Predlog za novi skupljac / prevtrac sena

ja imam kuhn uljno podmazivanje, zahvat 2.4m i radio sam sa ursusom 60ks, sad sam njega prodao i radice imt 539 ima i brda i ravnice, platio sam je 630e ali je zakon kako radi i kako sakuplja seno
 
jel mozda ko rasklapao sakupljac fahr balerina rasklopio sam ga sve mi palo odjednom sa glavne osovine i sad imaju neke podloske i aksijalni lezaj tako da neznam kojim redom se slaze na osovinu ,,imal ko mozda semu toga il iskustvo
 
sve je isto ko kodmene samo moj manji i crvene boje imas li kakvu semu gdje ide aksijalni lezaj i podloske
 
11ty9g2.jpg


Moj predlog za skupljač.

- - - - - - - - - -

2m50wg8.jpg



Moj predlog za prevrtač
 
Cena i mene zanima. A prevrtac otkosa ima li usporeno vreteno za sakupljanje?
 
Cena i mene zanima. A prevrtac otkosa ima li usporeno vreteno za sakupljanje?

Razbacivač nema mogućnost skupljanja.
Moje mišljenje za mašine koje rade obe operacije nemogu ni dobro pograbiti a ni razbacati.
Sip se zato i odlučio da radi posebno skupljače a posebno razbacivače.

- - - - - - - - - -

koja je cena ovih sipovih grabalja?


Cena zavisi od radne širine.
Mislim da su oko 5000 + PDV grablje oko 4,5 metra.

To ti mogu proveriti ako te zanima.

- - - - - - - - - -

Sip nije toliko zastupljen kod nas, al je princip rada sličan potingeru. Iskreno deluje mi kao da su jedni druge kopirali.
 
ЈЕл ја добро видим,грабље од 4,5 м 5000 (пет хиљада евра) + ПДВ....јел то оне можда могу и да ору и да косе..Трактори су јефтини колико гуле кожу за обично гвожђе...Шта на њој вреди 5000е..гуме можда.


Mozda si u pravu. Sta ima na plugu da kosta 10.000 + pdv, pa opet kosta. Danas je doslo vreme da ako ozbiljno hoces da se bavis nekim poslom, onda treba i da platis.
Neznam sta te tu toliko iznenadiolo?
 
Ако ништа плуг је бар масивинији и тежи 10 пута,и на основу две радње које врше ове машине није ни за успоредити...Та реченица ако хоћеш озбиљно да радиш мораш да купиш скупо...где то пише...Каква је то чињеница..Ја одем у Аустрију и за 500е у дворишту имам Кун која је појам за Сип...а за 4500 купим Имт 577 да се деца возају по дворишту.
 
Treba da kupim sakupljac sena, pa sad gledam nesto i u dilemi sam pa ako moze mala pomoc.
Zvao sam Termometal iz Ade i Zvao MakKiralj , a cene su slicne nego ne igra ulogu tu cena koliko me interesuje dali su oni slicni IMT suncu(zahvat, precnik krugova i brzina i kvalitet sakupljanja)
Ako neko ima od ova dva gore pomenuta sunca neka iznese svoje misljenje.
 
Treba da kupim sakupljac sena, pa sad gledam nesto i u dilemi sam pa ako moze mala pomoc.
Zvao sam Termometal iz Ade i Zvao MakKiralj , a cene su slicne nego ne igra ulogu tu cena koliko me interesuje dali su oni slicni IMT suncu(zahvat, precnik krugova i brzina i kvalitet sakupljanja)
Ako neko ima od ova dva gore pomenuta sunca neka iznese svoje misljenje.

Imam Mak Kiralj sunce grablje od 2007god, najviše mi se svidele boje: zeleno-žuto-crvena. tada su me nove na kućnu adresu izašle mislim 500e i zaista dobro odrađuju posao, ništa na njima nisam menjao- nije bilo potrebe.. Uopšte sunce grablje su vrlo zahvalne, uz pravilan rad kod mene nema troškova održavanja, samo podmazivanje. Tehničke karakteristike iz prospekta: Radni zahvat 3,5m, radni učinak do 3,5 ha/h; 4 sabirna točka; broj žica po sabirnom točku 40kom.; brzina kretanja u radu 12km/h; transportna brzina 25km/h; masa 250kg. Za pravilan rad ugao treba da se kreće od 30-40stepeni, što najčešće odgovaransrednjem položaju graničnika i postavljenoj osovinici položaja i drugi otvor. povećanjem ugla ugrožava se pravilno okretanje sabirnih točkova.. :ppozdrav:
 
Imam Mak Kiralj sunce grablje od 2007god, najviše mi se svidele boje: zeleno-žuto-crvena. tada su me nove na kućnu adresu izašle mislim 500e i zaista dobro odrađuju posao, ništa na njima nisam menjao- nije bilo potrebe.. Uopšte sunce grablje su vrlo zahvalne, uz pravilan rad kod mene nema troškova održavanja, samo podmazivanje. Tehničke karakteristike iz prospekta: Radni zahvat 3,5m, radni učinak do 3,5 ha/h; 4 sabirna točka; broj žica po sabirnom točku 40kom.; brzina kretanja u radu 12km/h; transportna brzina 25km/h; masa 250kg. Za pravilan rad ugao treba da se kreće od 30-40stepeni, što najčešće odgovaransrednjem položaju graničnika i postavljenoj osovinici položaja i drugi otvor. povećanjem ugla ugrožava se pravilno okretanje sabirnih točkova.. :ppozdrav:


Hvala na informacijama :ppozdrav: Ako mozes kazi mi samo kad se podesi za sakupljanje dali je toliki zahvat 3.5 (jer mi to nesto mnogo) ili je manji i jedino me interesuje dali je ono pravljeno po IMT-ovom suncu, tj. dali je precnik kruga kao kod IMT sunca?
Ako se to poklapa sutra ga odmah narucujem
 
Mislim da je sunce Mak Kiralj malo veće od drugih i vizuelno mi tako deluje(sabirni točkovi i dužina nosača sabirnih točkova).. Prečnik kruga je 1,5m za druge proizvođače ne znam.. Kod mene u prospektu piše da je težina 250kg, zahvat 3,5m možda je samo u maksimalno ispravljenom položaju koji mislim da niko ne koristi..A na sajtu Termometala piše da je njihov 200kg i da je 2,4m radnog zahvata a radni učinak 3ha/h. Na mom traktoru IMT539 je velika kabina (nije fergusonova) i ne mogu da ga stavim u vertikalni transportni položaj -bude skoro knap do zemlje i jer bi donji krug negde možda zakačio na poljskom putu, međi, ali meni vodoravni transport nije problem jer su mi njive blizu kuće. Sad zavisi šta tebi odgovara.. Vidim da je cena Termometalovog sunca koje prodaje MGM Plamen iz Bečeja 400e, a Mak Kiralj su 380e..
 
Nazad
Vrh