Prednji utovarivač i zadnji utovarivač (kašika)

  • Začetnik teme misasumadianc
  • Datum pokretanja
Vec sam piso u ovoj temi da bi pokuso spojit zadnji utovarivac na traktorsku pumpu. To sam i uradio jer mi je trebalo da potovarim neko djubre i radi ono nije lose malo sporije nego sto sam ocekivo ali ide, sta mislite jel veliko opterecenje na traktorsku pumpu da tako radi? Pumpa je vanjska i kad sam radio malo sam pratio nije se nesto posebno grijala jer natovarim prikolicu pa sat cekam dok dodje opet prazna.Prvenstveno sam spojio zbog sigurnosnih ventila koji nisu nastelovani na mom razvodniku na rovokopacu, pa to regulise sigurnosni od traktora al opet pratim da ne dovedem do toga da mora propustit. Interesuje me cijelo misljenje o ovome posto mi je razbio dvije petoletkine pumpe aluminijske zbog toga sto ne otavraju sigurnosni ili sto nisu pumpe jake. Nisam pokuso nabavljat zeleznu pumpe ali je mozda u planu ako je ovo lose ovako
 
Ljudi, trebao bi mi za leto neki utovarivac za zitarice.
Da li bi mogao Zetor 6011 da dize na nekih 3-3,5m i koliko bi mogao da podigne? Da li neko ima iskustva?
Ili je mozda bolje da kupim neki ozbiljniji utovarivac za Deutza? Ima li neki univerzalni ili moram bas za njega da nadjem?
 
Ljudi, trebao bi mi za leto neki utovarivac za zitarice.
Da li bi mogao Zetor 6011 da dize na nekih 3-3,5m i koliko bi mogao da podigne? Da li neko ima iskustva?
Ili je mozda bolje da kupim neki ozbiljniji utovarivac za Deutza? Ima li neki univerzalni ili moram bas za njega da nadjem?



imaš kod mene 560 stari tip hidrovolan mehaničke kočnice sa prednjim delom od skipa novi tip vilana i kašikom fabričkom i pumpom sa multiplikatorom na kardan za malo više para para nego što je taj utovarivač
 
Poslednja izmena:
Ja sam nesto mislio da stavim na Zetora napred utovarivac, a nazad da imam viljuskar za istovar paleta. Po potrebi skinem viljuskar i koristim u njivi.
Ili bi mozda bolje bilo neki 560 novi tip, hidro volan, da se urade mehanicke kocnice.
Juce istovarili Ureu, tovarili psenicu. Ja i jos cetiri radnika, koliko su popili i dok sam im dao po crvenu. Mogao sam da platim nekog sa utovarivacem.
 
Najbolje ti je da gledas na oglasima ako iskoci neki mali telehender, imas i sad na polovnim automobilima malog jcb520 povoljno. To ti je zakon i za rinfuz i za palete, mozes lepo i dizati gomilu, i mnogo lakse ugovarati kamione i raditi sa paletama... Dok uzmes prednji utovarivac, viljuskar... Isplati ti se uzeti telehender.
 
Ja sam nesto mislio da stavim na Zetora napred utovarivac, a nazad da imam viljuskar za istovar paleta. Po potrebi skinem viljuskar i koristim u njivi.
Ili bi mozda bolje bilo neki 560 novi tip, hidro volan, da se urade mehanicke kocnice.
Juce istovarili Ureu, tovarili psenicu. Ja i jos cetiri radnika, koliko su popili i dok sam im dao po crvenu. Mogao sam da platim nekog sa utovarivacem.
Da,olaksavas posao ledjima i ostavis tu cetvoricu bez danasnje dnevnice i druzenja...
 
Video sam taj telebender. Bas deluje povoljno. Ali se treba pogledati u kakvom je stanju, verovatno je neka krsina. Ali ako se ne proda do leta, pogledacu ga sigurno.
@ Spajki kamion kasnio jedno 3 sata, oni se za to vreme zagrejali dobro, posle na istovaru, jedva da se sastave. Tako da je bolje druzenje bez rada.
 
Taj520 je u Baču nema fabrički prednju vuču i upravljnje ja samo na prednje točkove ,nerade dve brzine i itd
 
Više leđa ne bole :osmeh:
0b82f6466011930.jpg
[/URL] [/IMG]
 
Cestitam :ppozdrav:
Zar ti nisi koristio 539 i sip tezak 8 prednji utovarivac? Secam se, kad sam gledao za malisu da kupim takav utovarivac, ti si postavio slike (meni nisu odgovorili nosaci, pa bi prepravka ispala skuplja pita nego tepsija... mislim da je i do dan danas na prodaju taj predjni utovarivac, po slicnoj ceni kao ovaj).
 
Nazad
Vrh