Prašenje krmača

Grujo ima li kakvih novosti ili je rešila da se upiše kod Ginisa.
 
Meni se u medjuvremenu oprasilo jos 4 krmace, stim da je jos 4 utjerano za prasenje , stim da je jedna danas zatvara 120 dan, i ulazi u 121 vime zabreklo ali stomak nije pretjerano napet, dali ce biti jos jedan corak to samo dragi Bog zna. Ovo je njena slika
[url=http://fotkica.com/slike.php?slika=1_725536063_DSC_1817.jpg][/URL]
21d4igi.jpg
 
Poslednja izmena:
Ma ova tebi , prasise 100%, nema sekiracije., a ona Georgina necka se ali nemam ja zivaca vise . 135 dan joj je, vime se povlaci i ide u cvarke u ponedeljak .. ee imam i ja dusu, sto je dosta dosta je
Nazalost znaci bio sam u pravu za tvoju situaciju, ja sam ove godine imao 3 situacije gdje sam bio 100% siguran sto se kaze ruku u vatru da su suprasne i ono corak, tako vise ne garantujem ni za jednu, tako i za ovu sam skeptican. Ako nista kako rece bice kobaje. Uzdravlje :ppozdrav:
 
Nazalost znaci bio sam u pravu za tvoju situaciju, ja sam ove godine imao 3 situacije gdje sam bio 100% siguran sto se kaze ruku u vatru da su suprasne i ono corak, tako vise ne garantujem ni za jednu, tako i za ovu sam skeptican. Ako nista kako rece bice kobaje. Uzdravlje :ppozdrav:
Dragane zar se tebi ne isplati da uzmes ultrazvuk oko 250e sam nalazio na internetu.
 
To je vjerojatno onaj koji samo ima led diode pa ako svijetli zeleno onda je suprasna a crveno ne, taj vjerojatno radi na prinicipu signala, postavi se na leđa pokazvač a od ispod se stavi sonda koja šalje sifnal ali tada ti nemožeš znati da li je signal nije prošao zbog tumora, punog mjehura ili je povečane maternice (suprasnosti). dok na ovome se točno vide nakupine odojaka već nakon 25 dana a posebno nakon tri mjeseca tada se može vidjeti i otprilike koliko ih ima samo je to u praksi teško jer bi krmača morala biti mirna.
 
Malo ozbiljniji ultrazvuk kosta preko 2000e, a na superlabu na sajmu u NS mislim da je bila cijena oko 3500e, sto je ipak za moju farmu ozbiljnija investicija, malo pre sam kod nje bio ulila mlijeko 123dan vime je bas zabreklo, ali stomak mi je nekako sumljiv, Daj Boze da bude u moju korist. A oprasila mi se jedna 12 zivih i 1mrtvo , za nepunih 2 sata zavrsila, ostale mi jos 2 za prasenje i ova kriticna, sledecu turu treba utjerivati oko nove godine, pocinju se prasiti oko Bozica. Stize nova godina a sa njom i nade za bolju buducnost i bolje uspijehe , uzdravlje:ppozdrav:
 
Nazimica suprasna 95 dan teško ustaje,slabije jede danas je žena pustila napolje da prošeta i iz vulve je krenuo neki beli sekret ili teko nešto nije sigurna šta bi moglo biti
šta da očekujem da li se nekom desilo nešto slično.
 
Ipak ova kriticna nije skroz prazna u 123 danu oprasila zasad jedno prase zivo, tj uspio sam ga izvuci od sinoc ulila mlijeko i polijeze, i nekakva sluz izlazila, pokusam pregled ona skroz otvorena, pregledam dublje, napipam prase i izvucem za divno cudo zivo i zdravo, a to je bilo oko 13h, dosad je 2 puta dobila oksitocin i 3 puta pregledana, nema ni prasadi u kanalu a niti posteljicu izbacuje. Hvala Bogu ipak je u moju korist makar jedno :bravo::haha::ppozdrav:
 
Ipak ova kriticna nije skroz prazna u 123 danu oprasila zasad jedno prase zivo, tj uspio sam ga izvuci od sinoc ulila mlijeko i polijeze, i nekakva sluz izlazila, pokusam pregled ona skroz otvorena, pregledam dublje, napipam prase i izvucem za divno cudo zivo i zdravo, a to je bilo oko 13h, dosad je 2 puta dobila oksitocin i 3 puta pregledana, nema ni prasadi u kanalu a niti posteljicu izbacuje. Hvala Bogu ipak je u moju korist makar jedno :bravo::haha::ppozdrav:
Kolega sta se izdesavalo do kraja?
 
Od kletve dabogda ti se krmaca obliznila mene je zadesila, ta dabogda se porodila. Samo na jednom je ostala. Prase zdravo zivahno, podbacio pod drugu krmacu, a krmaca jede ustaje, i ona uredna. Bice bolje, uzdravlje :ppozdrav:
 
Jbg,ali opet gde ima tu se i zlo desi....U svakom poslu ima rizika,defekta i corka,negd se dobije,negde izgubi,ali to tako mora....Vazno je da je familija na okupu i da se u zdravlje popije koja,a sto se posla tice bice uvek i dobrih i losih stvari,nadajmo se samo da ce onih dobrih biti vise:ppozdrav:
 
Od kletve dabogda ti se krmaca obliznila mene je zadesila, ta dabogda se porodila. Samo na jednom je ostala. Prase zdravo zivahno, podbacio pod drugu krmacu, a krmaca jede ustaje, i ona uredna. Bice bolje, uzdravlje :ppozdrav:
A zašto nisi uradio obrnuto tj. da si od druge krmače prebacio koje prase kod nje? Ovako će ti jedna biti skroz upošljena a druga ništa.
 
Nazad
Vrh