Povratak na selo

Po napisanom tekstu vidim da moj imenjak i Peet ne veruju u ono šta sam napisao.Šta zreba da bi vam to dokazao.Nisam stručan da vam pošaljem kopije mog validnog dokumenta što sam vodio a iako mi je bio poplavljen a cela sveska ostali su listovi koji su pregled ni.Šta da vam kažem jedino da vam imena restorana koji su kupovali od mene sir a to su: Madera,Kalemegdanska terasa,Zaplet,hotel M,Milagro,Franš,Kovač,Grza iz paraćina,Dišina koliba,Trudbenik,Mali pariz i još neki kojih se ne mogu setiti.Vi gledate samo one koji kukaju da se ništa ne isplati pa i mene trpate tamo ali to vam nije dobro pošto za mene sigurno niste ni čuli a izrugujete se samnom.Prvo ja se nisam obogatio a pogotovo ne brzo.Bilo je mnogo problema ali sam poštovao struku išao na predavanja pa čak van Srbije na manifestacije da bih svoju malu proizvodnju što više usavršio.Da znam da vam pošaljem kopije fotografija i prodaje sira za 2010 godinu onda bi sigurno videli da grešite.Pozdrav od Milana!
 
Kako se nisi sjetio zaposlit radnika ako niste mogli sve sami stizat a ako ste vec poplavljeni mogli ste kupit imanje na selu pa uzivat u muzi koza....
 
mudric milan
user-online.png

Cime ste se jos bavili osim cuvanja 14 koza?
 
Čika Lazo Po pitanju vidim da se sa kozama niste bavili,Nemam nameru da Vas podučavam ali ako se radi kako treba i sa 14 koza i preradom mleka u sir ima posla a i tu dolazi 1 jarac pa bude dosta jarića a da ne govorimo o proizvodnji sira.Posebno što smo proizvodili dimljeni polutvrdi sir sa zrenjem u maslinovom ulju i plasmanu restoranima u Beogradu.Da napomenem da je to bila intezivna proizvodnja. Koze su se muzle 3 puta muzilicom.Koze su se parile u jesen a jarile svih 14 u nekoliko dana.Koze su se hranile senom lucerke.koncentratom i od proleća do jeseni sveže pokošenom lucerkom.Posla je bilo dosta oko sira.Prodaja je bila najlakša 2 puta mesečno samo razvezem pokupim pare i to je to.Nikad se nije desilo da mi sir propadne što nemam kupca.Mrzi me da to ponavljam jer sam ovo sve već nekoliko pputa objavljivao po raznim forumima.Samo da vam napomenem da sam sve što sam radio pisao ali mi je biblioteka sva bila u mulju posle poplave a samo iz jednebeležnice imam podatke od 2010 godine u kojima se vide količine prodanog sira sa cenom i restorani.
 
U pravu ste. Nikad se nisam bavio kozama,ali ste me vi sada ozbiljno zainteresovali za njih jer smatram da mi je lakse da cuvam 14 koza i prodajem sir u maslinovom ulju nego da obradjujem 5 Ha zemlje ( 3 Ha vocnjaka) i zivim na ivici egzistencije. Moje pitanje se odnosilo na to da li ste radili negde(imali jos neki prihod) ili ste ziveli iskljucivo od prodaje sira?
 
Čika Lazo Po pitanju vidim da se sa kozama niste bavili,Nemam nameru da Vas podučavam ali ako se radi kako treba i sa 14 koza i preradom mleka u sir ima posla a i tu dolazi 1 jarac pa bude dosta jarića a da ne govorimo o proizvodnji sira.Posebno što smo proizvodili dimljeni polutvrdi sir sa zrenjem u maslinovom ulju i plasmanu restoranima u Beogradu.Da napomenem da je to bila intezivna proizvodnja. Koze su se muzle 3 puta muzilicom.Koze su se parile u jesen a jarile svih 14 u nekoliko dana.Koze su se hranile senom lucerke.koncentratom i od proleća do jeseni sveže pokošenom lucerkom.Posla je bilo dosta oko sira.Prodaja je bila najlakša 2 puta mesečno samo razvezem pokupim pare i to je to.Nikad se nije desilo da mi sir propadne što nemam kupca.Mrzi me da to ponavljam jer sam ovo sve već nekoliko pputa objavljivao po raznim forumima.Samo da vam napomenem da sam sve što sam radio pisao ali mi je biblioteka sva bila u mulju posle poplave a samo iz jednebeležnice imam podatke od 2010 godine u kojima se vide količine prodanog sira sa cenom i restorani.

Po ovim "boldovanim", a podvučenim, ODGOVORNO TVRDIM da nikad u životi nisi hranio koze....
Možda si ih "imao", ma šta to značilo....
I u pravu si, burazeru, "imao" si ih, u past participle, jer da si ih tako hranio, garantujem da ne bi doživele prvo veče posle takvog "hranjenja"....
A zašto ti ovo pišem?
Zato što sam IMAO koze 20 godina, i znam o čemu pričam...
 
Lazo imao sam penziju ali priča je duga jer sam promenio i višen država imesta i uvek gubio ali da vam kažem da se od toliko koza može da zaradi ja imam to napismeno.
 
