Postavljanje mreže kao zaštite od leda

Odg: Postavljanje mreže kao zaštite od leda?

Da li bi mogao da mi das mail od tog gospodina iz Austrije?
 
Odg: Postavljanje mreže kao zaštite od leda?

Pole

Jesi li ponude dobijao od naših firmi?
Ja kad ukucam protivgradne mreže na googlu izbaci mi firmu Agrol.
A oni rade sa Frustarom iz Austrije.

Agrol ima celokupnu ponudu za protivgradne mreže: stubove, mreže, sajle .... i projektovanje.
 
Odg: Postavljanje mreže kao zaštite od leda?

miki23

office@frustar.com <office@frustar.com> ili udi u frustar austrija i nadi mail ako ovaj ne funkcionise

Umpahpah
dobio sam ponude od agrola . atp bg, elestra cacak sve su priblizne sa cenama svi pomalo zaluduju kvalitetom komponenti i ima razlike u cenama komponenti
 
Odg: Postavljanje mreže kao zaštite od leda?

Pole,

Mozes li mi molim te poslati te ponude sto si dobijao od tih firmi,da izracunam i ja koliko ce da me kosta... :sta: Sta si planirao za postavljanje,ko ce to da ti radi,ja imam 10-15 mojih sezonskih radnika ali ne znam da li ce oni to moci,niko nikad to nije ni video uzivo a o postavljanju ni govora...Ozbiljan je to posao a da placam kojekakve strucnjake /kojih i nema nesto puno/ nisam bas raspolozen...
:ppozdrav:
 
Odg: Postavljanje mreže kao zaštite od leda?

pole je napisao(la):
miki23

office@frustar.com <office@frustar.com> ili udi u frustar austrija i nadi mail ako ovaj ne funkcionise

Umpahpah
dobio sam ponude od agrola . atp bg, elestra cacak sve su priblizne sa cenama svi pomalo zaluduju kvalitetom komponenti i ima razlike u cenama komponenti

Sa tvog stanovišta koja ti je ponuda najbliža realizaciji i zašto?
 
Odg: Postavljanje mreže kao zaštite od leda?

Pozdrav vocari!

Evo da se pridruzim vasoj temi, sa nekim informacijama u vezi protivgradne zastite za vocnjake.
Posedujem malinjak velicine 0.70 ha. Od Agrol-a sam dobio ponudu koja iznosi 18.000 eura!!!! Bez montaze! Kako? Pa ovako : Samo materijal ( Frustar) kosta 12.000 eura + 2400 eura prevoz iz Austrije + 750 eura carina pa na sve to u zbiru ide porez od 18 %, i to negde izadje blizu 18.000 eura. Mnogo za 0.70 ha. Trenutno sam u Nemackoj i kontaktirao sam firme ovde koje se bave tim stvarima. Tacno je da cena za 1 ha kosta od 10.000- 12.500 , ali je najveci problem transport,carina i nas pdv koji izuzetno dize cenu celokupnog sistema. Jos nesto su mi ovde naglasili. Sistem mora da bude postavljen strucno, sa prethodnim tacnim proracunima i projektom. Matematicki precizno. Ovde vec imaju dugogodisnje iskustvo sa tim. Desavalo se da vecina sistema, postavljeni po principu "sam svoj majstor" nisu izdrzali jaka nevremena i udar grada, tako da je napravljena mnogo veca steta.
Mislim da nam je svima tesko doneti pravu odluku. Svima su nam ti iznosi vrtoglavo veliki.
Hteo bih da Vas pitam nesto kao vas kolega u ovom poslu. Posto svi planiramo da zastitimo nase vocnjake, kako bi obezbedili sto bolji kvalitet plodova , postoji li mogucnost da se organizujemo u pogledu plasmana nasih proizvoda na evropsko trziste? Bojim se da ne ulozimo veliki novac, podignemo kredite, a da "hladnjacari" u narednim godinama sruse drasticno cenu voca?!
U bankarskim krugovima, se "suska" da ce projektovana otkupna cena maline u narednim godinama biti od 0.80-1 eura!
Ukoliko budem imao nekih novih informacija o cenama protivgradnih sistema, javicu se.
Javite i vi vasa nova saznanja
Pozdrav!
 
Odg: Postavljanje mreže kao zaštite od leda?

