Predlog za novi skupljac / prevtrac sena

Je ste tako , da li mozes naci neki snimak na youtube , kako ovo radi.
 
[video=youtube_share;XgxrIZjawRg]http://youtu.be/XgxrIZjawRg[/video]

Jedino sam sad uspeo ovo da nadjem, ako nadjem nesto bolje ubacujem. Ima kod mene u selu jedan za traktor je i dobija pogon od kardana ili od tocka ne mogu da se setim sad i covek godinama vec radi sa njim
 
E iskusni drugari nikako da nadjem odeljak gde je za skupljace sena pa bih ovde pitao da li neko zna da mi kaže sta je bolje koji skupljač IMT-sunce ili Panonija ili vec ko zna koja neka treća?Unapred zahvalan.
 
Po meni je puno bolji trakasti prevrtac-skupljac od sunce,imo sam panoniju 2,4m zahvat vise od 10 god i radi odlicno
 
Ni jedno ni drugo.Samo balerinu za skupljanje sena-deteline,imao sam sve i mislim da je balerina zakon.
 
Ne bih se bas slozio stime da samo balerina,mislim imam i nju nyemer tandem zahvat negdje oko 3,5m ne kazem da nevalja daleko od toga ali ni trakasti nije za podcijenit radi i on poso odlicno,sa balerinom nije bas lijepo radit rasturanje-rastresanje dok trakasti to uradi mnogo bolje,ali ni jedno ni drugo se ne moze porediti sa paukom,.po meni ako vec kupujes prikljucak a nemas ni balerinu a ni pauk puno bolji izbor je trakasti prevrtac jer time dobijas dva prikljucka u jednom,.
 
Kako god ja kazem da sam imo 10 god. trakasti i meni je radio odlicno,moze i on da skuplja u lijepe redove samo moras imati onaj stitnik-granicnik sa strane ali da ima gumenu zastitu do zemlje i radi odlicno,.
 
evo i mog koji bi mozda bio za prodaju :off_topic:
sam3001.jpg
 
Koliko veliku balerinu, odnosno kog radnog zahvata moze da vuce i nosi imt 533? teren je polu brdovit, i vidim da ih ima sa podmazivanjem na ulje i na mast sta je bolje i prakticnije resenje? i u globalu koju marku i model mi preporucujete.. imam sunce koje bih prodao i dodao do nekih 600-650e, i da pitam kojom brzinom se vuce, jel ide kardan preko menjaca ili direkt preko motora?
 
Nazad
Vrh