Precizno merenje parcela uz pomoć sajta Katastra nepokretnosti i Google earth-a!

Kad plaćam kombajn ko ove godine, odnesem papir štampani brojevi parcele i površina iz katastra ipo tome platim,papir ostavljam da može čovek da proveri.
Ako časti nešto časti ,njegova stvar ali nije mu ukraden ni metar.
 
Kad plaćam kombajn ko ove godine, odnesem papir štampani brojevi parcele i površina iz katastra ipo tome platim,papir ostavljam da može čovek da proveri.
Ako časti nešto časti ,njegova stvar ali nije mu ukraden ni metar.
To ništa ne znači, možda si ti pošten ali većina ljudi nisu. Bitna je površina na stanju, katastar je nebitan. Kod mene je bio deda koji je imao 42 ara do zadružne zemlje, toliko im je odoravao da je došao do 4 jutra. Niko mu nije naplaćivao 42 ara...
U susednom selu sam imao lika koji je odorao od puta 2 jutra i od 7 jutara napravio 9 kj. Taj put je 37 metara širok a u tom momentu je jedva 539 mogao proći...
 
U pravu si Radoslave ali, kao što i sam kažeš to je najčešće tamo gde je pored državna zemlja ili neki širi put, a u većini drugih situacija nema većeg pomeranja među komšijama. Da je više odorano od 1-2 brazde već bi reagovao ovaj komšija.
 
U pravu si Radoslave ali, kao što i sam kažeš to je najčešće tamo gde je pored državna zemlja ili neki širi put, a u većini drugih situacija nema većeg pomeranja među komšijama. Da je više odorano od 1-2 brazde već bi reagovao ovaj komšija.
Pa i nije baš, ima gomila njiva gde su pomeranja od 20-30 ari laganica, ja sam imao njivu gde je komšija odorao 45 ari, slagao me da je izveo mernika, ja odorem desnom komšiji jer sam znao širinu svoju isto toliko, haos smo napravili zbog ovog lažova što je slagao za mernika. U Maradiku gde radim usluge čoveku preko 100 hektara, ni jedna njiva mu nije u redu. Ima i manjih i većih, on baš traži da se meri.
Prošle godine sam radio čoveku u Slankamenu kukuruz, prijavio 7 jutara, mi uradili 9. Da nisam merio ne bi skontali da smo uradili i komšijska 2 jutra...
 
Nazad
Vrh