Postrna setva(opšta tema).

Nema preterano mnogo sirka , ima više samoniklog ječma. Baš sad gledam sliku i razmišljam da bih mogao isprskati u redove nešto, kad ti prokomentarišeš :)

- - - - - - - - - -

Prihranjen preko lista veceras sa Ekobooster 2 1,5 l /ha + 4 kg uree.
 
Slike od juce...............

2wdx5bt.jpg


k9j7ew.jpg
 
Moj narastao oko 140cm i počinje da klasa,ako padne dobra kiša ove sedmice nešto će i biti od njega,ako padavine izostanu u narednih 10-ak dana će završiti u jaslama.
 
Ne znam kako izgleda, bio sam nakon one žege i nije bilo baš najsrećnije stanje, par procenata je bacio metlicu ali nije pustio svilu ,dobio je u dva navrata nakon toga po 3 litre kiše...možda se malo osvežio, nije bio potpaljen. Trenutno sam u NS pa ne znam pravo stanje.
 
Evo postrna soja od mojih drugara ,sorta fortuna sejana po rečima druga koji im je pomagao a danas ga sreo na njivi 27.6. 2013 ,dobila jedno zalivanjae od 20 litara po m2. Ja sam oduševljen ,garantujem da će prebaciti 1500 kg po kj,javiću posle žetve.
 
Kukuruz je danas ovršen sa visokom vlagom.. ne znam tačno kolika je vlaga. Prinos oko 4,5 tone sirovog zrna. Otprilike 1 tona po jutru suvog zrna. Napravićemo silažu od zrna i koristiti u ishrani svinja.
 
Evo postrna soja od mojih drugara ,sorta fortuna sejana po rečima druga koji im je pomagao a danas ga sreo na njivi 27.6. 2013 ,dobila jedno zalivanjae od 20 litara po m2. Ja sam oduševljen ,garantujem da će prebaciti 1500 kg po kj,javiću posle žetve.
Omašio sam bilo je oko 900 kg po kj,drugi deo parcele omanuo. Bez obzira za postrni usev vise nego odlično.
 
Pa grubo sam računao, ne znam kolika je vlaga , ajde da uzmemo da je npr. 30% vlaga. ima nepuna 2 hektara =3,4 kj . 100 -30 /100-14 = 70/86 = 0,81 = 3645 kg , ima 3,4 kj onda mu to dodje oko 1072 kg po jutru ili po hektaru 1876 kg sa 14% vlage.
 
Ovako je izgledao 14. avgusta sad iskopah sliku iz nekog Chat-a sa drugarom. Nedostatak vode, + manji nedostatak verovatno KALIJUMA i fosfora
dm8xmo.jpg
 
Nazad
Vrh