Prekrupac ili mlin, na traktorski pogon!!!!

Znači 8 mm je dovoljno da se zrno prelomi. To sito mogu da koristim i za mlevenje klipa i za krupljenje. :ppozdrav:
Videću ne koji motor naletim 5,5 -7,5 kW mislim da dolazi u obzir, zamajac planiram da ostavim jer bih možda radio i nešto usluga, a nema svuda trofazne struje, obrtaji elektromotora oko 700 o/min ukoliko ostavim zamajac ?
 
Šta mislite jel dovoljno brz motor sa nekih 1400 obrtaja za traktorski prekrupač? Pogon bi išao preko remenice 1:1, dakle bez usporavanja. Našao sam motor od 7.5kW sa 1400 obrtaja ali me brine da bi možda bio spor.
 
I ja sam tako mislio. Slabo po oglasima ima brzih motora te snage (preko 5kW). Ako bi išao na ubrzavanje davio bi elektromotor a oni to baš i "ne vole". Stvar je u tome što bi mi taj motor radio tri posla. Montirao bi ga na sječku za kukuruz koji meljem bikovima u vrijeme dok je još mlad i zelen, potom bi išao na cjepač za drva sa konusnim svrdlom a zatim i na ovaj prekrupač. Pošto sve te mašine rade u različito vrijeme, planiram da na sve tri napravim takvo postolje sa kojeg bi ga vrlo lako prenosio po potrebi. Na sječku i cjepač mi paše i 1400 obrtaja ali sa prekrupač očigledno ne.
 
Slobodno mozes ubrzati broj obrtaja tog elektromotora, nema tu sta da gusi, jer ti taj motor ima mnogo vise obrtnog momenta nego 7.5/2800.
Za cepac sa konusnom spiralom bi trebao smanjiti na 700-900 obrtaja. Ta secka za kukuruz mislim da je najoptimalnija oko 1400 min-1.
Tako da ako zelis koristiti multinamenski samo jedan motor, taj 7.5kW ti je u stvari i najoptimalniji izbor.
 
Šta mislite o ovom motoru, ima 5kW i 1850 obrtaja? Jel to dovoljno snage za prekrupač? 7.5kW je baš mnogo snage za cjepač ili sječku a oni bi baš dosta radili, posebno sječka sa kojom i sada meljem oko 400kg kukuruza dnevno (dakle cijelo stablo+klip dok su mladi, zeleni i sočni) a na njoj je originalni monofazni motor od 1.8kW i 2850 obrtaja sa redukcijom (remenice) sa kojim je patnja radili veće količine jer mora jako polako da se "hrani" zbog male snage. Stvar je u tome što na te dvije mašine ne mogu iskoristiti 7.5kW i imao bi jako mnogo praznog hoda pa bi potrošnja struje bila neisplativa. Možda mi se i čini doduše.

http://www.olx.ba/artikal/15317951/elektro-motor-5-kw/

- - - - - - - - - -

Našao sam dobar motor ali me brine da je malo prejak..9kW na 2850 obrtaja. Cijena je dobra, nije ni skup ali mi se čini da je preko svake mjere prejak za sječku i cjepač. On bi mogao da cijepa cijela stabla sa tom snagom :)
 
Mislim da će ti veći motor kada radi bez opterećenja manje trošiti struje neko manji kada ga opteretiš stalno. Ima ovde stručnih od mene pa neka objasne ali moje mišljenje je tako.
 
Slažem se sa tobom o potrošnji u toku rada, ovom od 9kW svakako nikad neće biti teško. Zamislite šta bih morao da cijepam pa da opteretim motor od 9kW ili kako da "hranim" prekrupač klipovima? Mene brine potrošnja u "leru", posebno kod cijepanja koje je dosta spor proces gdje se mnogo vremena gubi na podizanje klade, namještanje, pa odbacivanje iscijepanih komada. Takodje, čuo sam se sa vlasnikom i taj motor nema remenicu ni sklopku tako da sam tu odmah u trošku...Izgleda da ipak moram tražiti dalje.
 
Obzirom da si tehnicko lice, malo ti je elektrotehnika 'weak point'..Imao si elektrotehniku na prvoj godini, ako kod mlade generacije nisu promenili program..
Elektromotor u praznom hodu trosi minimalno: mehanicki gubici, ventilator, struja magnecenja itd. Dakle taj od 7.5kW ti u praznom hodu nece vuci vise od1kWh, mozes prikljuciti ampermetar pa proveriti struju po fazi.
Za cepac drva manje od 5kW i nemoze(mnogi cepaju prikljucnim vratilom traktora).
Tako da tebi manje od 5.5kW i nemoze, a po meni je 7.5 optimalno(1400min-1).
Dalje, vidim da cesto spominjes potrosnju. Ako ti taj motor recimo trosi 5kWh na sat, po cenama struje u regionu, to je najmanje tri do pet puta manje nego da imas benzin/dizel masinu.
 
Da li je ovo na snimku mlin samo sto je prepravljen poklopac i ulaz za masu i dodata lula za izlaz mase?



