Predlog za novi skupljac / prevtrac sena

Šteta... Imam grablje sunce koje ne koristim već nekoliko godina. Samo stoje u dvorištu. I kada su radile, nisu radile više od 2-3god. Ja i matori pravili, skidali mere sa imt sunca i koristili jači materijal.
 
Mal;i Misa@ Inbox je prazan. Kod firme Mak Kiralj je cena 380eura i 20eura brza posta bilo gde u zemlji, a ako brza posta iznese vise od 20eura placa on to preko , tako mi je rekao. http://www.makkiralj.com/#!proizvodi/c1jh6

E sad kod druge firme iz Ade je 400eura, ali je samo sunce lakse za 50kg i nekako na slici mi izgleda kao da su krugovi manjeg precnika.
Agromehanika koja radi IMT sunce zvali smo i njih i kod njih je 560eura.


Young farmer@ Hvala druze, samo cekam da stigne trebalo bi u cetvrtak ili petak pa ubacujem slike

nesko2563@ Juce sam postavio pitanje u ovoj temi o novom sakupljacu, verujem da kada bude stiglo kod mene da ce se javiti barem pola sela da prodaje, ali sad kad ti treba ne mozes nigde da ga pronadjes, u svakom slucaju hvala :ppozdrav:
 
Da li suce grablje mogu da rasturaju otkose i kako
Da razbacuje seno kao pravi rasturac sena ne moze, ali moze da se namesti da okrene(prevrne)2 ili 4 otkosa odjednom sve zavisi koliko je veliki otkos Iza kose sa 2 diska ili klasicne cesljarke najbolje je terati 2 otkosa i njih prevrne na drugu staranu a iza kose sa 4 ili vise diskova namesti se tako da svaki tocak prevrce po jedan mali otkos.Nije kao klasican rasturac sena da razbaca na sve strane ali opet moze znacajno da pomogne da se seno pre osusi ako se nema rasturac otkosa.
 
Moze samo da se omlati seno ili da sebi napravis malo vise posla, ako nemas nista pametnije... :osmeh: Nego da vas pitam, imam malu nedoumicu oko rastresaca sena (Fella je u pitanju sa 4 rotora i sa 4 kraka)... Ove godine sam ga kupio i naravno punom parom u rad, ali desava mi se da srednja dva rotora prave omanji otkos i nece da rastura ravnomerno, pa ako neko ima iskustva neka pomogne... Da, pokusavao sam da iskosim igle i ovamo i onamo, ali nema vajde... :sta:
 
Moze da se omlati lucerka, detelina ako se prevce usred dana kad je suva, ako se radi ujutu nece sigurno,vec sam napomenuo da nije ucinak kao rasturac otkosa i nije najsjajnije resenje ali moze da posluzi svrsi ako covek nema rasturac otkosa.I sam koristim rasturac otkosa al sam radio sa Sunce skupljacem pa znam sta pricam,uostalom ako se udje sa rasturacem otkosa u suvu detelinu,jos ako je 539 ili neki drugi traktor u pitanju koji ima brzi kardan od 540 obrt.min omlatice je 3x gore nego da si je prevrnuo sa Suncem.Licno uvek samo jednom rasturam sa rasturacem jer omlati on i zelenu masu a kamoli suvu,a posle ako je potrebno jos rasturati suvlju masu uglavnom pogon rasturacu dajem preko brzina i na taj nacin dobijem da odignem masu od zemlje i brze se osusi a manje otresem lucerku.Samo prenosim svoja iskustva a svako radi kako misli da je najbolje:ppozdrav:
 
‚Ko je još rasturao suvo seno :sta:
rasturao sam sa suncom,uzbuče i razvuče 3 otkosa od rotokose 165 u prohodu,ne može da uradi kao rasturač ali uradi...
a ide to i brzo 539 druga brza 1200-1300obrtaja
 
Nemam sunce grablje, ali sam cuo da kad se okrenu za 180 stepeni oda rastresaju otkose i resio sam da prbam na slami.
 
Nemam sunce grablje, ali sam cuo da kad se okrenu za 180 stepeni oda rastresaju otkose i resio sam da prbam na slami.

Za slamu ti i nije toliko bitno, jer je ne sušiš, (verovatno zaoravaš) a sto se tiče sena, tu ti je rastresač bitna stvar jer ravnomerno razbaci masu i bolje i brže se osuši.... P.S. Sunce će ti više razvući po njivi, nego lepo razbaciti...
 
Ja sam naručivao iz Čačka, evo ti broj pa se čuj sa majstorom, inače on ih pravi. Kvalitetne su i ja sam zadovoljan. Meni je pravio za rasturač.
Branko 063/642-315
 
Manjevicu bio si pre neki dan kod mene i ni si mislio , a imao sam polovne i to original za razne marke . Samo da si poneo jednu tvoju staru za mustru.
 
Nazad
Vrh