Prašenje krmača

Sme suprasnim krmacama ,i daje se 15 dana pred prasenje.
Kad nisi do sad nisi trebao ni davati do zalucenja prasadi , postoji mogucnost da ga bude u mleku u visokoj koncentraciji i da zasmeta prasicima.
 
Kao sto Milan rece najbolje je ivermektin dati 15 dana pred prasenje,nikako posle prasenja,ja ga nekada dajem kada se krmace pare,tada su najmirnije, bode nerast a bodem i ja. :haha:
 
Ovde mnogi daju na prasenju i kazu nije im dosad nista falilo,ja sam dao pa cemo videti tada mi je lakse jer je mirna ko sto rece kuka9,dao 2kub,drugi dan danas zasad nista.:osmeh:
 
dali može da objavite još koju sliku ovog ukleštenja i njegove dimenzije i dali je pod postavljen prije odnosno dali on stoji sam za sebe ili je nekako povezan sa uklještenjem
Svaka cast i Tebi , komsija :ppozdrav: Neka su Ti dobri i korisni :D
Danas kacim slike :ppozdrav:

Post je spojen: [time]среда, 21. јул 2010. 19:47:13 MST[/time]
_________________________________________________
2akw05.jpg

2wdmsyd.jpg

Post je spojen: [time]четвртак, 22. јул 2010. 04:54:56 MST[/time]
_________________________________________________
2uh22rn.jpg

Kao sto sam obecao, stigle slike! ::000::
Ali, kako je Otac Kurta sareni Pijetren, ni jedno nije povuklo na njega ..Svi su na mamu!
:ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Čekam 1krmaču 3prašenje joj naliva mleko biće dežuranja noćas bojim se neće me da se prase po danu a ne želim da ih požurujem veštački
 
Krmaca danas otisla u kobaje . posle 30 dana od termina prasenja , ipak je imala prasice koji su uginili sigirno sa dva meseca .. ali je interesantno da ih nije izbacila .. tempereturu nije imala i zivahna je bila bas zanimljivo, nisam mogao da verujem
 
Krmaca danas otisla u kobaje . posle 30 dana od termina prasenja , ipak je imala prasice koji su uginili sigirno sa dva meseca .. ali je interesantno da ih nije izbacila .. tempereturu nije imala i zivahna je bila bas zanimljivo, nisam mogao da verujem
Nebi da budem ptica zloslutnica, ali to ti je sigurno parvoviroza, ako je do sad nisi imao, sad si je unijeo u obijekat i pocni vakcinaciju prije negoli sto budes imao vece probleme tj veci finansijski minus. Pozdrav :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh