Ponešto iz moje radionice

ne da oseti,nego prvo vuce gornji deo panja sve dok ne ide panj na pola,na snimku je sa tim "granicnikom",lakse i bolje raditi bez toga :cool:
 
Atozz, mislim da ti je svrdlo pre nisko postavljeno, i vidi se na snimku da samo "nacima" drva da ih ne raskoljuje bas kako treba. Da ti je svrdlo vislje postavljeno od stola, bas bi vidio kako bi radio bez ovog jezicka ispod svrdla... To na ovom tipu cjepaca MORA biti namontirano. Da je svrdlo vislje postavljeno drvo ne bi nikad ni dodirivalo taj jezicak posto bi se drvo prije i brze razdvajalo i taj jezicak bi imao samo sigurnosnu ulogu.
 
znaci napravio si tanjiracu od 600 kg i 20 dika i vuces sa fergusonom :bravo: svaka cast,znaci ja za t-40 as mogu lobodno 28...

ako nije tajna i ako si vodio evidenciju koliko ti je izaslo ::novac:: iz dzepa za ovu korisni spravu?
 
ovo mi je druga verzija,prva bila sa 8ks benzinskom motorom,i na tom sam probavao,i najlakse tad rascepa kad je nize,tj da sto blize kraju panja uhvati,posle kad sam vadio tog granicnika dosta bolje radi,i dovoljan je 1kw,jesta da je dosta redukovana broj obrataj,ali radi posao :osmeh:

@KishRobert :ppozdrav:
 
@Kish, evo konacno obecanih slika
img6050.jpg
img6048.jpg
 
Ubrzaj bre malo rad.Ima da te struja košta više nego da si platio dva "crna" da to odrade.
 
Oteraj ti tog što ti radi na toj spravi iz avlije. Zar ne vidiš da se namerno vuče samo da napravi što više radnih sati.
 
34qjjom.jpg
2egbqzp.jpg
wk4568.jpg
Danas napravio drugu poteznicu na 540 jer sam imao ovu veliku na njemu pa sam morao da je skidam kad radim sa kardanom, prefarbo je malo osnovnom dok nebude lepšeg vremena za farbanje
 
Nazad
Vrh