Prašenje krmača

Odg: PRASENJE KRMACA

a brate jesi dosadan s tim kravljim mlijekom, tema je prašenje krmača, a što se tiče hranjenje prasaca kravljim mlijekom, sve je ok...koliko sam ih tako othranio, pa ne jedu čitav vijek kravlje mlijeko (a i da jedu..) nema ništa što bi im smetalo...a sada ajmo o prašenju
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Pozdrav svima. Nov sam kako i na forumu, tako i u svinjarstvu, prva krmaca (nazimica) mi se oprasila pre dva dana ( osam komada, sedam zivih), prva dva dana je imala mleka a danas popodne kada sam ih obisao primetio sam da iz dojke ne izlazi nista. Jel moguce da su izvukli sve ili je nesto drugo?
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Pozdrav.
Krmaca pusta mleko 20 sekundi tako da nemoras da brines sto u tom trenutku kad si ti gledao nije imala mleka.samo gledaj prasice ako su oni dobri i napreduju onda je sve dobro a ako zaostaju tj krmaca ima problem sa mlekom pokusaj da lecis ako znas sam sa nekim antibiotikom (penstrep la) i oksitocin.mada najbolje je u svakom slucaju da pozoves veterinara ako mislis da nesto nije ok.


Bio bi red da se predstavis jer tako kazu pravila ovog foruma.
 
Odg: PRASENJE KRMACA

zdravo pedja,
postoji li negde kod tebe u okolini farma svinja voganj i ako postoji znas li nesti o toj farmi?
hvala unapred
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Postoji ta farma svinja u Vognju,tj pre je bila najjaca u sremu za 30000 tovljenika godisnje,1500krmaca.Pa je to sve propalo kao sto je sve i propalo kod nas u drzavi.Pre dve godine je prodata (valjda) pa sad imaju krmace koliko sam cuo.Prodaju i seme od nerastova posto je moj drug iz suljma dolazio da kupi pre 2-3 nedelje.
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Danas je uginulo jedno prase, nije bilo zaostalo, ostali su dosta zivahni, pa videcemo. Zvao sam danas vetrinara rekao je da verovatno nema kvalitetno mleko ili je prasetu nesto falilo.
 
Odg: PRASENJE KRMACA

vazno je samo da su mirni,da se ne bune i onda je sve u redu sa njima.kad budes davao krmaci sledeci obrok ubaci joj saku secera i promesaj malo.tako mozes secer davati 2-3 dana
 
Odg: PRASENJE KRMACA

aaa... :D

ne nije...hteo sam ja ali mi veterinar rekao da ne valja nazimica da se vestacki oplodjava...tako da sam posle pustio vepra...
 
Odg: PRASENJE KRMACA

sa koliko meseca pustate nazimice na vepra tj. u kolko meseca prvi put traze vepra i dali ih odma pustate ili preskacete jedan ciklus
 
Nazad
Vrh