Prednji utovarivač i zadnji utovarivač (kašika)

  • Začetnik teme misasumadianc
  • Datum pokretanja
Uh majku mu.... sad mi nije ništa jasno.Kod mene su gornja i donja kopča u pravcu a rekli su mi da je to euro standard.
I
 
Nema veze sto je u pravcu bitan je razmak i debljina nosece osovine,raspored donjih mesta za kacenje zavisi od prikljucka,ima vise opcija razmaka.I kod mene na kasici je jedan iznad drugog i kuke su sa rupama isecene iz celog parceta materijala............
 
I kod mene su kuke i rupe iz jednog parčeta materijala, kada bi rastojanje između rupa bilo manje nego između kuka (kao na ovoj tvojoj hvataljci) ja to nebih mogao da zakačim.
 
Pa kako sad:sta: ako je nešto standard onda je mera za sve.A ja nema šanse da zakačim npr. ovu Ratkovu novu hvataljku za rolbale.
 
ako je u pitanju imt utovarivac mislim da imas kacenje isto kao i na riko utovarivacima a to je drugacije u odnosu na euro kopcanje .
 
Ovakvo kopčanje imam i ja svom utovarivaču,kupljen u HR od privat firme..
Nije to EURO kopčanje koje ima večina stranih utovarivača,u mom slučaju se to zove Brzo kopčanje..
 
Pa kako sad:sta: ako je nešto standard onda je mera za sve.A ja nema šanse da zakačim npr. ovu Ratkovu novu hvataljku za rolbale.

A kako bi stezao rolo balu kad nemas trecu polugu pored one dve kojima upravljas utovarivacom ?? Trebaju ti tri poluge zato sto imas stezanje bale tim hvataljkama a na imt u postoje samo dve poluge .
 
Šumadinac,Ratkovu hvataljku sam stavio samo kao primer zbog drugačijeg kačenja a treća poluga se reši sa jednim elektro ventilom napred i jednim tasterom u kabini i gotovo.
 
problem je sto ima jako puno proizvodjaca utovarivaca i svako ima svoje kopcanje + mogucnost euro kopcanja koje moze biti razlicito u svega par cm taman dosta da nemozes zakaciti alat :D
 
Prijatelji nasao sam utovarivac imt 618.728 za koju je jacinu traktora namenjen? I kazite mi da li je veliki za torpeda od 60 ks?
 
Poslednja izmena:
Jel imas ti sliku tvoje kasike da postavis jel mora na polukrug na pola kasike da ide ili moze da se odsece i povari ?
 
Interesuje me kada se na IMT-u 539 postavi ovakav ventil to jest razvodnik i kada je on u funkciji da li padaju zadnje poluge i da li su u funkciji?
http://www.njuskalo.hr/strojevi-alati-ostalo/ventil-imt-481-oglas-14041958
Mene konkretno zanima za viljuskar, komsiji treba za Ferdzu pa me zanima kada koristi ova dva ventila koji bi bili za dizanje i nagib viljuskara, da li ce poluge drzati viljuskar ili padaju?
 
Nazad
Vrh