Potrošnja goriva

Ja sam pre 2 godine uzeo od clana Tesin njegov 539 zbog setve posto je moj 533 bio 3 dana pred smrt a nesto mi se nije dalo da sejem tada sa 577. Sa nepunim rezervoarom (35l) sam posejao izmedju 18.5 i 19kj u 3 parcele ukupno presavsi oko 20km u transportu. Sejao sam sa Nodet sejalicom 4 reda kukuruz 2. brzohodnom na 1500o/min.
 
Tako je zzivice!Seci to u korenu!:haha: Inace pre neki dan sejao sam sa 577 18,5 kj.u komadu MAJOM 4 reda potrosnja nesto manje od 50 Lit.(oko 2,5L po kj.)
 
Verovatno ti je kardan ukljucen na 1000 pa vozis na malo vecem gasu od lera pa je zato samo tolika potrosnja :)

Pokusaj da objasnis nekome ko je ceo zivot sejao sa 539 da ti sa traktorom od 120+ ks trosis manje nego on :D

Mani ti njih.Da,stavim ga na 1000obrt kardan,i to kod traktora odnosno kod motora dodje 1200obrt pa tako vozim (7km/h)ne zurimo nigde
 
onda je opravdano 577 ugazava njivu duplo vise nego 539,pa se sledece godine pojavljuje palamida,najbolje je setva u sto suvljoj njivi ne odma posle setvospremaca.
 
Posto imam merac na letvici za traktor bilo je 35l kada sam krenuo a vratio se sa 20. Uradjeno u dlaku manje od 10 jutara , voznja od 1000 do 2000 o/min sejacica mehanicka olt 4 reda .
 
ja sam prošle godine kukuruz i soju sejao sa 577 i nodet 6 redi i potrošnja je bila 2.5 do 3 litre po hektaru,ali bile su parcele mahom po 1-1,5 hektar

Pa to je odprilike kao i ovo moje; 2,5Lit. po kj. 4reda sejacica = 2,5Lit. po ha. 6 reda sejacica.(ODPRILIKE).To mu je to, nije to mnogo.Mada razmisljam o 6 reda.
 
Polako ali sigruno,dolazimo do podatka da ce se neko javiti da njegov traktor u setvi pri brzini od 7km/h i na 540 obr/kardana,ne trosi ni dl nafte!
::super::
 
Nazad
Vrh