@ Kifloni

Malo si se ti zabrojao sa ciframa. Nema šanse da si dobio ponudu od 18.000 eura za 0,7 ha.
Ajde ponovo proveri!
Cena po 1 ha elemanata je 12-13.000 eura Franco Srbija.
Tako se kreću ponude svih firmi za protivgradnu zaštitu.
 
Odg: Postavljanje mreže kao zaštite od leda?

Nisam se zabrojao! Ni slucajno. 5 puta sam proveravao i zvao ih ponovo.
Ovako : Ceo sistem bi zauzeo povrsinu od 1 ha , ali bi na toj povrsini imao samo 0.7 ha pod malinom.
Sve bocne strane vocnjaka moraju biti slobodne po par metara, zbog zatezanja i ankerisanja celog sistema...
Tacno je da je cena franco Srbija ta koju si naveo, ali svi zaboravljate dodatne troskove!
To je exportna cena austrijske firme Frustar na koju morate dodati carinu, PDV i naravno marzu Agrol-a. I ovo je cena bez montaze.
Nisam se javio ovde da bih vam davao neproverene informacije. Lepo je u predracunu pisalo: Sav materijal za postavljanje protivrgadne mreze na povrsini 1 ha brutto ( 0.7ha netto) kosta 12.000 eura. Pa onda pise u daljem tekstu (mail) NA OVO TREBA DODATI carinu, prevoz iz austrije i pdv!!! Montaza nije uracunata u cenu!
 
Odg: Postavljanje mreže kao zaštite od leda?

I jos nesto..... Uplata je avansna za ceo iznos!!! Mislim da je jako neozbiljno, da neko sebe reklamira kao zvanicnog uvoznika i distributera, a da na lageru nema niti jedan deo sistema. Lepo ti njima uplatis 10 i vise hiljada eura, pa oni onda sa tvojim novcem narucuju sve sta je potrebno. Pa tako moze svako od nas da otvori firmu.....klasicni posrednici, koji se lepo ugradjuju, bez ikakvog rizika.
Nazalost, u drzavi, koja je ovako uredjena, vecina nas je prinudjena da radi sa velikim brojem posrednika.
 
Odg: Postavljanje mreže kao zaštite od leda?

@Kifloni, onda pravac Austrija i dogovaraj se sa ljudima iz Frustara ili FriutSecurity-ja! :ppozdrav:
 
Odg: Postavljanje mreže kao zaštite od leda?

Vrlo neozbiljno a cena katastrofa, pitanje je i koliko bi se uštedelo u direktnom dogovoru sa austrijancima, 2-3 hiljade? ::lose::
 
Odg: Postavljanje mreže kao zaštite od leda?

Papir u ruke i računica na papir, to je jedina varijanta! :D
 
Odg: Postavljanje mreže kao zaštite od leda?

može li neko ko je dobio ponudu od agrola da ispiše specifikaciju komponenti sa cenama? biće lakše izvesti računicu..sigurno može jeftinije da se uradi
 
Odg: Postavljanje mreže kao zaštite od leda?

Pozdrav
kifloni je 100% u pravu i jasam dobio ponudu za 90 ari od agrola nesto manja ponuda od ATP BG.
A od frustara iz austrije ..nije dobra imej adresa koju sam nasao na netu a kontaktirao sam nekog gospodina iz N.S. on ima kontakt sa gospodinom Johan Paar zagubio sam njegov broj ali ,,,naci cu ga
Ne odustajem od namere

