje pa i vise, koren i krosnja se uvek prate....
 
Odg: Djubrenje voca vestackim djubrivima

Djubre obavezno, a taj kompost ima da ti poboljsa sadrzaj humusa u zemljistu samim tim i iskoristenje bolje npk djubriva a i vece zalihe vode ce zemlja da prima...
 
Odg: Djubrenje voca vestackim djubrivima

none 73 je napisao(la):
sve parcele sto planiram da zasadim sa sljivom poceo sam da djubrim sa kompastom od pecuraka koja kolicina kompasta je potrebana za djubrenje i da li ono ima hranjivu vrednost za biljke i da li je dobra djubriti sa tim svake godine :sta: :ppozdrav:
None,
kompost je jako dobra stvar za voce ali prije nego ga razbacis po vocnjaku obavezno mora da odstoji na gomili bar 6 mjeseci pa tek onda imas pravu stvar.
 
Odg: Djubrenje voca vestackim djubrivima

Čuo sam da se od običnog rasturača gnojiva za ratarstvo može napraviti rasturač za voćnjak, koji pribacuje gnojivo samo u red i čiji se kapacitet može podešavati?

Evo slike sa neta o kojoj vrsti rasturača mislim. Ja imam sličan najobičniji koji mi trenutno ničemu ne služi.

2r2n40g.jpg
 
Odg: Djubrenje voca vestackim djubrivima

Postoji tema o depozitorima okacicu tamo neke slike sa neta koje imam :cao:
 
Odg: Djubrenje voca vestackim djubrivima

Prilikom jesenje sadnje kruske koliko treba staviti umjetnog djubriva NPK po sadnici i koliko grama??
 
Nazad
Vrh