Prednja hidraulika

Da li vam je potreban prednji podizni mehanizam, za lake operacije (špartanje, valjanje) i transport

  • Da

    Glasovi: 64 60,4%
  • Ne

    Glasovi: 19 17,9%
  • Možda

    Glasovi: 23 21,7%

  • Ukupno glasača
    106
Ima li ko na Torpedu prednji utovarivac,ako ima neka slika da vidim hoću da ugradjujem na moj za utovar rolo bala.I kakav predlog imate sto se toga tice
 
Ljudi, sta mislite o ideji na prednju hidrauliku nakacim setvospremac, a nazad zitnu sejalicu. I u jednom prohodu I da spremim I posejem. Okrenui bih S opruge, samo sto bi isli prvo rotorima na setvospremacu pa ona S opruge....
 
Mislim da to nece funkcionisati, nije spremac za tu avanturu, eventualno mozes drljacu zakaciti.
Pokusavali su neki sa foruma pa odustali, pisano je o tome u nekoj temi
 
Mislim da drljace nece bas dobro odraditi posao. Tj. imam laku drljace. Jel znas mozda gde Pisano o tome?
 
Ljudi, sta mislite o ideji na prednju hidrauliku nakacim setvospremac, a nazad zitnu sejalicu. I u jednom prohodu I da spremim I posejem. Okrenui bih S opruge, samo sto bi isli prvo rotorima na setvospremacu pa ona S opruge....
Cini mi se da je probao clan Cicimorac ako me secanje dobro sluzi.Nemoze da kopira teren pa su probali staviti cetri tocka umesto dva ali,opet je lose radilo.
 
Zaguglaj malo, ako se dobro sećam gutler ima mašinu sa dva reda motika i njihovim pakerom iza.
Mada umesto tih segmenata možeš staviti bilo koji paker, od flaha, cevasti, žičani....
 
Klasican spremac nije za tu rabotu, npr imt ima valjak i 4 reda motika, suvise je dugacak za guranje po njivi, lose kopira teren i uvija se. Za prednju hidrauliku treba neko krace orudje, drljaca, valjak, moze roto drljaca, ovo sto je predlozio milanspay i td
 
5simplex_004.jpg

Evo primera...
 
Ja sam mislio da probam sa rotorima, ako ne mogu sa njima, onda bez njih, posto mogu da ih skinem kao zasebnu masinu. A kada budem orao, da ide jos neko samnom I odma zamnom da tanjira, razbaca se djubrivo ( mada moze I pre oranja). Pa onda spremac sa sejalicom, sutra dan da se povalja I toliko....
 
Zato sto kosta 6000e. A I zasto bi kada imam prednju hidrauliku?
Gledao sam takvu stvar, ali kratka tanjiraca sa hidroliftom.
 
Zato što je takav razvodnik, kroz jedan povrat ulje cirkuliše kad je ručica u neutralnom položaju, a kroz drugi ulje se vraća iuz cilindra kad se ručicom da komanda.
 
Odlican je, eventualno da ostavis mesto za vuču. Ja planiram da iskoristim stari bojler od centralnog grejanja za izradu tega.
 
Nazad
Vrh