Protivgradna zastita ---zemljiste tvrdo-glinasto
3000 m duznih redova kom,m,m2,kg cena eu ukupno napomena
Stub.Bagr. 44 kom frontal.-32-boc-251-srednj. Nab. 327 4.6 1504.2
Ankeri nasa izrada fi 24mm tanjir 240/5mm nabav. 80 9 720
Sajla fi 8 280m 280 1.1 308
Zatezaci za sajlu 58 kom :haha: 58 0.5 44
Sajla fi 6 0
Zica 2.5mm 6000 m =?? Kg 180 180 1.1 198
Zatezaci zice 2.5mm srednji 3mm 44 kom 44 0.8 35.2
Zica 3.8mm 6400 m =??kg 300- 350 kg 300 2.4 720 od agrola
Zatezaci zice 3.8mm 38 kom 38 0.7 26.6
Kape za drvene stub. 12-14 Frist 1 327 kom 327 0.8 261.6
Mreza 10500 0.18 1890 leskovac
Plakete Kopce za mreza- mrezu ?? 1550 kom 1550 0.5 775 frustar
Kopce za mreza- zicu ?? 1550 kom 1550 0.25 387.5 frustar
0
Prstenovi za ucvrscenje mreze ?? 44 kom 0
Gumani zatezaci sa pl.kukama za zimski pol, ??kom 0
Kanap za mrezu (zimski polozaj) ?? m 0
0
Dali mi je jos nesto potrebno :haha:? HVALA unapred 0
ukupno 6870.1
Ovako nekako bi izledalo + oko 300eur za zimski polozaj + radovi
Kontaktirajte BEST$ CO iz Vrbasa 021/794-150 sutra cu ih kontaktirat izgleda da su povoljni, na njihovom sajtu imaju nacrti koi su i polupismenima jasni kako se postavlja sistem a isto to ima na hrvatskom forumu
ovo je u excelu ...al nadam se da se moze razumeti ,,,,Pozdrav
 
Odg: Postavljanje mreže kao zaštite od leda?

Ходошан, Палих Бораца 1, 40 320 Д. Краљевец
Тел 00385 40 679 102
Факс 00385 40 679 591
Мобилни 00385 98 312 215
Е-маил: кудециван@хотмаил.цом
 
Odg: Postavljanje mreže kao zaštite od leda?

Sretno Vam svima bilo u odabiru koji će te sistem odabrati i čiji.
Posle 15 i više godina nakon što ste postavili sistem kvalitet će sam pokazati i obrazložiti ulaganja.
 
Odg: Postavljanje mreže kao zaštite od leda?

Pa posle 15 godina svako ko se odluči za protivgradnu zaštitu, ima da izvija voćnjak i uzme maksimalno što isti može da pruži! Onda, ajmo Jovo nanovo! :D :D :haha: :haha:
 
Odg: Postavljanje mreže kao zaštite od leda?

Upravo gledam ove cijene sistema za PG zaštitu i malo da prokomentarišem.
Ok, neke cijene su realne i dobre, medjutim, nekoliko stvari mi baš nije jasno.
Sajla fi 8? 280m? Znači na 44 sidra po 6,3m? Dovoljno je 4,5m što znači 44x4,5=200m
Sajla fi 6mm 0,00? Na osnovu ukupne dužine redova oko 3000m ako pretpostavimo da ima 44 čeona stuba znači da su redovi u prosjeku oko 136m, što znači bar 14 unutrašnjih stubova, što znači dodatnih 28 sidara + 130m sajle fi 6 na ovu računicu.
Zatezači za sajlu...može bez njih ukoliko je žica kvalitetna (max3-5% istezanja) radi se sa posebnim alatom za zatezanje i štedi se na cijeni.
Žica 3,8 mm 6400m=350kg:haha: U kilogramu 3,8 pocinčane čelične žice ima 11m a ne 18 kako je to ovdje predstavljeno. Količina zavisi od načina postavljanja, tradicionale, italiano, moderno...ima više načina.
Mreža 0,18? Proizvodna cijena mreže, kvalitetne mreže u Italiji se kreće, zavisno od toga šta želite od 0,21 pa na više do 0,30 što zavisi od količina, pletenja, debljine niti.Zato je najbolje nabavljati sisteme od distributera koji dobijaju popuste i time dobiti kvalitetan materijal. Na nabavnu cijenu ide 5-10% marže ako je mreža 0,23+0,023=0,253 pa na to prevoz koji zavisi od količina bar 0,01-0,02=0,27-0,28+pdv. svidjelo se nekom ili ne...Ovo Vam je najjeftinija varijanta i to ako se naruči na vrijeme van sezone, januar-februar, oktobar-novembar.
Kopče Postoje različite i svako svoje hvali, bitno je da ne budu prekrute kako ne bi pucale pri opterećenjima jer je to velika stavka u cijeni sistema.( ovo se odnosi na kopče mreže na mrežu).

