Postrna setva(opšta tema).

Danas posejano 2ha postrnog kukurza posle grasaka i razi,u planu bio sirak ali nije jos ni polovina maja,a hrane za stoku ima dovoljno, pa sad vidicemo kako ce se pokazati :)
 
Evo ga kukuruz iz postrne setve,setva je bila 20.05,znaci danas 6 dan
e026mv.jpg
e026mv.jpg
 
i kod mene je kao kod kolege savata posijan 20 .05 i valjda je svako zrno niklo
 
Kod mene opet sranje,čim posijem prolije se tolika kiša da sve zabetonira i naravno onda ide +30 tako da imam prošarica dosta.Zlo i naopako ali ne sijem više ništa nek ide sve u p.m.I danas je bio prolom oblaka a nedaleko od mene i toliko leda da je pokrio zemlju
 
Evo i nase postrne setve,danas rasturena ureja sa rizikom ocel padati kisa,ali malopre je sve dobro zaliveno tako da nema nervoze :) setva je radjena posle perka i razi,a pored sto se crni njiva je posle graska i razi,taj je tek sklopio redove.
260520141970.jpg

260520141971.jpg

260520141972.jpg

Bas ga pogodila u centar
260520141973.jpg
 
Ja sam u subotu posejao posle ječma 2 kj soje fortune i nešto malo manje od 2 kj prosa sorta nepoznata .Sve orano + RD flage ima ali jako malo, soja je pneumatskom pa je malo dublje posejana da uhvati vlagu a proso je sejano žitnom i uglavnom je u suvo posejana nadam se da uhvati ovu današnju kišu.
 
Lalo,a gde su zetveni ostaci?vidim da ima pomalo slame,ali ni blizu koliko bi je trebalo biti...da li je balirano ili?
 
Talianu , čini mi se greška u odabiru sorte. Upravo sam nešto o tome pisao u temi pasulj , a vidim i ovde . Nije ni čudo kad i institut tako preporučuje , a kod soje je obrnuto , kod kasne sjetve uzimaju se sorte većih grupa a ne "kratke" .
 
Lalo,a gde su zetveni ostaci?vidim da ima pomalo slame,ali ni blizu koliko bi je trebalo biti...da li je balirano ili?

Tritikal pokošen na seno, izbaliran. Rasuto 100 kg uree po kj, triput istanjirano, jednom predjeno t. Drljačom,posejano i povaljano. Posejao sam 5, 5 kj, hibride Nk Sycora, AS 160 i LG 35.35.
 
Da najkraća vegetacija je 000 , pa 00 , pa 0 itd , ali soja ima drugačiju vegetaciju nego kukuruz npr , pa bi bolje bilo kasnije sijati sorte duže vegetacije , ali nisam stručan da to teoretski obrazložim malo bi trajalo pa ako ima neko od ovih inženjera nek objasne .
 
Nazad
Vrh