- - - - - - - - - -





Nasao sam da se ova masina sa snimka zove mlin za silazu,pravi ga Blace....na izgled je slican kao mlin cekicar istog proizvodjaca.
Ono sto me najvise zanima jeste da li su im isti radni organi tj nozevi.
Jel ima neko iskustva sa njim.Ako moze hitan odgovor.
 
Nabavio sam motor od 9kW sa 2950 obrtaja za moj mlin koji hoću da prepravim. Trebam da nabavim remenicu i sve to postavim no nisam siguran kako da "organizujem" startovanje motora pošto je malo poveliki. Motor ima mogućnost startovanja u trokut-zvijezda režimu tako da neće biti povlačenja prevelike struje pri startu. Kakva sklopka mi treba? Prodavac mi je rekao da mi treba sklopka trokut-zvijezda, nekakav bimetal i još nekakav relej valjda (nemam pojma, ne razumijem se u to) i sve navedeno je imao u ponudi (naravno). Šta mi stvarno treba da bezbjedno radim sa ovim motorom?
 
Nabavio sam motor od 9kW sa 2950 obrtaja za moj mlin koji hoću da prepravim. Trebam da nabavim remenicu i sve to postavim no nisam siguran kako da "organizujem" startovanje motora pošto je malo poveliki. Motor ima mogućnost startovanja u trokut-zvijezda režimu tako da neće biti povlačenja prevelike struje pri startu. Kakva sklopka mi treba? Prodavac mi je rekao da mi treba sklopka trokut-zvijezda, nekakav bimetal i još nekakav relej valjda (nemam pojma, ne razumijem se u to) i sve navedeno je imao u ponudi (naravno). Šta mi stvarno treba da bezbjedno radim sa ovim motorom?
Zašto ne postaviš motor direktno na mlin a "elise" direktno na rotor,tada ti ne treba ni zvezda trougao ni bimetali ništa,pališ ga direktno jer startuje bez opterećenja
 
Mislim da je to sve potrebno zbog prirode samog motora koji povuče ''mnogo'' struje u samom startu i bez opterećenja.

Kako treba da izgledaju ovu čekići na mlinu? Rekao bih da su moji solidno izubijani?




Interesuje me koliko ih naoštriti i kako sve to izbalansirati posle?
 
Okreni ih na drugu stranu. Skineš rotor (odvrni vijak u sredini), svuci ga (obično ide lako i ne treba ti ni radafciger), potom odviješ vijke sa zadnje strane na tri osovinice koje drže čekiće (trebaće ti brusilica da jer obično budu malo zavareni), okreni noževe, ponovo pritegni maticu koja ih drži i malo zapeckaj da se ne odvrnu.
 
Ja sam to prepravio na fixne nozeve, i ide mnogo bolje.Zombi sklopka tom motoru je potrebna zbog zastite instalacije, od motora pa sve unazad do pancira, jer motor u startu nakratko na 2 sekunde povuce i tri puta vise struje. Znaci taj motor ce pri startovanju nakratko ''cimnuti'' i 27 kw, a to vec nije malo za kucnu instalaciju, i ako ima negdje u vodu slabu tacku eto problema.
 
Instalacija u kući je potpuno obnovljena (dio za velike potrošače) zimus. Dakle, od žica na krovu do glavnog pancir osigurača (63A) ide 4x16mm2 samonosivi kabl. Od pancira do sata je 4x6mm2 bakarni (puna žica). Od sata posebna grana sa osiguračima (za svaku fazu po 25A) ide ka glavnoj razvodnoj kutiji i taj dio instalacije napaja samo kuću i tu nema nikakvih velikih potrošača (najveći su bojler i električna peć)i nijedan trofazni potrošač. Druga linija od sata ide ka trofaznom osiguraču (prekida sve tri faze odjednom) od 32A a od njega ide 4x6mm2 kabl (puna bakarna žica) do glavne kutije u garaži. Odatle su sa 4x6mm2 razvedeni kablovi do trofaznih industrijskih utičnija (16A i 32A) za velike potrošače kao i pojedine monofazne grane sa 8A i 16A osiguračima za sijalice, brusilice, bušilice itd.. Dalje, samonosivim 4x16mm2 struja je odvedena do štale i prostorije gdje je mješaona gjde dolazi do osigurača sa 25A (prekida sve tri faze odjednom) a odatle je izveden priključak za mješaonu (industrijska utičnica od 32A i jedna od 16A). Takodje, struja za sve monofazne potrošače je uzimana sa te glavne "magistrale", iz kutija naravno. U cijeloj mreži nigdje nema slabijeg kabla od 4x6mm2 puna bakarna žica.

Mješaona ima motor na mlinu od 7.5kW i 2950 o/min i 2.2kW sa 1400 o/min na pužu, svaki ima svoju DM sklopku i startujem ih jedan po jedan. Kontrolisao sam kontakte nakon rada sa mješaonom i nigdje nema zagrijaanja tako da mislim da ni ovaj motor od 9kW neće praviti problem, samo da mu nabavim dobru sklopku.
 
Nazad
Vrh