Na kraju, naveli ste elemente od različitih dobavljača, kopče frustar, mreža leskovac, žica agrol, i kada tako uzmete onda niko ne odgovara za ništa.
Bitno je uzeti na jednom mjestu sistem za koga god da se odlučite, kako bi neko odgovarao za radove, cijene su tu i tamo slične, ne postoji mogućnost da pojedinac uzima u inostranstvu jer se ne isplati, primera radi prevoz mreže košta od 750-1000 evra iz Italije do BiH i ako se radi o malim količinama to je velik udar na cijenu po m2.
Ono što je najbitnije je da nema kineske sajle i žabica, žice sumnjivog kvaliteta i da mreža zadovoljava minimum.
U proizvodnji sam voća već neko vreme a radim i distribuciju nekih materijala i jedan i drugi posao imaju svoje pluseve i minuse...samo trebaju kvalitetne informacije.

Puno pozdrava i ako nekom nisam odgovorio na poruku, izvinjavam se, nisam često na forumu a inbox na forumu mi je malo nepregledan, ali možete me kontaktirati direktno na moj mail.
 
Odg: Postavljanje mreže kao zaštite od leda?

Sinisac ...pozdrav,
Za PG zastitu na oko 90 ari gde imam18 reda x 147m+2redaX136m+1redX 128+1redX118m+1redX108m
=3273m Meduredni razmak je 2.6m , a razmak izmedu stubova ?=9.8m
Sto znaci nase potrebe su 46kom frontalnih+24bocnih + 287 srednjih stub.
cena u Itali+pdv moguca cena
1) stub. bagr. odlicni 3.7m gornji fi =12-14cm 357kom 12 4
2) ankeri 70kom nasa izrada fi/24x1450tanjir 5x240mm 12 8
3) sajla fi 8 70 komx3.5m ??= 245m 1.1
4) zabice sa sajlu 70x4= 280 kom 0.26 0.19
5) zica 3.8-4mm 4850m=oko 485 kg 1.67 1.1
6) zatezaci zice 23 reda front.+16 bocn.= 39 kom
7) kape za drvene stub. u itali=0.5eur a kod nas 0.8-1.2eu 0.5
:cool: mreza 3273 m D +svaki red po 6 m??=3411 Dm x3mS=10233m2 0.29 0.18
9) plakete, kopce mreza -za- zicu na rastojanju 2.2m?? 1500 kom 0.11
10) plakete mreza -za- mrezu 1500kom 0.48
11) prstenovi za ucvrscivanje mreze 23 red= 46kom 0.46
12) kanap za mrezu 1 pakov. u itali =26 eur+pdv 26
13) gumeni zatezaci sa plast kukama za zimski poloz.:haha:do 700kom
14) ekseri 6/60=? 10kg i 4/50 sa kukicama ? 10 kg
Dali mi je jos nesto potrebno :haha:
Izgleda da si strucan za ovu problematiku -ako je tako, mi ti nudimo saradnju da , kada se dogovorimo o postavljanju stubova (1 faza) . Da dodete 1 dan i svojom sugestijom sa nasim majstorima postavimo stubove po pps-u. Dnevnicu Vam platimo 100+??eur + ostali troskovi .
Isto tako (u 2 fazi) kada budemo postavljali mrezu 2 dana , po saistemu ,,sam svoj majstor,,
izaci ce min.40% jeftinije nego sistem ,,kluc u ruke,,

Pozdrav,,malinar ako od ovih gore navedenih komponenti iznades nesto povoljnije cene, npr.neko ko ide u Bec nedeljno i da moze da svrati u FRUSTAR i da nam donese plakete za mrezu i dr. Molim te javi mi,,,Jer tamo su cene i kvalitet povoljnije asto se tice mreze kad dode na red videcemo nesto da platimo kombi pa u FRUSTAR Austrija ili ( Leskovac ??).
Sto se tice (ankera velika stavka) lokalne dobro opremljene br. radion-e mogu kvalitetno da odrade dosta povoljnije , sajle recimo i kineske izdrze opterecenje do 5t jedino vek trajanja je kraci (zahrdaju) ,zica Rumunska je sada po EU standardima ,,trebalo bi da je i dosta je jeftinija a imaju i Grcke,, Od svih ovih komponenti po mom skromnom misljenju trebalo bi da bude u nekom visem kvalitetu mreza i plakete-kopce mreza za mrezu,,,,,,ajde da oladim
 
Nazad
Vrh