Prašenje krmača

Odg: PRASENJE KRMACA

koliko je bila stara ta krmaca,koliko je kg imala kad si je brodao
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Od jednešto je oprasila 13 sam uzeo 5 i podmetnuo pod ovu štoima tri.
Razlika u prasićima je nekoliko sati i krmača ih je primila bez problema a i oni su odmah počeli da sisaju!Sad od tri krmače imam 29 kom.
 
Odg: PRASENJE KRMACA

prvopraskinja mi je oprasila 8 komada i svi su na miru.Ima 5 dana kako smo je odljučili.Krmača teško staje na zadnje noge.Veterinar je već 2 dana bode.Ima li neko iskustva sa tim :sta:
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Ima nade ali krmača neće tražiti nerasta jedno 2-3 meseca. Tako sam ja prošao. Najverovatnije je gubljenje kalcijuma u pitanju i zato je veterinar daje koktele! Prilikom ishrane kako suprasnih tako i krmača doilja veoma je bitno obezbediti potrebnu količinu kalcijuma, uslede prevelike težine može doći i do težih povreda kao što su lomovi!
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Jutros u svinjac, kad ono, petnaest komada! :D

1j6kc6.jpg
 
Odg: PRASENJE KRMACA

:D
pu-pu-pu....


nego,ostavio sam tri krmace,zapravo imam 4 svinje u dva objekta,2*2.2 krmace posebno,krmaca + ranjenik.
ranjenik i krmaca su bili ostavljeni za klanje,medjutim ta krmaca je prva zatrazila nerasta(to je prvo trazenje),zbog mog neiskustva sam "promasio" da dovedem momka i nju cu za sada ostaviti,necu je klati.
danas je 21-vi dan,medjutim ona jos uvek ne trazi kao ni one 2 sto sam ih ranije spomenuo s'tim sto one uopste nisu ni trazile...
sve su iz istog legla i imaju nepunih 9 meseci zivota.

jel ja negde debelo gresim?
 
Odg: PRASENJE KRMACA

pa koliko su odprilike teske...?
ako su dovoljno velike onda im daj malo vise hrane,najbolje koncentrata za krmace...i dodaj malo vise soli i sigurno ce traziti...desi se neki put i da prodje 23-4 dana... :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh