Prašenje krmača

Trenutno 12
6d475b26cc73d50b767225fc87d8f5ee.jpg


Послато са PSP3507DUO уз помоћ Тапатока
 
Nemam pojma..valjda pijetren...ja sam ti vise za rogatu marvu...
Cisto da ostane nesto da zakoljes i za tov...Cekam da mi drug dotera kotilicu jer ovo sto sam ja zamislio slaba vajda jer temperatura kao za inat nece u minus..a drzim ih u stali gde su krave..Uopste prasici nece pod kvocku vec se pribiju uz svinju i drhte?!
Ja mislio da se greju pod sijalicu,majka vec legla i kad vidi da ih nema onda pocne da ih doziva i nema uginuca...ali nece..Imao sam montaznu kotilicu ali sam je razmontirao..

- - - - - - - - - -




- - - - - - - - - -








- - - - - - - - - -

Stigla kotilica-spas zivi!Bas sinoc sednem na bunar i razmisljam da drug nece stici da dotera kotilicu (brao kukuruz),umoran sam,gledao bi kosarku a ne smem da ostavim krmacu bez nadzora..Eto ga on stize sa stojadina i kotilica na korpi!
Namontirali u drugi boks a ja se plasio kako ce da
je prebacimo i kako ce da udje..Usla sama ?!Kaze mi drug da su svinje dosta inteligentne zivotinje...Dogovorio sam sa njim da kad nema posla da odmah pocne da pravi jednu za mene (ne mislim za mene,nego kotilica da bude u mom vlasnistvu ☺) i pokazao mu teme na forumu posto se on dosta bavi svonjarstvom..
Kaze "pa sta ce ti kotilica,imas ovu moju,nece da ti treba za godinu dana...
"Napravi ti meni da ja imam stvar koja mi omogucava da gledam kosarku,jedem,spavam ili nedaj boze da idem nesto da radim... pa neka kosta..
 
Zasto krmaca naglo ustaje pri sisanju prasica?!I to nekoliko puta..Na trecoj slici se vidi kratak stub pored kotilice i pri naglom ustajanju udarila -prikljestila je prase koje je uginulo..
Legne,prasici sisaju i onda naglo skoci..To ponovi 2,3,4 puta...Prasici su poceli da mljackaju mlecni koncentrat i piju po malo vodu..
 
Zasto krmaca naglo ustaje pri sisanju prasica?!I to nekoliko puta..Na trecoj slici se vidi kratak stub pored kotilice i pri naglom ustajanju udarila -prikljestila je prase koje je uginulo..
Legne,prasici sisaju i onda naglo skoci..To ponovi 2,3,4 puta...Prasici su poceli da mljackaju mlecni koncentrat i piju po malo vodu..
Iz straha, stres, reaguje na skičanje misli da je prase ugrozeno...

Послато са Coolpad E501_EU уз помоћ Тапатока
 
Zasto krmaca naglo ustaje pri sisanju prasica?!I to nekoliko puta..Na trecoj slici se vidi kratak stub pored kotilice i pri naglom ustajanju udarila -prikljestila je prase koje je uginulo..
Legne,prasici sisaju i onda naglo skoci..To ponovi 2,3,4 puta...Prasici su poceli da mljackaju mlecni koncentrat i piju po malo vodu..
Hoce da skace ako prasicima nisu poseceni zubi pa je ujedaju.
 
Ma nisam hteo da im secem zube jer racunam da ce pre da jedu-predju na koncentrat..Kupio sam im neki mlecni 620 din 10 kg,a drug mi kaze da je mlecni 1100 din 10 kg,pa im on sece zube da sto duze sisaju..
Je..m ti stub...
 
Nema to veze sa duzinom sisanja. Zubi se poseku da bi krmaca bila mirnija, da bi se izbegne povrede vimena i sisa usled ugriza, da se spreci infekcija kod prasica usled medjusobnog grickanja prilikom borbe za sisu.
 
Kod mene ima jedna što teško primi prasad i kada su posečeni zubi ali se kasnije smiri i odgoji ih za 10- ku

Послато са PSP3507DUO уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh