Predsetvena priprema zemlje

Stvarno na snimku zuji,mada u kabini se ne cuje nista cak ni da radi:osmeh:! Upregnut je Case taman koliko treba,lepo radi posao i drljaca,mozda joj nedostaje jos jedan red rotora da pravi finis jos bolji ali za sad ostaje ovako!
Zahvaljujem se vladi88 koji je postavio ispravan link!:cao:
Manjevicu ne znam kako je u 577 ali znam kako je u Rakovici 76 zujalo i brojalo i danas slabije cujem zbog toga!
 
Radi posao drljaca super ali nisu one za prljavija oranja, kukuruzista orana bez pretpluznjaka.Za cista oranja bolja od spremaca.
 
E onda naj...s zato ja volem spremac napravili nekad neki neuki ljudi pa eto i mi ga sad koristimo.Šala treba imati i jedno i drugo ali ne citati forum pa na njivu nego razmisljati glavom ne onom dole!
 
I ja ne volim mnogo sitno, ali ovako na oko izlgeda lepse, bar meni.Kroz godine videce se sta je bolje.
 
Ove godine proba ce biti na orano kukuruziste jednom poluteskom drljacom i setva suncokreta,kao sto je ova njiva na snimku,pa cu videti na kraju godine! Imam i spremac sa ravnim oprugama i on slicno pravi kao i drljaca,mozda ne razmumem pojedince kakva to zemlja treba da izgleda posle pripreme grudvasta dzombasta ili pripremljena za setvu!!
 
Ja bas mislim da si dobro uradio, kada si uzeo sa jednim redom rotora.
Jel oslanjas drljacu na taj rotor ili je stelujus drugacije?
 
Nema tu nekog stelovanja,znaci kad je spustim namestim topling da je ravno sa povrsinom zemljista i gas,tragovi se ne poznaju a nema ni guranja zemlje na sredinu,mislim ne gura mnog vec ponekad ima malo zemlje!
Sasak
Pa i spremac slicno pravi znaci rus ide sa spremacem i slicno izgleda samo vise vadi vlagu ali na oko drljaca pravi lepsi finis! Od zemlje i od oranja zavisi sta ce ko terati u spremanje nisam siguran sta bih kome preporucio da tera u svoje njive,i ja jos uvek pravim eksperimente i poredjenja!!
 
Današnji posao urađeno 15KJ,sutra nastavak.Nikad lepše vreme za spremanje nisam imao,a i spremač je položio ispit.


10p3wh1.jpg



nyv3ig.jpg



358ufcg.jpg
 
Marko ovu tvoju zemlju možeš spremiti i suncem za seno bukvalno.Ne treba ti ni daska ni drugi red rotora.Kod nas blato u odnosu na ovaj vaš pesak.U Subotu na Nedelju palo 6 litara a prošlu noć malo dodala taman koliko treba.
 
Poslednja izmena:
Marko ovu tvoju zemlju možeš spremiti i suncem za seno bukvalno.Ne treba ti ni daska ni drugi red rotora.Kod nas blato u odnosu na ovaj vaš pesak.U Subotu na Nedelju palo 6 litara a prošlu noć malo dodala taman koliko treba.

Preseliš se u Čonoplju i rešen problem,naćemo ti zemlje,koliko ti volja.:osmeh:
 
Nazad
Vrh