Precizno merenje parcela uz pomoć sajta Katastra nepokretnosti i Google earth-a!

Pa sta kod nas radi .
 
Postoji li neki brzi nacin za merenje sirine parcele(interesuje me samo sirina) od klasicnog metra, trake ili onog sestara? A google earth mi je za tu svrhu neprecizan.
Radi se o tome sto svi zavrse oranje u novembru, decembru, i onda pred novu godinu pojedinci ko q...ve idu od njive do njive i nabace po pola brazde, brazdu jos na svoje parcele, jos ako osete da su komsije neki stariji ljudi, tamo odoravaju i po metar, dva.
Klasicni lopovi.
I posle se pitam kako im se isplati arenda od 300e/kj, a on na svaku parcelu ima po nekoliko vrsta vise.

I postoji li negde detektor za kamen, posto zatrpavaju kamen(medju) ko da im je olimpijska disciplina. Ne vredi mi detektor za metal, jer ima cesto dosta metalnih stvari na uvratinama, a i postoji staro kamenje koje nema u sebi armaturu.
 
Poslednja izmena:
GeoSrbija je verovatno najpreciznija, samo web stranica im je malo sporija. Kad nadjes parcelu imas alat sa kojim mozes precizno da izmeris sirinu a i povrsinu ako te zanima.
 
Ako imaš noviji telefon (i-phone ili android tehnologija) za njih postoje par vrlo praktičnih programa za merenje dužina ili površina. - ANDMEASURE i AREA CALCULATOR .Preciznost im zavisi od kvaliteta mobilne i GPS mreže, ali su pedantni kao i geometarski (znači tolerancija pola metra) - e sad, staneš u sve 4 ćošćke njive i izmeriš ne samo dužine nego odmah dobiješ i površinu njive. Sve su to nezvanične mere i služe za razgraničavanje sa ljudima, ali ako su neljudi u pitanju tu su samo sud i geometri nadležni, mada ako ovako izmeriš barem ćeš znati da li ima smisla da izvedeš geometra. Inače oba programa sam probao i oba su besplatna !!!
 
Probao sinoc Sajt GeoSrbija i odustao, bas sporo ucitava, probacu jednom u toku noci, kad je malo rastereceniji internet.
Pa da pazarim onda neki android, dosta znaci i kad mozes tako da premeris parcelu, makar i okvirno
 
Pa bude bar 1 medja citava. Problem prave ove novokompovane gazde, sve im malo, juce jedan tolko preorao put da vise ne mozes ni s fergusonom preci
 
kako znas koja ti je pocetna tacka? posto imam slicne probleme kao ti, zato i pitam....
На сајту РГЗ нађеш своју парцелу, увећаш и врх курсора поставиш на жељену тачку. Запиши координате и ако треба промени координатни систем па укуцај у свој ГПС уређај. Кад дођеш на задату тачку уређај ће ти сигнализирати. Треба тражити уређаје прилагођене пешацима (алпинистима и сл.) а не возилима. Наравно и софтвер који не приказује само путну мрежу него и тражену тачку. Тренутно су грешке приличне а профи уређаји имају толеранцију 2 см и коштајууууууу!
 
На сајту РГЗ нађеш своју парцелу, увећаш и врх курсора поставиш на жељену тачку. Запиши координате и ако треба промени координатни систем па укуцај у свој ГПС уређај. Кад дођеш на задату тачку уређај ће ти сигнализирати. Треба тражити уређаје прилагођене пешацима (алпинистима и сл.) а не возилима. Наравно и софтвер који не приказује само путну мрежу него и тражену тачку. Тренутно су грешке приличне а профи уређаји имају толеранцију 2 см и коштајууууууу!
molim te napisi koji je to sajt na kome kursorom mozes vaditi koordinate svoje parcele
Hvala
 
postoji li neki brzi nacin za merenje sirine parcele(interesuje me samo sirina) od klasicnog metra, trake ili onog sestara? A google earth mi je za tu svrhu neprecizan.
Radi se o tome sto svi zavrse oranje u novembru, decembru, i onda pred novu godinu pojedinci ko q...ve idu od njive do njive i nabace po pola brazde, brazdu jos na svoje parcele, jos ako osete da su komsije neki stariji ljudi, tamo odoravaju i po metar, dva.
Klasicni lopovi.
I posle se pitam kako im se isplati arenda od 300e/kj, a on na svaku parcelu ima po nekoliko vrsta vise.

I postoji li negde detektor za kamen, posto zatrpavaju kamen(medju) ko da im je olimpijska disciplina. Ne vredi mi detektor za metal, jer ima cesto dosta metalnih stvari na uvratinama, a i postoji staro kamenje koje nema u sebi armaturu.
ako imas android telefon jako lako mozes izmeriti povrsinu parcele,ujedno program ti nacrta celu parcelu kako izgleda
koju mozes preneti u vidu slike ili je odstampati.....program se zove distance and area...jako je jednostavan odredis u kojoj jedinici mere hoces da ti izmeri i to je to..
 
Taj sam skinuo aj sad cu da probam napolju :)

- - - - - - - - - -

Radi jel znas koliko je precizan? Recimo da ga poredis sa garminom, hvala
 
Vazi, hvala puno jos cu morati sam da proucim ni telefon jos ne znam da koristim ovaj :osmeh:

- - - - - - - - - -

Napredovala tehnologija a ja sa prstima ko cevapi treba da kucam na tac
 
Vazi, hvala puno jos cu morati sam da proucim ni telefon jos ne znam da koristim ovaj :osmeh:

- - - - - - - - - -

Napredovala tehnologija a ja sa prstima ko cevapi treba da kucam na tac
ima resenje i za to ,,,imas aplikaciju big buttons keyboard...slova na tastaturi takodje i brojevi budu jako veliki pa mozes da rukujes sa tvojim cevapima:haha:
 
molim te napisi koji je to sajt na kome kursorom mozes vaditi koordinate svoje parcele
Hvala
Већ су постављани линкови ал' ево: http://www.geomreze.rgz.gov.rs/ координате су на средини изнад карте (прво у горњем десном углу под "менијем" изабереш координатни систем).
Или овде http://www.geosrbija.rs/rga/default.aspx?gui=1&lang=3 координате ћеш видети у доњем левом углу.
 
Imao bih pitanje u vezi tog programcica za merenje, moze li da radi na bilo kojem android telefonu?
Uzeo bih neki jeftiniji, posto ce mu namena biti za njive .Ima ovde interesantan izbor , koji predlazete ?
http://www.mobilnisvet.com/mobilni-kriterijum/android
svaki android telefon bio on jeftin ili skup podrzava ovu aplikaciju....e sto se tice telefona imas ih more,izaberi brate spram dzepa

- - - - - - - - - -

Jel ima sta za iphone od aplikacija?
verovatno da ima ja iphone nisam imao i ne mogu ti reci nista o programu za njega..
 
Nazad
Vrh