Prašenje krmača

Cuo sam jedan slucaj u mom selu da su u istoj situaciji coveku prasad uginula prvi dan po prasenju. Ako ce vec da uginu bolje tad nego kad vec porastu. Sta ce biti obavesticu naravno.
Kod mene nije ništa bilo,vepar provalio i osemenio ćerku,sve u redu bilo kod drugih je kažu bilo i smrtnosti,videćeš sam

Послато са CUBOT R9 уз помоћ Тапатока
 
javljam se za savet dve krmace prvo prasenje super sve sacuvale bez ukljestenja a drugo prasenje pocele da jedu prasice od tri nedelje samo sam dva spasao pitao sam veterinara koji je razlog a on kaza da prvi put cije za takav slucaj jel neko imao takvih iskustava
 
kanibalizam,hoce kad ugnjave prasad da ih pojedu,ali ako tamani zivu prasad to cisti iz obora to nije za cuvanje, licnih iskustava nisam imao,ali moj komsija je imao i potamanila mu grdne prasice,nema tu leka samo u zamrzivac ili na pijacu pa prodaj
 
Meni jedna krmača eo već mesec dana posle odbića prasića ne traži brava... Ovo joj je bilo drugo prašenje. I posle prvog sam je čekao 40-ak dana. Rezervisaću joj mesto u klanici...
 
izgleda ti je krmaca mnogo iscrpljena,obicno im fali vitamin E ,pa im polni zar nije izrazen,to se desava kad svinje ne izlaze napolje i kad nisu na suncu, ja po odbitku prasadi od krmace u zdravoj hrani kupim susene psenicne klice, svaki dan jednom dnevno dajem kroz redovnu hranu po jednu jogurtsku casu i te klice,one su pune sa vitaminom E , 100% u periodu od 3-5 dana od odbitka prasadi traze vepra i ostaju sprasne.
 
Ubo si ga ko prstom u oko! Krmače držim u štali, i dosta često imam problem da neće odma da traži vepra! Puštam ih na dvorište na par minuta dok ne očistim svinjac i to je to... A to sa klicama sam radio...
 
pokusaj onda da pojacas selen kroz ishranu. imas kostana brasna sa selenom, moje svinje su oboru samo tokom zime 24h, a kad krene prolece imam setaliste 10x10 metara i tu ih pustam da riju imaju sipanu vodu da se kupaju, imaju hladovinu ,bacim im travu i po ceo dan su napolju,samo ih uvece zatvorim u boksove.tako da su uvek skoro na suncu i u dobroj kondiciji.
 
Imam jedan problem sa krmacom stara je 4 god. osemenim je posle 30 dana pobaci i tako tri puta za redom :sta:
 
Dobro je kad pokaze tako ranije na 30 dana jer manje vremena gubis! A ne kao jedna, moja usla u cetvrti mesec i pobaci 14kom, kaze mi veterinar (inace i drugar dobar) kolji, a ja ne ajd jos jednom pripustim nerasta ona opet samo u trecem mesecu, e onda je dobila crvenu masnu.
 
Da li smo joj inekciju za ciscenje pa cemo jos jednom probati da je osemenimo ako opet pobaci onda ce i ova moja dobiti crvenu masu.
 
Pusti neka bravac odradi posao,pa imaš vremena i posle da ode u kobaje,ali 90% slučajeva bravac je bravac a veterinar je veterinar(iz iskustva govorim)

Probacu pa sta bude bice. Ranije sam je osemenjavao prirodno pa se desilo da sam dobio manje prasica nego kad sam radio vestacki
 
Današnja prinova,poklon za Vaskrs :osmeh:
2yod6pk.jpg
[/IMG]
 
Nazad
Vrh