Potrošnja goriva

miroslav k je napisao(la):
ajde pisite kako stojite sa porosnjom ove godine na spremanju, ja jos nisam merio

Ako je verovati pistolju na pumpi Claas u prvom prohodu germinatorom po oranju trosi oko 5l euro dizela po kj brzina 8.5km/h pri 1850o/min. Probali smo sinoc drugi prohod gde je i prvi prohod radjeno germinatorom a ne drljacom i setvospremacem kao na onim prvim snimcima koje sam okacio i isli smo 9.5km/h pri istim obrtajima s' tim da u tom stepenu prenosa na punom gasu ide preko 11km/h. Zavrsnu prosecnu potrosnju znacu za koji dan uz to da planiram da sipam i D2 posto na mom Claasu nije common-rail motor.
 
bubu mani se d2,
prvi prohod setvospremacem kinez mi prosecno trosio 4.5 lit po kj, sto je za celu litru vise nego naprimer IMT 577. sto nemora da znaci jer ove godine bar ovo sto sam ja radio ide jako teško, zemlja je veoma sabijena od puno :kisa: i snega, drugi prohod nadam se da bi trebao da potrosi duplo manje jer ce i dubina biti manja i brzina puno ceća :cao:
 
Ma ja da imam nov nebi d2 sipao nikad ako to uradis nema garancije onda.
Sa imt 542 nineznam koliko trosim jer ni nepratim sa rusom kada orem zimsko mogu uzorati do 8 jutara i taman da dodjem kuci sa jednim rezervarom.U setvospremiranju bas i neznam videcu kad krenem sa stajerom kad tanjiram potrosi 5,5-6 litara po jutru sve opet zavisi gde je tvrdje a gde peskovitije zemljiste mada ja njemu izracunam po radnom satu potrosnju
 
Ako motor nije common-rail onda bi trebalo da ide obicna D2 nafta zbog podmazivanja elemenata ubrizgavanja, zar ne?

@steva 1984

Koliko Steyr potrosi po radnom satu ili po satu pod punim opterecenjem?
 
Bubu je napisao(la):
Ako motor nije common-rail onda bi trebalo da ide obicna D2 nafta zbog podmazivanja elemenata ubrizgavanja, zar ne?
@steva 1984

Koliko Steyr potrosi po radnom satu ili po satu pod punim opterecenjem?
Ne. I 90% Volkswagenovih dizel motora nove generacije nije common-rail pa trose eurodizel. ::namigivanje::
 
Od 18 - 20 litara koliko sam uspeo da pratim jedan dan 250 litara mu je rezervar a jedan dan sam preko 12 sati radio nije se gasio i morali smo mu doliti goriva da se neugasi dok dolazi kuci.Problem je sto nije uposljen kod mene sa tanjiracom od 28 diskova a kad te ljudi zovu na male parcele potrosnja skace sigurno dok se izokreces udovoljis i uzduz i popreko bilo bi dobro da je makar malo sira vise bi uradio ili sa istom sirinom da je ukombinovana pored pakera sa nekim razrivacima ispred da se oteza rad i cisto da razbija koru na zemljistu.Nisam jos uvek orao sa njim planiram 4 brazde plug i setvospremac od 6 metara da mi sluzi za tesku obradu da rusa onda uposlim za transport,ciklon za vestak i prskanje.
Koliko treba konjskih snaga po zahvatnom metru za imt germinator meni se cini da je bolji od setvospremaca moze da proguta u jednom prohodu sto se prelazi sa setvospremacem 2 puta.
 
@Lala iz Banata

Jesi li siguran da nisu C-R? Ili pumpa-dizna sistem?

@steva 1984

To nije velika potrosnja spram snage. Mislim da bi jedino bilo efekta da otezas tanjiracu pa da iz jednog prohoda uradis kao kad bi uradio iz dva prohoda i da naplatis skuplje od jednog prohoda.
Sto se potrebne snage tice-ne znam tacno. Pitacu drugara jel zna gde mu je uputstvo da ga malo prostudiramo pa da ja napisem ovde generalije od masine. Tacno je da neravno i tvrdo zemljiste iz jednog prohoda uradi kao setvospremac iz dva prohoda ali je potrebno ici sporije da njegova tezina dodje do izrazaja.
Primera radi-nasa zadruga ima Fendt-a 936 Vario i vuku 6m ili 7m (nisam siguran) Lemken germinator ali oni lete po njivi (bar 12km/h prvi prohod).
 
Potpuno siguran. Imali su jedan mali izlet sa C-R sistemom kod Passata B6 2.0 TDI, kada se pojavio 2005., i vec u 2006. su se vratili sistemu pumpa-brizgaljka. Plus, tvoj Klas ima Tier III(Euro 3) motor, te stoga moze trositi samo eurodizel.
 
Ove godine je bas haos ja bez 4,5 litara u prvom prohodu spremacem nisam prosao ali sam i nesto dublje spustio spremac nego predhodnih godina, ali sve jedno zemlja je nabijena
 
Juče sam merio potrošnju mog renoa sa spremačem od 4m.Radi se o drugom prohodu setvospremačem u dosta mekanoj zemlji na površini od 4,5ha u komadu.Put u jednom pravcu donde je asfaltom 7km + poljskim dobrim putem 3km.Znači merio sam gorivo pre nego što sam krenuo i po povratku kući.Potrošeno je tačno 32 litre D-2.
 
Pre neki dan sam isao sa setvospremacem 2.9 i Claasom da radim ali je brzina varirala od 5.5km/h do 10 km/h zbog kasnijeg oranja i prvog prohoda. Za neki 14 sati (pri 1500o/min prosecno) rada sa vozanjem sam potrosio oko 100 litara ED-a. Kazem oko jer sam usuo do cepa a posle ga nisam sipao kad sam zavrsio-znam samo kako je stojala kazakljka od goriva koja je prilicno tacan pokazatelj tako da je navedeno potroseno gorivo +-3l. Uradio sam 30kj u 5 parcela (vozanja ukupno 20-ak km) s' tim da sam na nekim njivama malo i duplirao ali nema veze uglavnom nesto preko 3l/kj. Sa germinatorom je trosio mnogo vise.
 
Potrosnja u setvospremiranju: Ajde nek bude 3 litara po KJ ali je za koji decilitar i manja. Znam da zvuci neverovatno pa cu zato dati odmah i objasnjenje. Radim na 1700 obrtaja, brzina je 10 km/h i u tom stepenu prenosa prima gas isto kao u mestu sto znaci da i ne oseca da vuce spremac. Okrenem jedan krug i uradjena povrsina bude preko 1 KJ ( pricamo o parcelama duzine 400 m )

Potrosnja sa rotodrljacom od 3m + sestoredna sejalica za soju: 6.3 litara/KJ. Brzina 8.5 km/h na 1570 obrtaja ( na ovim obrtajima dobijam 540 na kardanu kada je ukljucen 540E ). Oko 3 KJ se uradi za sat vremena. Moram napomenuti da ne idem po oranju nego je jednom predjeno sa setvospremacem
 
Nazad
Vrh