Prednja hidraulika

Da li vam je potreban prednji podizni mehanizam, za lake operacije (špartanje, valjanje) i transport

  • Da

    Glasovi: 64 60,4%
  • Ne

    Glasovi: 19 17,9%
  • Možda

    Glasovi: 23 21,7%

  • Ukupno glasača
    106
Rezervoar od kamiona je ideala,onaj veliki prohromski,isece se napola i provuce pun materijal izvare kosnici i zalije betonom.
 
Ja sam pravio teg ali od 1700kg za CLAAS AXION 850
Za ovaj mali 300kg uzmi neke tegove od RUJE TORPEDA isl I samo napravi nosac
Ja sam okolo isao plocevinu 20mm potrosio 3 table 6m2
I ako vec lijes beton ostavi rupu za alat I napravi poklopac

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Zetor na originalnoj PH ima već vuču, tako da mi ne treba, a i ne daj Bože da se iskrivi nešto ili klip da pokidam, pa da se ubijem. Ko zna kako je živčan dasa na kvačilu na traktoru ispred :-/

- - - - - - - - - -

Za ladicu za alat imam drugi plan. Kada napravim, biće poslato na forum ili na yt, ako se nekome svidi ideja da pomogne. Teg će biti od 600 do 700 kg, taman.
 
99 % prednjih hidraulika ima vucu na sebi.
mn5ls.jpg

Medjutim ako je zakacen teg neces moci npr. ni prikolicu da naguras bez vuce na tegu.
Otkacinjanje tega je posao koji traje 1 minut ali u nekom ternutku izgleda kao da oduzima mnogo vremena ...
 
Problem je ako teg nema poteznicu sta kad zapadnes?
Moras uvek da ga otkacujes kad guras prikolice!
A kad ga vec pravis uradis sto vecu kutiju za alat da ubacis rezervne raonike S opruge filtere vazduha,crevo za kompresor, lanac za slepanje, SANDUK PIVA, lubenicu svasta nesto!
Mislim da je naj bolja opcija naptaviti sanduk od plocevine 15_20mm I nasuri unutra SUV pesak ili nesto slicno

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 


Uh ispade da sada trebam radionicu praviti u tegu :D, a ja sam mislio da neko kaze na tim originalnim tegovima koliki je razmak izmedju donje i gornje zakacke, posto je kat II, da ne bude da teg visi ili obrnuto. Prilikom izrade tega, bitna mi je kompaktnost, dakle bez rupa u njemu. Za alat, imam prostor ispod kabine koji ce biti dobro iskoristen. Teg koji cu praviti je oko 45cm visok, dakle u slucaju slucaja, malo ga pustim dolje i poteznica je spremna za sajlu, a i smaknuta je na jednu stranu. Nije to ogroman teg od tonu ili nesto tako.

Natjerivanje prikolica sa prednjom poteznicom necu da komentarisem. To je kod nas neka vrsta sramote :D znači ljud'no, u rikverc, mehanicki volan i ide iz prve. Jest da podlaktice i ledja otpadaju ali dobro dosli u Bosnu :D
 
Jest u rikverc kad je AVLIJA jutro zemlje a shupa ko u kasarni, a mi VOJVODJANSKI BOSANCI navikli na lako I Jos lakse I zaboravili kako su nasi preci dizali most u vazduh!!
Salu na stranu imas ti KADE da utuvis da je lakse is prvog pokusaja opraviti zglavan teg koji ima sve, a to sto bide velik I glomazan neces u kujinu snjime a dobar je kad je sirok da rusi stapove od suncokreta!

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 


Uh ispade da sada trebam radionicu praviti u tegu :D, a ja sam mislio da neko kaze na tim originalnim tegovima koliki je razmak izmedju donje i gornje zakacke, posto je kat II, da ne bude da teg visi ili obrnuto. Prilikom izrade tega, bitna mi je kompaktnost, dakle bez rupa u njemu. Za alat, imam prostor ispod kabine koji ce biti dobro iskoristen. Teg koji cu praviti je oko 45cm visok, dakle u slucaju slucaja, malo ga pustim dolje i poteznica je spremna za sajlu, a i smaknuta je na jednu stranu. Nije to ogroman teg od tonu ili nesto tako.

Natjerivanje prikolica sa prednjom poteznicom necu da komentarisem. To je kod nas neka vrsta sramote :D znači ljud'no, u rikverc, mehanicki volan i ide iz prve. Jest da podlaktice i ledja otpadaju ali dobro dosli u Bosnu :D
Ovo sto ti je predlozeno je odgovora na post #818, sasvim je korisno, a tebi po volji. Ne vidim razlog da se sprdas sa ljudima. Nebi dalje da ulazim u diskusiju jer je ocigledno imas zacrtano sta hoces a bezveze ovde razvijamo diskusiju zbog tebe.
 
Ne znam što se nadje uvrijedjen, to je bila šala, i to na moj račun. "Sprdnja"... Čuj to. Nešto mi se od prijedloga ne svidja, nešto svidja. Vrlo pametna stvar je ostaviti utore za paletar ili viljuškar. Vuča naprijed mi se ne svidja, kao što sam obrazlozio. Ko hoće sebi neka pravi. Izbacio sam skicu sa tacnim dimenzijama (osim visine toplinga, to ne znam). "Sprdnja", evo posljednji post, uživaj u svom vremenu.
 
Ovo sto ti je predlozeno je odgovora na post #818, sasvim je korisno, a tebi po volji. Ne vidim razlog da se sprdas sa ljudima. Nebi dalje da ulazim u diskusiju jer je ocigledno imas zacrtano sta hoces a bezveze ovde razvijamo diskusiju zbog tebe.
Slavko91 'ladno te bosanac najedio?
Pa jel citas da oni u ruke izlome terajuci prikolicu u rikverc nisu culi za servo I prednju poteznicu!!!


Bezi zeko kroz BiH pita njega krava gde tako zuris od cega bezis ??
Zeko ce idu bosanci stroje medjede!!
Kaze krava nisi ti medjed ti si zec !!
Zeko ce dok ja njima objasnim da nisam medjed da sam zec odose muda!!!!!

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
I moji su tako došli,to sam se setio filma gde glumi Lazar Ristovski

- - - - - - - - - -
Film se zove 8 ofanziva hiljadu puta sam ga gledao!!
A vrh citat " Jeb-li vas konji vrani, mars svi nazad za bosnu, majku vam jeb-m svima!!!
Inace sam slusao price od mog dede koji je dosao u VOJVODINU sa 18g
film je ziva istina!!!
Bilo je lupanja kaljevih peci, plocica plafona,kupatila lozenja namestaja spavanja u stali, duvanja u sijalicu!!
Naj bolja prica je kad su u bosni neki zavezali koze za voz!!!

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh