Predsetvena priprema zemlje

Da li si ti bio u karlovce?
ili si buljio u one smizle?
 
A po čemu se razlikuje taj koji imaju Vrebalovi? Meni je izdaleka izgledao kao ovaj Horsch što ga vuče rus.
 
Danas u našem ataru glavno orudje , tanjirača .Posle naglog sušenja površina koje su bile pod vodom jerino tanjirača može da razbije koru.Danas smo probali da spremimo jednu jesenas uzoranu parcelu sa setvospremačem.U četvrtak je predjeno tanjiračom ali jedan deo je bio mekan pa sam ostavio.Danas to izgleda kao kamen (odozgo).
P4150007.JPG
.
Rasturili smo đubrivo i prešli spremačem ali će setva da pričeka .
Kasnije smo tanjiračom odradili parcelu gde je istatarupirana kukuruzovina.
I ovde setva mora sačekati kišu.
P4150020.JPG
 
I ja sam prešao dva puta sa tanjiračom prekjuče i jutros zorom jednom sa setvospremačem.Posle sam odmah otišao i posejao suncokret i to na nekih 6-7cm dubine.Dobar deo je ušao u vlažno zemljište.U ponedeljak ću to preći kembridž valjkom.
 
Sta znam,mislim da bas i nije nesto,tu jos mora spremac.To je deo atara gde je do skoro stojala voda,gore je beton a dole je blato.
Nije bas sve jedno styer-u,samo jauce.
97jqc2.jpg
 
da sam ja na njihovom mestu prvo bi probao jos jednom da prodjem sa tim razrivacem al plice, do dubine setve.... i opaliti gas da onaj paker razbije grudve..... ili germinator , zemljiste deluje vlazno na slici, ja bi spremio i posejao da sam na njihovom mestu (sudeci po slici)
 
Pazi,on ne ide dublje od 15cm,a veruj mi da mu uopste nije svejedno(styer).
Rekli su da u ponedeljak spremac ili drljaca,sejalica i posle kembridz.
 
uf kao na prvoj slici je bilo i kod mene u jednoj parceli pun razor vode do vrha, al povlaci se racunam u sredu da uletim sa setvospremacem ako Bog da
 
Slazem se sa tobom!


Koliko ce cena biti da dodje u srbiju?
5000e...mani me molim te,znamo mi sve to,samo eto nismo mi svica pa da eto tako nesto dobijemo za 500e,pa da onda to ovde prodamo po 10x vecoj ceni!
 
Nazad
Vrh