Prašenje krmača

Odg: PRASENJE KRMACA

ja pustim kada trazi 2 put...to ti dodje negde sa 9 meseci...
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Naravno. :D Samo što se sama oplodnja odnosno spajanje spermatozoida i jajne ćelije dešava prirodno u oba slučaja i kod prirodnog pripusta i kod VO a samo se seme deponuje na prirodni odnosno veštački način.
 
Odg: PRASENJE KRMACA

danas mi se oprasila jedna krmaca dala 15 prasica nadam se da ce ih sacuvati :sreca: :sreca: :sreca: (inace prvopraskinja), sutra ujutru najverovatnije ce jos jedna da se prasi . :sreca: :sreca: :sreca:
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Dragan18 je napisao(la):
danas mi se oprasila jedna krmaca dala 15 prasica nadam se da ce ih sacuvati :sreca: :sreca: :sreca: (inace prvopraskinja), sutra ujutru najverovatnije ce jos jedna da se prasi . :sreca: :sreca: :sreca:
Svaka čast.Ajde i ja da se pohvalim.Moja jorkširka prvopraskinja je 29 aprila oprasila 12 kom od toga 10 živih.Odlično ih čuva i ja sam zadovoljan.Oko 25 maja očekujem još jedno leglo a početkom jula i treće.Biće ::novac:: :haha: :haha: :haha:
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Sika je napisao(la):
ooo 15 komada...cestitam to je bas MNOGO za prvorodkinju :D
jel bilo vestacko osemenjavanje? :cao:
nije bilo vestacko osemenjivanje , kod nas je sve prirodnim putem. sutra ujutru ce se prasiti jos jedna pa jos 3 sledeceg meseca.
 
Odg: PRASENJE KRMACA

cestitam na podmladku ::svaka cast::nazimice se bas pokazase :D bice :ppozdrav:
 
Odg: PRASENJE KRMACA

ona prvopraskinja zgazila 2 praseta, leglo ostalo na 13 , nadam se da ce ove sto su ostali sacuvati :sreca:.

druga krmaca je oprasila 7 zivih , 3 degenerika i :sta: 3 ugljenisana praseta, prasi se 8-mi put.... (nije u krvnom srodstvu sa nerastom) ... al uglavnom zadovoljni smo i sa ovim podmlatkom , samo da ih sacuva :sreca:
 
Odg: PRASENJE KRMACA

mislim da nema potrebe za tim...ako nisu ostale suprasne mora posle 21 dana ponovo da traze vepra...
to pokazuju na razne nacine(deru se,skacu jedna na drugu,skripe zubima.....)...najlakse ti je da proveris da li su suprasne tako sto lepo udjes kod njih stavis im ruku u predelu bubrega i pritisnes (prilicno jako)...ako pocne da bezu i divlja znaci da ne trazi vepra...a ako stoji mirno onda joj dovedi vepra odma ce da se pripati...to uradi na 63 dan od kada su osemenjene(posto si vec rekao da je prosleo 2 meseca,a ako si i na to zakasnio onda 84)...ako ni to ne pomaze najbolji lek je noz...pozdrav :ppozdrav:
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Fontana ja bi ti predlozio da nista ne diras neka ih jos koji dan jer ako nisi primetio da traze neverujem da nisu suprasne mozda nose po par komada pa se jos ne poznaje
 
Odg: PRASENJE KRMACA

oprasila mi se jos jedna prvopraskinja , dala je samo 4 komada, prasice smo podbacili pod drugu krmacu, a ova ce da putuje na onaj svet .
 
Nazad
Vrh