To znaci da ste imali o cega da zivite,a koze su vam bile dodatan izvor prihoda. Moze da se zaradi,ali da li moze da se zivi samo od toliko?
Da napomenem da je to bila intezivna proizvodnja. Koze su se muzle 3 puta muzilicom.Koze su se parile u jesen a jarile svih 14 u nekoliko dana.
Znaci intezivna proizvodnja je kad se koze muzu 3 puta dnevno muzilicom i mrkaju u jesen?
 
Dobrodol znam na šta ciljaš na lucerku zelenu to koza može to ni veterinari ni stočari neznaju ali to je tako.

Veterinari učili škole pa ne znaju (to te i razumem), a i mi "stočari" isto ništa ne znamo.....
mur.gif

A ti "pametan" "bizmismen" sa "bivšom" proizvodnjom kozijeg sira od koza koje jedu "svežu" lucerku....
icon_pray.gif

Batali, bre, ništa ti ne verujem.....
icon_pidu.gif
 
Ljudi nemojte glavu lupati sa glupostima da se od 14 koza i 1copavog jarca moze zaraditi za zivot a potom obogatiti se pod znacima " "!!!
Isto vam je kad bi vam neko rekao da zaradjuje, napreduje i moze sve priustiti porodici od 5 ha ratarstva!
Svako normalan zna da vise ta prica ne pije vodu ako je nekad mozda i pila!
 
Milane meni se čini da si imao i reportažu na televiziji kako se uspešno bavite kozarstvom i proizvodnjom sira,ispravi me ako grešim
 
Mislim da sam vec pisao na forumu,da bi se obogatio od poljoprivrede trrba da budes ono sto danas zovu tajkun.

Da imas u slamarici podosta strane valute,onda da imas neku vezu sa ovima u vlasti da kupis zemlju ekstra kvaliteta za sicu,pa onda opet da imas nekog ko ce ti pomoci da uzmes kredite i nikad ih ne vratis,pa da preko reda crpis fondove i subvencije.

Legalno i bez poznastava tesko da mozes da se obogatis,primera je koliko hoces al nije to za forum.

Da prezivis moze,da zivis solidno isto moze,ali da se obogatis u ovakvom sistemu :sjasi:
 
Dobrodol i ostali kojo ne veruju Milanu da je hranio koze svezom lucerkom mozete da ne verujete koliko hocete. Moj deda je drzao koze,najvise sto ih je imao u stali je 25 razlicitog uzrasta,na muzi najvise do 15, hranio je svezom lucerkom i tada su uz cist kukuruz davale najvise mleka,a dva puta dnevno ih je muzao. Isim sveze lucerke,deda je znao koje jos trave koze vole pa je i njih kosio po nekim livadama i sumarcima i to im je davao u svezem stanju. Nikada kolilo pamtim veterinar nije dolazio zbog koza. Jedino se secam da je jedna bila sterilna i nju je prodao. Mleko je predavao u Novosadaku mlekaru,u isti bazen se sipalo sa kravljim i isto placalo. Kozije mleko je posebna prica,na njemu sam odrastao, a sir necu da komentarisem,perfekcija. Celo detinjstvo sam proveo sa kozama i gledao sam kako se hrane. Nije se obogatio od kozijeg mleka ali je imao redovan novcani priliv za svakodnevne potrebe.
 
Ta lucerka koju ste Vi kosili i ova "moja", se, izgleda, "drastično" razlikuju....
Kada sam došao na selo, upravo sam stočarstvom počeo da se bavim preko koza....
Imao sam u jednom trenutku 6 komada i jednog jarca....Oko 18 godina sam držao koze, i onda prestao, jer sam povećao broj krava na 4 i nisam više imao ni vremena ni hrane za koze i prodam poslednju baš jednog Rumskog vašara 3.Decembra, sa dva jareta...
Koze imaju "burag" kao i ovce i krave, i ako jedu sveže pokošenu lucerku, naduvaju se i crknu, ako pre toga ne primetiš pa na određene načine reaguješ, u vidu " ispumpavanja" ili u nekim krajnjim slučajevima, fizičkog bušenja buraga tankom cevčicom...
Sve sam to prošao, i sad se našao neko da tvrdi kako koze jedu svežu lucerku?!
MOŽDA, velim, MOŽDA, ako "svene" malo, jbt-e, mada ni tada ne verujem....
I konjima kada se daje sveža lucerka, hoće da bude problema, mora se jako pažljivo i po malo davati, par dana dok mu ne "navikne" stomak....
A konj NEMA burag!!!!Samo dugačka creva i mali želudac....
Klao sam i svinje i goveda i koze i krave i ovce,I KONJE, samo zamorce nikad nisam, i znam šta ima u njima, i na koji način im funkcioniše "probavni" sistem....
BOKIBOLE
Nabavi kozu pa vrši eksperiment s njom, i to tako da joj nakosiš lucerke, i daj joj da jede, pa javljaj rezultat...
Ako ništa, biće neplanskog pečenja....
 
Poslednja izmena:
Dobrodol, nemam u planu da se bavim stocarstvom. Post sam napisao iz razloga sto je neko ranije iz moje blize okolini hranio kao Milan i ja mu verujem. Ti ne moras a ni ostali. Eksperimente necu vrsiti jer me stocarstvo ne interesuje. Sve najbolje vam zelim u daljem ubedjivanju.
 
Što se tiče lucerke koza i ovca nisu isto.U to sam se uverio ja svoje pustio u lucerku a komšija pustio ovce jer je mislio da je to isto i da ja nisam naišao stradale bi a i onako su imale problem,
 
Nazad
Vrh